999 rezultate për

lideri

Lideri grek: Nëse nuk kënaqemi harroni hapjen e negociatave “Do ta shfrytëzojë çdo mjet juridik dhe diplomatik që t’i zbus pasojat negative të Marrëveshjes së Prespës, do ta shfryt
Mos thoni nuk e besoj se është e vërtetë, elefantët që futën miliona njerëz në mendime (VIDEO) Një video prekëse e një tufe elefantësh që vajtojnë vdekjen e liderit të tyre, ka lënë të gjithë të prekur për shkak të
Arrihet marrëveshja, Zaevi bind Kasamin Është arritur marrëveshja mes kryeministrit dhe liderit të partisë në pushtet LSDM, Zoran Zaev dhe liderit të njërit kra
Ilir Meta, mes Presidentit dhe liderit politik! Alfred Peza Ka shumë njerëz që e shohin mënyrën sesi ai po e ushtron detyrën e kreut të shtetit, si një vazhdimin e d
Dëmtohet lideri i Milanit, 6 javë larg fushave Te skuadra e Milanit është rikthyer buzëqeshja. Dy fitore radhazi dhe skuadra e Milanit e sheh veten në vendin e katër.
Lideri i opozitës në Turqi shet shtëpinë për t’i paguar gjobat Erdoganit Ligji është ligj; forcës së tij i binden të gjithë, dhe duket në Turqi ai i shpifjes funksionon më së miri, sidomos në f
Mbappe: Jam lideri i PSG Sulmuesi francez i Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, e ka përshkruar veten si lider të klubit francez pas fitores me
Lideri i Çeçenisë organizon ceremoni speciale për Khabib (VIDEO) Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fit
Para zgjedhjeve futet në burg lideri i opozitës në Pakistan Një gjykatë në Pakistan ka urdhëruar që lideri opozitar, Shahbaz Sharif të dënohet me burg për 10 ditë, pasi u arrestua
Albin Kurti shkon fshehurazi në shtëpinë e Isa Mustafës Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po qëndron në shtëpinë e kreut të LDK-së, Isa Mustafa, në Prishtinë. Takimi i tyre
Del dokumenti: Donald Trump donte ekzekutimin e këtij lideri Presidenti amerikan Donald Trump e donte të vdekur homologun e tij sirian, Bashar al-Assad, gjatë vitit të kaluar, por s
Pacolli frikësohet nga disa fjalë dhe i nënshtrohet liderit serb Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të v
Lideri i separatisëve pro-rusë në Ukrainë vritet gjatë një shpërthimi Udhëheqësi i separatistëve pro-rusë në rajonin Donjeck në lindje të Ukrainës, Aleksander Zakharchenko, u vra të premten
Zaevi zgjedh Ahmetin për të hapur fushatën e referendumit Në prani të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti si dhe në prani t
Arrestohet lideri opozitar rus, Aleksei Navalny Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është arrestuar sot në Moskë. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e tij, Kira Yarm
Diktatori dhe demokrati do të takohen në Kinë Koreja Veriore dhe ajo Jugore janë pajtuar për të mbajtur një samit në muajin shtator në Phenjan, ka njoftuar Ministria
Snajperi britanik vret liderin e ISIS nga një largësi e pabesueshme Një lideri i celulës terroriste ISIS, në Afganistan është qëlluar për vdekje nga një snajper britanik. Viktima u qël
Emery: Tek Arsenali jam unë lideri, ndërsa tek PSG ishte Neymari Trajneri i ri i Arsenalit, Unai Emery është shprehur i lumtur për atmosferën që po kalon skuadra si dhe për fitoren ndaj
Lideri i boshnjakëve ia thotë Serbisë: E njoh pavarësinë e Kosovës Lideri i boshnjakëve të Sanxhakut, Sulejman Uglanin, e ka vënë presidentin serb Aleksandar Vucic me shpatulla prapa muri
Këta janë liderët që Zaev i ftoi në takim Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev i ftoi në takim sot në orën 18 në Klubin e deputetëve liderët e partive pol