999 rezultate për

librat

Librat shkollor në Arabi me tekste barbare Librat shkollorë të Arabisë Saudite janë një tmerr i vërtet. Në tekstet shkolle që shërbejnë për edukimin e adoleshentëv
Nis zbatimi i marrëveshjës për Librat e Regjistrit Civil Zëvendëskryeministrja e Kosovës njëherësh udhëheqëse e delegacionit të Kosovës në bisedimet teknike, Edita Tahiri, prit
RDK kundër ligjit për librat shkollor “Nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoni vite me radhë po vazhdojnë me mësim pa libra të kompletuar. Nxënë
Dënime ndaj shkolles shqipe në Shkup, për librat nga Kosova dhe Shqipëria Ministrja maqedonase e Arsimit dhe Shkencës ka paralajmëruar dënime ndaj një shkolle shqipe në Shkup, vetëm se profesorë
Rama: 29 Nëntorin askush s'mund ta fshijë nga librat e historisë Opozita sikurse ka bërë çdo vit edhe këtë vit ka festuar 67-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë e vetme. Gjatë homazheve t
Refleksione mbi librat e politikanëve Ndërsa media të ndryshme botojnë imazhe të radhëve të lexuesve në pritje për të marrë autografet e autorëve politikanë,
Amazon kërkon të hapë librari dixhitale Amazon.com po përgatitet për hapjen e një faqe për librat dixhital. Parashikohet që vizitorët të paguajnë një tarifë vje
Australia heq termat “para Krishtit” dhe “pas Krishtit” Australia do të heqë lindjen e Jezusit si pikë reference në librat e shkollës. Nga politikat e reja për rregullimin e ku
Librat në Maqedoni: “Shqiptarët popull i egër” Tekstet shkollore në Maqedoni i cilësojnë Shqiptarët si popull i egër. Për ketë arsye shqiptarët në Republikën e Maqedo
Ban Ki Moon kërkon mandat të dytë Ban Ki Moon, sekretari i përgjithshëm i OKB-së, i ka kërkuar zyrtarisht Këshillit të Sigurimit që të mbështesë kandidatu
Artistja krijon "Kullën e Babelit" me 30.000 libra Artistja e famshme argjentinase Marta Minujin ka paraqitur një spirale 28 metra të lartë, të cilën e ka quajtuar "Kulla
Kur duhet të fillojnë të lexojnë fëmijët? Sipas një studimi është vërtetuar se “fëmijët kanë lindur për të lexuar”. 10 vite më parë me këtë temë është pagëzuar nj
Përfundon takimi i parë Prishtinë - Beograd Ka përfunduar takimi i parë mes delegacionit të Republikës së Kosovës dhe atij të Serbisë, i cili është mbajtur me dyer
Librat historikë të Kosovës ofendojnë Turqinë Përfaqësuesit turk në Kosovë janë tronditur kur kanë kuptuar se Turqia jug-perëndimore përshkruhet si Kurdistan ndërsa p
Fundi i aplikacioneve Kindle në pajisjet e Apple-s Në gazetën "New York Times" thonë se Apple ka informuar disa programorë dhe kompani, duke përfshirë edhe Sony-in, se më
Maqedoni, librat shkollorë do të rishikohen Ministri maqedonas i Arsimit dhe Shkencës, Nikolla Todorov, ka urdhëruar rishikimin e librave shkollorë nga klasa e parë
SHBA kunder planit te Google per librat Departamenti amerikan i Drejtësisë njoftoi se nuk është i kënaqur me marrëveshjen, e cila