999 rezultate për

librat

Hiqet tatimi mbi vlerën e shtuar për librat që shkojnë në Kosovë Hiqet tatimi mbi vlerën e shtuar prej 16% për librat revistat, periodiket që shkojnë në Kosovë. Vendimi i qeverisë shqip
Lexueshmëri e ulët në Kosovë Lexueshmëria e librit nuk është në nivelin e kënaqshëm. Në tregun e literaturës, një ndikim të padiskutueshëm ka luajtur
MASH bllokon konkurset, nuk tërhiqen librat fyesë Tekstet me gabime skandaloze me të cilat punojnë mësuesit dhe nxënësit e shkollave fillore në Maqedoni do të jenë të pra
Mitrovicës i dorëzohen librat e certifikuar të gjendjes civile Komunës së Mitrovicës i janë dorëzuar sot librat e certifikuar të gjendjes civile të kthyera nga Serbia. Në Agjencinë e
Masakra e Durrësit, gjykata i mundëson librat e armatimit Dritan Dajtit Gjykata e Krimeve të Rënda ka plotësuar një ndër kërkesat e shumta të Dritan Dajtit, duke i vënë atij në dispozicion lib
Ja cilët janë librat më të shtrenjtë në botë “The Codex Leicester”, libri i Leonardo da Vinçit është një prej librave më të shtrenjtë në botë. Në një listë me libra
USHT, promovohen librat "Nëna Terezë, histori magjepsëse" dhe “Nëna e Dashurisë” Në amfiteatrin e Rektoratit të Universitetit Shtetëror të Tetovës, do të bëhet promovimi i librave: "Nëna Terezë, histor
PS: Berisha po prish ekuilibrat me partnerët ndërkombëtarë Partia Socialiste sulmoi sot kryeministrin Berisha për prishjen e ekuilibrave me partnerët kryesor ndërkombëtar të Shq
Posselt: Turqia të mos përzihet me librat e historisë në Kosovë Bernd Posselt, deputet gjerman në Parlamentit Evropian ka thënë se Turqia nuk duhet të përzihet në librat shkollor të Ko
BB: Kujdes me ekuilibrat makro ekonomik Banka Botërore do të vazhdojë të bashkëpunojë dhe financojë projekte që konsiderohen prioritare për qeverinë shqiptare d
Nxënësit shqiptarë dëmtohen nga thelbi Nxënësit do të fillojnë gjysmë-vjetorin e dytë me librat arsimorë të shkollave fillore të projekteve të Ministrisë së Ar
Ambasadorët të zhgënjyer: Merrni lexoni librat për qeverisjen Ambasadori i OSBE-së Eugen Wollfarth dhe ai amerikan Aleksandër Arvizu kanë kritikuar sërish klasën politke shqiptarë e
LSDM: Kralev të tërheqë librat me gabime Këshilli për arsim dhe shkencë i LSDM-së kërkon nga ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pançe Kralev që ti tërheqë tekstet
Opozita shqiptare akuza për tekstet shkollore Opozita shqiptare ka reaguar ashpër ndaj përmbajtjeve skandaloze në librat shkollorë që kanë të bëjnë me historinë shqip
Neziri: Të ndryshohen librat e historisë (VIDEO) Programi mësimor i lëndës së historisë që mësojnë nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme në Maqedoni duhet të ripërtë
Masa ndaj ushtarëve amerikanë që dogjën librat e Kuranit Gjashtë ushtarë amerikanë janë ndëshkuar me masa disiplinore për djegien e 100 librave të Kuranit dhe teksteve të tjera
Shkollat, nis sot shpërndarja e teksteve Nis sot shpërndarja e teksteve shkollore në shkollat 9-vjeçare dhe të mesme në mbarë vendin. Ministria e Arsimit dhe Shk
SHBA, libri elektronik kalon me fitime atë me letër Mesa duket tejkalimi ndodhi. Ose të paktën për momentin, nëse merret parasysh parametri i të ardhurave. Sipas informacio
Lufta e vitit 2001 “anashkalohet” nga historia Shoqatat e dala nga lufta dhe Lidhja e Arsimtarëve Shqiptarë (LASH), kanë kërkuar që lufta e vitit 2001 të futet në libr
Të testohen profesorët Studentët e Universitetit të Prishtinës (UP) kërkojnë rivlerësim të punës shkencore të profesorëve dhe literaturës që of