999 rezultate për

librat

Time: 10 librat më të mirë të të gjitha kohërave(FOTO LAJM) Në një klasifikim të librave më të mirë të të gjitha kohërave, gjejmë të rënditur emrat më të njohur të letërsisë dhe ve
Prishen ekuilibrat/Meta i turret ambasadorit Lu: Unë nuk bëj lojë Kreu i Kuvendit ka thënë sot gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend se beson në gjetjen e një marrëveshjeje. Ai iu drejtu
MASHT do ridërgojë librat shqip për fëmijët e shqiptarëve të Serbisë Ministri e Arsimit të Kosovës, Arsim Bajrami, do të provojë edhe këtë vit t’i dërgojë librat e shkollimit për nxënësit s
Vetëvendosje: S'mund të ketë arsim cilësor në një vend ku shkolla është e partizuar Më 7 Mars 1887 në Korçë u hap mësonjëtorja e parë shqipe në kohën kur kjo i ndalohej shqiptarëve. Mësues dhe drejtor i p
Vetëvendosje: Nuk i lejojnë librat tanë, nuk i pranojmë prodhimet e tyre (FOTO LAJM) Sot aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! e përmbysën një kamion me produkte të Serbisë që shiten në Kosovë. Ky aksion ësh
Adem Jashari, arsyeja pse u ndaluan librat shqip në Preshevë Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës, Jonuz Musliu, ka thënë se ndalimi i 103 222 tekstev
Pacolli: Për atë që ndodhi sot në Kuvend askush nuk duhet të krenohet Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, lidhur me seancën e sotme ka thënë se nga gjithë ajo që ndodhi, bre
Musliu: Duam librat shqip, Vuçiç: Jo librat ku flitet për Adem Jasharin (VIDEO) Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është ndërprerë disa herë gjatë fjalimit të tij në Bujanoc, pasi kryetari i Kë
Beogradi bllokon librat shqip, bojkotohet mësimi në Luginë (FOTO LAJM) Sot nxënësit shqiptarë në Luginën e Preshevës kanë filluar bojkotimin e mësimit në shenjë proteste ndaj moslejimit të li
Serbia bllokon librat shkollorë në Luginë Prej më tepër se dy javësh, Ministria e Arsimit e Kosovës ka dhuruar 100 mijë libra shkollorë për nxënësit shqiptarë me
Apeli i fundit nga Nikolla: Tërhiqni kuponin për librat, ose denonconi abuzimin Ministrja Nikolla ka apeluar sot haptazi që prindërit dhe nxënësit që blejnë librat, të tërheqin kuponin tatimor dhe në
Skandal, shqiptarët e Maqedonisë fyen në librat shkollorë Shqiptarët e Maqedonisë prejardhjen e kanë nga Shqipëria veriore dhe e mesme. Në Maqedoni ka disa fise shqiptare që e ll
Vogëlushi që adhuron librat (VIDEO) Nga pamjet do të shikoni se si ky fëmijë nga SHBA-ja nuk pëlqen që të luajë me iPad, iPhone ose një pajisje tjetër, por
Gjika në “pension” të parakohshëm, ngushëllohet tek librat (FOTO LAJM) Shpëtim Gjika duket se është kthyer në pension të parakohshëm, ndërsa ai i është rikthyer librave, tashmë që ka më tepër
12 librat më popullorë të të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze britanike "The Indepedent", duke cituar faqen e specializuar "lovereading", ka listuar 12 librat më p
Lubonja kritik ndaj Fevziut: "Opinion" jo i pavarur, librat i bën nxitimthi Fatos Lubonja ka shokuar me lëvizjen që kreu kohët e fundit dhe se çfarë opinioni kishte ai për Blendi Fevziun. Me ide t
Jakup Krasniqi kundër Ben Blushit Jakup Krasniqi ka reaguar kundër Ben Blushit, i cili e ka cilësuar liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin si një figurë i
Ironia e radhës nga Braçe, një shuplakë kundrejt Fevziut Deputeti Erion Braçe është i njohur tashmë për ironitë e shprehura haptazi në rrjetin social Facebook, e ku shuplakën e
Bekim Fazliu: Abdilaqim, librat i ke përkthyer me “google translate” (VIDEO) Bekim Fazliu vazhdon të kritikojë ashpër BDI-në. Në fjalën e tij në parlament, ai tha se BDI i shërben politikave të
Johnny Depp, me shije të veçanta për librat Johnny Depp është i apasionuar pas librave erotikë. Këtë lajm e kanë përcjellë burime të afërta të aktorit. Ata kanë dek