999 rezultate për

librat

Zjarri në Bibliotekën Kombëtare, Çuni: Janë dëmtuar librat e periudhës ruse Ditën e sotme në orët e para të mëngjesit një zjarr i madh përfshiu katin e nëndheshëm tek Bibloteka Kombëtare. Numr
Partia Komuniste në Kinë i shpall "luftë" librave për fëmijë Winnie-the-Pooh, Peppa Pig, Charlie, Fabrika e Çokollatave e shumë të tjera, po e ndjejnë rrezikun në Kinë në mesin e ra
Putin-Erdogan, “shahu” që ndryshon ekuilibrat në rajon Pesëmbëdhjetë muaj pas rrëzimit të avionit rus SU-24 në kufirin turko- sirian, marrëdhëniet mes Rusisë dhe Turqisë kanë
Fëmijët tuaj prishin lodrat dhe grisin librat? Ja arsyeja Nënat e reja ankohen shpesh se fëmijët prishin lodrat shpejt apo nuk i pëlqejnë librat dhe reagojnë duke i grisur. Me
Librat që duhet patjetër t’i lexojnë “njerëzit e mbyllur” Nëse ju jeni introvert apo njihni dikë, atehërë ajo që do ju sigjeronim është të lexoni librin e duhur për personaliteti
Ambasadori ynë në Greqi: S'ka përmbajtje provokuese në librat në gjuhën shqipe! Ambasadori ynë në Athinë ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike të gjitha aludimet se në tekstet për të cilet u ndaluan d
Lirohen shoferët e MPJ, u ndaluan në Greqi për librat në gjuhën shqipe Gjatë pasdites janë liruar dy shoferët e Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, të cilët u arrestuan nga policia greke në
Juncker: Zgjedhja e Trump president rrezikon të dëmtojë ekuilibrat ndërkontinentalë “Zgjedhja e Donald Trumpit president rrezikon të dëmtojë ekuilibrat ndërkontinentalë. Me të do të humbasim dy vite kohë,
Një lumë me libra në rrugët e Torontos (VIDEO) “Letërsia kundër trafikut” është një projekt i vazhdueshëm nga një grup anonim që kryen ndërhyrje urbane në hapësirat pu
Specialja nis hetimin e materialeve të siguruara nga DSK Prokurorë dhe hetues të Prokuroria speciale kanë nisur tashmë të hetojnë me radhë materialet të cilat janë marrë nga kry
Rama e talli me romanet, Blushi: Qentë merren me librat Edi Rama e ironizoi mbrëmë Ben Blushit gjatë një emisioni televiziv, por nuk zgjati shumë dhe erdhi përgjigja e ish-depu
Skandal/ Mësuesi përleshet me nxënësin për librat (VIDEO) Megjithëse ka kaluar më shumë se një muaj, ku thuajse në të gjithë Shqipërinë prindërit dhe vetë nxënësit mbajtën radhë
Librat shkollorë në Maqedoni me gabime të rënda të gjuhës shqipe Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë në Maqedoni do të mësojnë nga tekste shkollore me gabime të shumta ortografike
Niset me kunatën për të blerë librat e fëmijëve, vdes vëllai i kryetarit të Rrajcës Në aksin rrugor Librazhd­-Qafë Thanë ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen si pasojë e përplasjes së dy mjeteve.
Si të pastroni njollat dhe shenjat nga librat Letra është sikurse magneti dhe e tërheq pluhurin, ndërsa me kalimin e kohës librat me pluhur marrin një erë të pakëndsh
Skandal / Nxënësit shqiptarë në Maqedoni marrin libra të grisur Duket se viti i ri shkollor për nxënësit shqiptarë në Maqedoni nuk ka qenë edhe aq i mbarë. Kjo pasi mësuesve dhe nx
Kosova s'ka buxhet për librat, shtyn fillimin e vitit të ri shkollor MASHT ka njoftuar drejtoritë rajonale arsimore se fillimi i vitit të ri shkollor do të shtyhet nga data 1 shtator në dat
Loja më re virtuale, tashmë në vend të pokemonave mund të gjuani libra Kjo padyshim do të jetë loja më e bukur për një libradashës. E frymëzuar nga Pokemon Go, Aveline Gregoire, ka arritur
Librat shkollor/ Ja datat për shitjen e teksteve Për vitin e ri shkollor 2016-2017, data 13 shtator është caktuar si dita e parë e shkollës për arsimin parauniversitar.
Ministri shpëton librat e bibliotekës nga përmbytja Shiu i dendur dje në Kosovë shkaktoi shumë dëme, përmbytje të rrugëve, të kateve nëntokësore të pallateve, gjithashtu ed