E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

librat

Armina Mevlani tregon pasionin e saj të fshehtë: Më ndryshoi jetën Armina Mevlani është një ndër blogeret më të ndjekura në vend. Ditën e sotme nëpërmjet blogut të saj Armina ka zbulua
Krijesa të pazakonta që duken sikur kanë dalë nga librat (FOTO LAJM) Në veprat e tyre, shkrimtarët e shkencave fantazive përpiqen të krijojnë krijesa të pazakonshme që do të mahnisin imagji
Greqia ashpërson tonet: "Çamëria" të fshihet nga librat shkollorë Ndërkohë që shqiptarët presin zgjidhje për çështjen Çame, Greqia jo vetëm që nuk pranon bisedimet rreth kësaj çështje po
MASH propozon ligj për korrigjimin e gabimeve në librat shkollore Ministria e Arsimit dhe Shkencës para anëtarëve të Qeverisë dorëzoi një Propozim-ligj për ndryshime dhe plotësime të Lig
Historia e dashurisë si nëpër filma, Coutinho-Aina nga rrugët në librat e historisë (FOTO LAJM) Coutinho dhe bashkëshortja e tij, Aina, u takuan kur ishin vetëm 14 vjeç dhe që prej asaj kohe nuk janë ndarë. Ata u tak
Agnelli thumbon keq Bonuccin për kohën kur ishte tek bardhezinjtë Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka thumbuar Leonardo Bonuccin, gjatë fjalës së tij në darkën e Krishtlindjeve, t
Rita Ora dhe Adriana Lima flasin për librat e preferuar (FOTO LAJM) Të dyja janë të njohura në fushën ku angazhohen. Rita Ora dhe Adriana Lima janë takuar së bashku. Të dy bukuroshet k
Peza falënderon lexuesin, por thumbon kolegët: Ju nuk u gëzuat për “Sarah”, ashtu si unë për librat tuaj I sapo shpallur autori më i kërkuar nga blerësit i edicionit të 20-të të Panairit të Librit, që u mbyll mbrëmë në Tiranë
Libra të frikshëm! Tronditëse se çfarë mëson gjenerata e ardhshme e ISIS (FOTO LAJM) Militantët e ISIS janë përqendruar tek djemtë e rinj për të prodhuar gjeneratën e ardhshme të xhihadistëve. Në tekste
Detaje nga jeta e fituesit të çmimit Nobel, librat e Kazuo Ishiguro Fituesi i këtij viti i Nobelit për letërsi, britaniku Kazuo Ishiguro, me origjinë nga Japonia, u vendos në Britani kur i
Pesë aplikacionet më të mira për të shkarkuar libra falas Teknologjia e re ofron ua ofron të gjitha në botën e internetit. Shkarkimi i librave falas është një mekanizëm i ri
Basha i del në krah Donald Lu: T'a shembim qeverinë! Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar për deklaratat e Ambasadorit Amerikan sot në Rrëshen, i cili u jepte mesazh të rin
AKR ndryshon ekulibrat, Lista Serbe paralajmëron Haradinajn Entuziazmi në kampin e koalicionit PAN pas nënshkrimit të marrëveshjes me AKR-në është zbehur vetëm pak orë pas zyrtariz
Çfarë do të ndodhë në “Game of Thrones”? E ka zbuluar një algoritëm Fansat e serisë televizive “Game of Thrones” kanë përjetuar epilogun e sezonit të shtatë. Kapitulli tjetër i serisë së b
Qytetari thumbon Ramën: Mos na thuaj mirëmëngjes se na ecën dita ters! Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka zgjedhur të urojë ndjekësit e tij me një artikull për Shqipërinë. “Mirëmë
Basha propozon që librat për arsimin e detyrueshëm të jepen falas Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka propozuar që librat e arsimit te detyrueshem te jepen falas REAGIMI NE FB:
Librat që u shitën miliona kopje Kur Antoine de Saint-Exup shkroi “Princin e vogël” nuk e mendonte se kjo përrallë kaq e shkurtër do ta bënte miliardier.
Librat që duhet me patjetër ti merrni me vete këto pushime Idetë dhe kuptimet në disa libra janë aq të përjetshëm sa që ia vlen të ktheheni për t'i lexuar ato çdo herë pas here. N
Deskoska premton revizion për të gjithë librat Ministrja e Arsimit dhe Shkencës e Maqedonisë Renata Deskoska paralajmëroi revizion të librave në të gjitha nivelet dhe
Veliaj u dhuron librat e Dritero Agollit maturantëve të Tiranës Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeça