999 rezultate për

librat

Dhurata ideale! 10 librat që duhen lexuar këtë prag festash Libri mbetet një prej atyre dhuratave të paçmuara, që i bën ballë kohës dhe hapësirës dhe për festat e fundvitit është i
Të dëgjosh libra të lexuar nga dikush tjetër është trend në rritje, si ka ndikuar gjatë COVID-19 Librat në audio (të dëgjosh tekstin të lexuar nga dikush tjetër) është një trend gjithnjë në rritje kohët e fundit. Një
DETAJET/ Librat "e zinj" në shtëpinë e viktimave, sekti që ndiqnin nëna e dy vajzat Policia e Tiranës prej ditës së enjte, kur nënë e bijë u zbuluan të vdekura në apartamentin e tyre në Kombinat, po anali
The Guardian: Nga rrobat tek librat, sa orë qëndron koronavirusi në objekte të ndryshme Qytetarët tashmë mund të dalin të blejnë veshje të ndryshme, në dyqane apo qendra tregtare, por sipas rregullave të reja
Librat që Ismail Kadare rekomandon t’i lexoni patjetër "The Week" publikoi listën e gjashtë librave që Kadare propozon për lexuesit e tij, libra të autorëve tjerë të cilët duk
Fillimviti i ri shkollor fillon me probleme të shumta “Edhe ky vit shkollor ka filluar me problemet e vjetra. Pati vonesa të teksteve shkollore në shumë shkolla në tërë Kosov
Çmime të larta për prindërit. kaq kushtojnë librat e klasës së 7-të Shtatori është muaji i shpenzimeve për prindërit të cilët duhet të bëjnë gati fëmijët për nisjen e vitit të ri shkollor.
Bregu tund rrjetën e Laçit, Skënderbeu gjen menjëherë ekuilibrat (VIDEO) Po luhet në stadiumin "Laçi" takimi mes kurbinasve dhe Skënderbeut. Një takim i vlefshëm për javën e dytë të Kategorisë
7 librat që duhet ti lexoj me patjetër një mashkull Interneti të ofron pafund informacion dhe lehtësi për të gjetur artikuj mbi librat. Por, interneti nuk mund ta zëvendëso
Tayna ndan me fansat pasionin e saj mbi librat (VIDEO) Reperja nga Kosova , Tayna është kthyer tashmë në emrin më të komentuar në rrjet. Ajo ka korrur suksesh të menjëhersh
Aguero vendos ekulibrat për Manchester Cit-y (VIDEO) Vetëm 1 minutë ka zgjatur avantazhi i Brighton, pasi Manchester City ka barazuar rezultain me Sergio Agueron në minutën
Strakosha i pafat, Zapata tund rrjetën (VIDEO) Atalanta ka barazuar shifrat në 1-1 në ndeshjen që po zhvillohet në "Olimpico" kundër Lazios. Ishte Zabata i cili v
Microsoft heq librat nga portali online, nga Korriku hiqen dhe blerjet Microsoft nuk dha shpjegime për këtë lëvizje por mendohet se kompania ka prioritet kryesor aplikacionet me Microsoft Sto
Konjufca: Për librin e Thaçit u shpenzuan 1.2 milionë euro nga xhepat e qytetarëve Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Glauk Konjufca ka dhënë një sërë kritikash në drejtim të qeverisë
Koscielny vendos ekulibrat kundër Manchester City-t (VIDEO) Koscielny vendos ekulibrat kundër Manchester City-t (VIDEO) Arsenali ka barazuar në 1-1 rezultatin kundër Manchester
Messi me shokë mposhtin në transfertë PSV (VIDEO) Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj PSV me rezultatin 1-2 në "Philipis Stadion". Ndeshja zhbllok
Noizy futet edhe në librat shkollorë, fëmijëve iu jepet si shembull (FOTO LAJM) Noizy është një nga reperat më të dashur shqiptarë për të rinjtë. Reperi numëron një shifër të lartë ndjekësish në r
Berisha nxjerr mesazhin: Po vidhet me "librat falas" Ish-kryeministri Sali Berisha së fundmi me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, ka ngritur një shqetësim në
Rama flet për Vettingun: Të vazhdojë në “sarajet” e mia Idea e Bashës që vetting të ketë edhe për politikanët ka shkaktuar një zhurmë të madhe në Kuvend. Për këtë cështje, R
Historia e trishtë e 18-vjeçarit: Me peshore për të blerë librat Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i shkollës. Një pjesë e nxënësve i kanë siguruar librat, por ka edhe nga ata që nuk