999 rezultate për

libra

Nga sot, të lexosh Dostojevskin në Kuvajt është krim Autoritetet e Kuvajtit censuruan pothuajse njëmijë libra në një festival letrar që nisi të mërkurën, përfshirë edhe vepr
"Mos shko me të nëse s'lexon libra", Lorik Cana i bashkohet nismës së leximit (VIDEO) Ministria e Kulturës, së fundmi ka nisur një fushatë për të nxitur leximin, por gjatë kësaj fushate ajo që u bë virale n
Pamje të frikshme, zjarri shkrumbon pyjet e Librazhdit (FOTO LAJM) Masivi pyjor i Malit të Xhyrës dhe Malit të Dardhës është përfshirë nga një zjarr masiv që i ndihmuar nga era po shkrumb
Alarmohet Librazhdi, një zjarr masiv po shkrumbon pyjet Masivi pyjor i Malit të Xhyrës dhe Malit të Dardhës është përfshirë nga një zjarr masiv që i ndihmuar nga era po shkrumb
Prej dy vitesh në çadër, 8 pjestarët e një familjeje në Librazhd presin dimrin në kushte ekstreme Familja e Qani Durmanit, nga fshati Stëblevë i Librazhdit, jeton prej dy vitesh në një çadër. Ata janë 8 persona, ndë
Dasma për pak sa nuk u kthye në tragjedi, shkrumbohet makina e krushqve në Librazhd Ditën e sotme në aksin Librazhd-Elbasan ka ndodhur një aksident, ku një makinë ka shpërthyer në flakë gjatë ecjes. B
Panik në aksin Librazhd-Elbasan, fouristrada shpërthen në flakë Një makinë tip ‘Fuoristrad Mitsubish’ është përfshirë nga flakët në aksin Librazhd- Elbasan. Bëhet e ditur drejtuesit
Shkatërrohet fenomeni i rrallë në pyllin e Librazhdit (FOTO LAJM) Ne fshatin Hotolisht, ne vendin e quajtur "Kuman" nje nga banoret e ketij fshati ka fotografuar kete dru ahu ne dy periu
Aksident i rëndë në Librazhd, dy të plagosur Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Qukës-Stavaj-Librazhd, pranë fshatit Karkavec. Si pasojë dy pers
"Shqiponjat" rrethojnë Librazhdin, 1 në pranga dhe 6 të shoqëruar Kanë vijuar aksionet për identifikimin dhe goditjen e personave, të cilat dyshohen se shpërndanin lëndë narkotike, por
Hap gojën, sa do? Dalin përgjimet e reja të Babales ku flitet për "një shok nga Librazhdi" Deputeti demokrat Ervin Salianji publikoi sot disa përgjime të reja mes Fredi Alizotit dhe disa persona të tjerë. Në
Kush është “Taulanti nga Librazhdi”? Tregon Babalja "Taulanti nga Librazhdi" i përmendur në audiopërgjimet e Fredi Alizotit akoma nuk dihet se kush është dhe Prokuroria nuk
Gruaja që i ndryshon partitë del me libra në dorë Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi bashkë me të rinjtë e partisë së Haradinajt kanë ble libra dhe kanë premtuar se
Balla sfidon Lulzim Bashën, ç'do bëjë me lekët e gjyqit për Xhisielën Kreu i PD-së Lulzim Basha, pasi dëshmoi në Prokurori për çështjen e Xhisiela Malokut, pati një reagim të fortë kundrejt
Noizy futet edhe në librat shkollorë, fëmijëve iu jepet si shembull (FOTO LAJM) Noizy është një nga reperat më të dashur shqiptarë për të rinjtë. Reperi numëron një shifër të lartë ndjekësish në r
I prenë pyllin, ujku bën kërdinë në fshatrat e Librazhdit (FOTO LAJM) Një ujk ka shkaktuar mjaft dëmë gjatë ditëve të fundit në lagjet periferike të Librazhdit. Në fotot e publikuar në Li
Makinat përplasen kokë më kokë në Librazhd Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë të shtunë pasdite në afërsi të Librazhdit. Dy makina janë përplasur komë
Kamerat e fshehta kapin imazhe të "magjishme" në pyjet e Librazhdit (FOTO LAJM) Pyjet shqiptare njihen si të pasura me bimë dhe gjallesa që rriten aty. Një periudhë kohe u pa si shqetësim gjuetia
Berisha nxjerr mesazhin: Po vidhet me "librat falas" Ish-kryeministri Sali Berisha së fundmi me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook, ka ngritur një shqetësim në
Fshati me muze. Mësuesi në pension e ndërton vetë dhe bëhet ciceron Ali Buzra është një ish-mësues i shkollës në fshatin Gizavesh të Librazhdit. Tri vite më parë, kur kishte dalë në pensio