999 rezultate për

libra

Përsëritet historia: Familja në Librazhd humb 3 fëmijë, foshnja dy muajshe ndërroi jetë sot Një foshnjë është gjetur e pajetë ditën e sotme brenda banesës nga nëna e saj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Librazh
Tmerr në Librazhd, gruan shtatzënë e rrahin dhe i presin flokët: Ishin dy burra Njjë ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Marinaj të Librazhdit, ku një grua shtatzënë është dhunuar dhe i janë prer
Plagoset 10 vjeçari, djali i drejtorit të OSHEE-së Librazhd Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Librazhd, ku një 10 vjeçar është plagosur si pasojë e shpërthimit të
Shkarkimet në Komisariatin e Librazhdit, kush janë drejtuesit e rinj Bukurosh Teqja është komanduar shefi i Komisariatt të Librazhdit, pas pezullimit nga kjo detyrë të Bedri Hasanaj. Ky
Foli në TV për helmimin misterioz, policia mësyn shtëpinë e Olsit Olsi Hajdari ,27-vjeçari nga fshati Xhyrë e Librazhdit që mbërriti në koma në spital, ndërsa bashkëshortja e tij 19 vjeç
Aroma e helmit kishte pushtuar dhomën, dyshimet e policisë për tragjedinë në Librazhd Ngjarja e helmimit të çiftit nga Xhyra e Librazhdit vazhdon të mbajë të mbërthyer opinionin publik të zonës. Ende nuk ka
Dyshime të rënda, çifti nga Librazhdi u helmua nga një person? Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ngjarje e cila ka tronditur të gjithë vendin. Detaje të r
Të dielën u martuan e sot helmuan veten, dalin fotot e çiftit në Librazhd Detaje të reja kanë dalë nga helmimi i çiftit të sapomartuar në Librazhd. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Xhyrë.
Arrestohet shefja e financës së Ujësjellës-Kanalizimeve Policia e Librazhdit ka proceduar penalisht një 35-vjeçare pasi dyshohet se ka konsumuar veprën penale të “vjedhjes” dhe
Tragjedi shekspiriane në Librazhd: Çifti i ri helmon veten, vajza humb jetën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitali
Moti i keq, rrëshqitje dherash dhe gurësh në aksin Librazhd - Elbasan, bllokohet një korsi Bllokohet rruga në aksin Librazhd-Elbasan për shkak të rënies së gurëve. Masive dherash e gurësh kanë rënë mbi trasenë e
Kosova pjesë e Serbisë në libra, justifikohet pas "gafës" Besa Shahini Dy ditë më parë, një një qytetar ka denoncuar rastin se teksti shkollor i lëndës së Qytetarisë 8, mbante një hartë ku Ko
Pas hartës së Ramës, Kosova pjesë e Serbisë edhe në libra (FOTO LAJM) Pas publikimit të pamjeve nga kryeministri Rama, ku Kosova shfaqej si pjesë e Serbisë po e njëjta hartë gjendet dhe në l
LIBRAZHD/ Ish-burri hyn nga dritarja dhe djeg me qumësht gruan në sy të 2 fëmijëve Ai tani është brenda, nuk kam më frikë…!” Këto fjalë thotë mes lotësh një grua me historinë e trishtë me një ish-bashkës
9 vjeçari rrëqeth nga gërmadhat e Astirit: Nuk kam më libra, s'po shkoj as në shkollë Ditën e djeshme mund të themi se në zonën e Astirit ndodhi një "luftë". 33 banesa u shembën e mbi të gjitha dhjetra b
Librat që Ismail Kadare rekomandon t’i lexoni patjetër "The Week" publikoi listën e gjashtë librave që Kadare propozon për lexuesit e tij, libra të autorëve tjerë të cilët duk
Mirela Kumbaro sqaron shprehjen që bëri bujë: Nëse s’ka libra mos e ... "Unë kam meritën që e përzgjodha dhe e rishpërndava. Mos shkoni në shtrat me dikë që nuk ka libra, sepse nuk do të dijë
"Koha për të rinjtë", mbahet eventi i sipërmarrjes sociale në pronën e konfiskuar nga krimi (FOTO LAJM) Ditën e sotme është mbajtur në Durrës ceremonia e hapjes së sipërmarrjes sociale në një pronë të konfiskuar nga krimi i
6 libra që duhet t’i lexoni me patjetër 1.Princi i vogël nga Antoine de Saint-Exupery Historia që ngroh zemrën e princit të vogël dhe trëndafilit të tij na k
EMRI/ Aksident në Librazhd, 61 vjeçari në gjendje të rëndë Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Elbasan-Librazhd. Si pasojë e aksidentit ka mbetur i plago