999 rezultate për

libra

Rrëshqitje dherash në aksin Librazhd-Përrenjas, maunia bllokon qarkullimin (FOTO LAJM) Një maune ka devijuar nga rruga duke bllokuar qarkullimin për shkak të rrëshqitjes së dherave në aksin nacional Librazhd
Dhurata ideale! 10 librat që duhen lexuar këtë prag festash Libri mbetet një prej atyre dhuratave të paçmuara, që i bën ballë kohës dhe hapësirës dhe për festat e fundvitit është i
Librazhdi më problematik se Elbasani, Durrësi më tepër viktima ne vend Librazhdi, ndonëse një qytet i vogël për nga numri i popullsisë, në 24 orët e fundit ka rregjistruar më shumë raste të i
La djalin e mitur në Greqi, policia arreston një person nga Librazhdi Një shtetas nga Librazhdi me inicialet SH.Z, është proceduar penalisht për veprën penale “braktisje e të miturit”. Pr
Plagosi me sëpatë një person, arrestohet 55 vjeçari në Librazhd Policia e Elbasanit ka arrestuar 4 persona pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Sipas policisë një nga të arre
Parakalim i gabuar, dy të plagosur në një aksident në Librazhd Një kampion ka përfunduar në buzë të gremisës në aksin rrugor, Librazhd-Përrenjas për shkak të një parakalimit të gabua
Gjeni i vërtetë, 9-vjeçari shqiptar me autizëm që flet 4 gjuhë të huaja dhe ka lexuar 100 libra (VIDEO) Jamarbër Hoxha fitoi çmimin si “Lexuesi më i mirë” në Panairin e Librit të këtij viti dhe jo më kot u vlerësua. Vogëlush
Aksident në Librazhd-Peshkopi, plagosen tre persona Një aksident ka ndodhur në orët e para të mbrëmjes në aksin rrugor Librazhd-Peshkopi. Mësohet se një automjet me targ
SIGAL UNIQA realizon për herë të parë librarinë audio të librave për shqiptarët anembanë botës Për herë të parë është realizuar një librari audio e librave shqiptarë dhe të huaj të përkthyer në Shqip, librari e cila
Hidhet nga kati i pestë 24-vjeçari Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Librazhd. Mësohet se një i ri është vetëhedhur nga ballkoni i kati
Moti i keq, rrëshqitje dheu në aksin Elbasan-Librazhd Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme të konsiderueshme në disa zona të vendit, ku veç përmbytjeve ka pasur dh
Infektohet me COVID-19 kryebashkiaku i Librazhdit Kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra ka dalë pozitiv me koronavirus. Gurra konfirmoi për abcnews.al se tamponi i
Ndahet nga jeta shkrimtarja e librave për fëmijë Shkrimtarja e librave për fëmijë, Shpresa Vreto është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore
E rëndë në Librazhd, punëtori humb jetën pasi e zuri pompa e betonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd. Një burrë ka humbur jetën teksa po punonte në banesën e një
Aksident në aksin Elbasan-Librazhd, dërgohet në spital një person Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-Librazhd në vendin e quajtur “Kthesa e Murrashit”. Mësohet
Një hero 12 vjeçar, ky është Dielli që bëri Suedinë të fuste Kosovën në hartë Mospërfshirja e Kosovës si një shtet i pavarur në tekstet shkollore vazhdon të mbetet një problem. Pikërisht, një shqetë
RENEA "sfidohet" nga makina në shpejtësi, blindohet aksi Elbasan-Librazhd Ndërkohë që RENEA ka blinduar aksin Elbasan-Librazhd për të kapur autorin e atentatit ndaj Bujar Celes, një makinë në sh
Nëse kapesh pa maskë në Turqi: Gjobë, karantinë dhe dhjetë libra për tu lexuar Cfarë ndodh në Turqi nëse kapesh që nuk mban maskë në hapësirat publike dhe në vendin e punës? Në provincën e Sakarya, n
Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Librazhd, shoferi përfundon në sallën e operimit Një aksident është regjistruar pak më parë në aksin rrugor Elbasan-Librazhd. Mmësohet se në aksident është përfshirë
E RËNDË/ Vetëvaret 50 vjeçari në Librazhd Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd, ku një 50 vjeçar ka vendosur t'i japë fund jetës. Viktima m