999 rezultate për

libia

Ja dhoma makabre e seksit e Gaddafit (FOTO LAJM) Është zbuluar një prej dhomave makabre të seksit të Kolonelit libian Gaddafi, ku ai përdhunonte vajza dhe djem të moshës
Ushtria libiane hap zjarr ndaj anijes malteze Ushtria e Libisë ka hapur zjarr ndaj një anijeje nafte, me falumr maltez, e cila i është afruar portit Es Sider, që aktu
Dy vjet pas çlirimit, në kaos me kërkesa për ndarje Thellë në Sahara në jug të Libisë, sheikët e fiseve vendase u mblodhën në një tendë beduinësh muajin e kaluar për ta shp
Libia njeh shtetin e Kosovës Një tjetër njohje i është shtuar shtetit të Kosovës. Pas njohjes nga Grenada ditën e djeshme, nuk vonoi shumë pavarësia
Mbyten 31 emigrantë afrikanë në brigjet libiane Përmbytjet e mbrëmjes së të premtes në brigjet libiane i kanë marrë jetën të paktën 31 personave, mes të cilëve gra të r
Mediat italiane: Berlusconi kërkoi eliminimin e Kadafit Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, i zënë ngushtë për shkak të lidhjeve të tij të mëparshme të ngushta me Muam
Libia pranë njohjes së Kosoves Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e 49-të për Siguri
Sulmi në Bengazi, Clinton: Armët nga Libia Nuk ka dyshime se sulmi që u bë ndaj selisë diplomatike të SHBA-se në Bengazi të Libisë u realizua me armë të mbërritura
Alibia e panevojshme e vitit ‘96 Është një panoramë e zymtë ajo që hodhi në letër dje ish-kryeministri dhe depute
Libia dhe Egjipti së shpejti mund ta njohin Kosovën Libia në muajt në vijim mund ta njohë pavarësinë e Kosovës. Njohja do të bëhet pak kohë pas formimit të qeverisë së atje
Tragjedia detare, 54 libianë mbyten në det Të paktën 54 emigrantë kanë gjetur vdekjen duke u përpjekur të kalojnë me një anije të nisur nga Libia për në Itali, rap
UÇK, shembull për kryengritësit libianë Kosova dhe ish-Ushtria Çlirimtare merren shembull nga vendet që përjetuan Pranverën Arabe. Periudha e pasçlirimit u ka i
Libia ndalon anijen me armë për sirianët Një anije me armë që lundronte në Mesdhe e cila mund të ketë qenë duke u përpjekur për të furnizuar rebelët sirianë ësht
KE fajëson NATO-n për vdekjen e 63 klandestinëve libianë Këshilli i Europës ka bërë fajtor NATO-n për vdekjen e 63 klandestinëve libianë të cilët mbetën në det të hapur pasi mje
Jibril: Perëndimi po braktis Libinë Ish-kryeministri i Libisë, Mahmoud Jibril gjatë një takimi në Bruksel ka tërhequr vëmendjen e Perëndimit se kishte brakt
Libia i kërkon Nigerisë ekstradimin e djalit të Gadafit Libia i ka kërkuar Nigerisë që të dorëzojë njërin nga djemtë e Muamer Gadafit, Al Sadi Gadafi që gjendet nën arrest shtë
Haxhinasto ofron mbështetje për tranzicionin në Libi Zv.kryeministri dhe njëherësh ministri i Jashtëm Edmond Haxhinasto në vizitën e tij në Libi është takuar sot me homologu
Libia feston përvjetorin e pavarësisë Libia feston gjatë ditës së sotme përvjetorin e pavarësisë së saj pas 42 vitesh sundimi nga regjimi i Muammar Gaddafit.
OKB: Libia të kete kujdes me të burgosurit Organizata e Kombeve të Bashkuara në një raport të bërë publik ka akuzuar ish-rebelët libianë se mbajnë ende të burgosur
I biri i Gadafit do të gjykohet nga libianët Qeveria e re e Libisë mund të gjykojë Saif al-Islamin” kështu ka deklaruar në një konferencë për shtyp Shefi i Gjykatës