999 rezultate për

libia

OKB: Rreth 2.4 milion persona në emergjencë humanitare në Libi Organizata e Kombeve të Bashkuara ka deklaruar se miliona shtetas libianë dhe emigrantë janë viktima të krizës humanita
SHBA bombardon një nga fortesat e ISIS Sulme ajrore janë mbajtur sot në një nga fortesat e ISIS në Libi dhe mësohet se sulmi ka ardhur me kërkesë nga qeveria
Pasaporta e Kosovës, ndër më të dobëtat në botë Qytetarët gjermanë posedojnë pasaportën më të fuqishme në të gjithë botën. Ndërkaq në vendin e dytë si pasaporta më e
Panik te ISIS, snajperi misterioz po eliminon komandantët Plumbat e tij duket sikur vijnë nga askundi dhe godasin me precizion vrastar! Gjatë javëve të shkuara, tre komandantë të
Bie alibia e gjyqtarit, policia nuk gjen gjurmë gjaku në garazh Sa i takon plagosjes së gjyqtarit dje, policia nuk ka gjetur gjurmë gjaku në garazh, ndërsa ai do të pyetet sërish. Për
Përgjaket Libia, 50 të vdekur e 127 të plagosur Një kamion i mbushur me eksploziv ka shpërthyer sot në Zliten të Libisë, duke lënë të vdekur të paktën 50 persona ndërsa
U vra Gaddafi apo sozia e tij?! (FOTO LAJM +18) Ka mundësi qe ish lideri i Libise, Muammar Gaddafi, te jete duke shijuar pushimet i qetë në një parajsë fiskale. Është e
Ja 20 qytetet më antike në botë (FOTO LAJM) E përditshmja britanike, "Telegraph", ka botuar një artikull ku tregon 20 qytetet më të vjetëra që kanë pasur kontinuite
Fakte tronditëse: Ja sa mirë jetonte populli libian në kohën e Geddafit Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë
CIA: Sali Berisha ka kërkuar ndihmë ushtarake nga Irani, Libia.... Shërbimi sekret amerikan ka shprehur shqetësimin se qeveria e Presidentit Sali Berisha, në vitin 1994, kishte kërcënuar
Mbytet anija me emigrantë nga Libia, mbi 9 të vdekur Një anije me mbi të paktën 550 emigrantë të nisur nga Libia është mbytur rreth 80 milje larg bregdetit të Libisë. Aktual
Rojet bregdetare italiane nxjerrin nga deti trupat e 9 emigrantëve libianë Sa i takon anijes së mbytur me emigrantë, që ishin nisur nga bregdeti i Libisë, raportohet se janë nxjerrë nga deti trup
ISIS kërcënon Europën se do dërgojë 500 mijë emigrantë ISIS ka kërcënuar së fundi se do të “përmbytë” Europën me rreth 500 mijë emigrantë nga Libia, në një sulm “psikologjik”
ISIS trondit Italinë, kërkohet ndihma ndërkombëtare Italia ka bërë thirrje për ndërhyrje urgjente ushtarake ndërkombëtare për të ndalur kaosin në të cilin ndodhet Libia, du
Ja alibia e Gjutës për shpërthimet me tritol 26 vjeçari Emirjon Gjuta, i arrestuar për pengim të hetimeve rreth shpërthimeve të ndodhura në Tiranë në 10 shkurt, ka p
Brenda 3 ditëve në Mesdhe u mbytën 330 klandestinë Organizata e Kombeve të Bashkuara UNHCR ka bërë publike shifra alarmante për numrin e klandestinëve që rezultojnë të mby
Nafta e Libisë në qendër të luftës Faten Hayed, Libi Nëse komuniteti ndërkombëtar nuk do të bëjë diçka, Libia do të përfundojë të ndahet në shumë
Alibia me Eqrem Çabejn e kryeministrit nga Enver Bytyçi Të citosh Eqrem Çabejn për patriotizëm dhe të pranosh të kundërtën e asaj që pohonte i madhi Çabej,
Libia do të dëmshpërblejë gratë e përdhunuara Gratë e përdhunuara gjatë kryengritjeve të vitit 2011, të cilat sollën edhe rënien e regjimit të Gadafit, do të njihen s
Libia asgjeson arsenalin e saj të armëve kimike Libia ka shkatërruar të gjithë arsenalit të saj të armëve kimike të trashëguar nga koha e diktatorit Moamar Gadafi. Proc