999 rezultate për

libia

Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Po marshohet drejt perëndimit, mijëra forca dhe ky gjeneral rrezikojnë të derdhin lumenj gjaku (FOTO LAJM) Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011
Dalin përgjimet e reja, Dakos i bie poshtë alibia Emisioni “Të Paekspozuarit” publikoi një tjetër përgjim të kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, me anëtarin
Libia ia thotë troç BE-së: Nuk duam kampe refugjatësh Në grindjen për mënyrën e veprimit me refugjatët që duan të hyjnë në Europë, kampet e pritjes në vende të tjera jashtë B
Ku përfundoi thesari i Gedafit dhe kujt i shkojnë tani interesat prej miliardash? Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qa
Financimet e paligjshme nga Libia, arrestohet ish-Presidenti francez Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për marrjen e 42 milion paund në page
Grabitet banka, zhduken papritur 10 miliardë dollarë Rreth 10 miliardë euro fonde të qeverisë libiane, të ngrira si pjesë e sanksioneve kundër rrethit të brendshëm të Muamma
Ku përfundoi thesari i Gedafit? Dhe kujt i shkojnë tani interesat prej miliardash? Ku ka përfunduar thesari i Gedafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qa
Meda takon ‘'sozinë’' e tij, djaloshi nga Libia Gjatë ditës së djeshme në mediet rozë kishte qarkulluar lajmi për një djalosh që ka ngjashmëri të madhe me këngëtarin Me
Anija shqiptare “peng” në Libi, reagon ministria e Jashtme Ministria e Jashtme ka reaguar pas alarmit për anijen tregtare të nisur drejt Maltës e cila është ndaluar nga marina ush
Libia ndalon marinarët shqiptarë për transport të paligjshëm mallrash Një anije shqiptare tregtare është ndaluar në Libi për transport të paligjshëm mallrash. Anija ishte nisur nga porti
Mbytet anija me 150 emigrantë libianë, 60 të zhdukur Rreth 60 emigrantë rezultojnë të humbur në Detin Mesdhe, pas fundosjes së një anije në brigjet e Libisë. Lajmin e bwr
Sulmuesi i Manchesterit sapo ishte kthyer nga Libia, ishte konsumues i rregullt i hashashit (FOTO LAJM) Janë zbardhur detaje të reja për Selman Abedin, 23 vjeçarin që shkaktoi vjdekjen e 22 personave dhe plagosjen e 59 të tj
Kur Gadafi i shkruante letra presidentit Rugova: I dashur vëllai im Ibrahim Rugova... Pas Marrëveshjes së Dejtonit në vitin 1995 dhe fundit të luftërave në Bosnjë e Kroaci, bilanci ishte tragjik. Serbët
Libia, vatër e rrezikshme konflikti para dyerve të Europës Ministri gjerman i Zhvillimit, Gerd Muller e cilëson katastrofike gjendjen në Libi. Ky vend është kthyer në një trampoli
Trembëdhjetë emigrantë libianë asfiksohen në një kamion të mbyllur Të paktën 13 emigrantë kanë humbur jetën nga asfiksimi në një kamion të mbyllur, pasi kishin tentuar të kalonin nga plaz
Të paktën 90 trupa emigrantësh të mbytur dalin në brigjet libiane Trupat e 90 emigrantëve afrikanë janë nxjerrë nga deti në breg në qytetin libian të Zaëeya, në tragjedinë e fundit që ka
20 të vdekur e 50 të plagosur si pasojë e një incidenti të shkaktuar nga një majmun në Libi Të paktën 20 persona janë vrarë si pasojë e një konflikti ndëretnik në qytetin libian Saba. Incidenti ka filluar kur
Tronditëse / Regjimi i Gaddafit infektonte fëmijët me HIV Dy ish-punonjës të regjimit të Muamar Gaddafit, kanë infektuar fëmijët me HIV. Ky lajm është bërë i ditur nga shënim
Foshnja lindi gjatë një udhëtimi ajror, kompania dhuron bileta udhëtimi falas për gjithë jetën Gjatë një udhëtimi ajror nga Tripoli deri në Niameya, kryeqyteti i Nigerit, ka lindur një foshnje e gjinisë mashkull.