999 rezultate për

libertadores

Mbrojtësi argjentinas mendon të pensionohet që tani, arsyeja do iu habisi Jose Luis Gomez, mbrojtësi i Lanus dhe Argjentinës, po mendon të pensionohet nga loja e futbollit pasi bëri një gabim në
Zbulohen rivalët e Realit për "Kupën e Botës" për klube Me suksesin e Gremios në Copa Libertadores është mësuar edhe kuadri i plotë i skuadrave që do të marrin pjesë në Botëror
Top 10 yjet që kanë fituar më shumë në futboll (FOTO LAJM) Një tjetër sezon spektakolar është mbyllur në Europë, teksa janë fituar trofe të tjerë nga kampionë të mëdhenj të këtij
9 lojtarët që kanë fituar Championsin dhe Kupa Libertadores (FOTO LAJM) Champions League këtë sezon shkoi sërish për Realin e Madridit, që u konfirmua për herë të 11-të fitues në këtë kompetio
Boca Juniors përjashtohet nga Libertadores (VIDEO) Konfederata e Amerikës së Jugut të Futbollit nuk bën asnjë tolerim ndaj Boca Juniors duke e përjashtuar ekipin argjentin
Libertadores, triumfon San Lorenzo i Papës (FOTO LAJM) Argjentinasit e San Lorenzos ndihen në qiellin e shtatë. Jo vetëm sepse janë ekipi, për të cilin bën tifo Papa Françesku
Top 10 golat e Coppa Libertadores 2013 (VIDEO) Edicioni 2013 i Copa Libertadores nxorri triumfues Atletico Mineiron që mposhti në finale skuadrën nga Paraguaj, Olimpia
10 golat me te bukur te Copa Libertadores (VIDEO) Nga goditja e lirë e realizuar nga Ignacio Scocco deri tek goditja e shkelqyer e Ronaldinhos ndaj Arsenal, kjo video sje
Ronaldinho show, triumfon Atletico Mineiro (FOTO LAJM) Atletico Mineiro është kampione e Amerikës së Jugut. Formacioni brazilian në të cilin milizon edhe ylli Ronaldinho ka fi
Pesë golat më të bukur të Kupës së Libertadores (VIDEO) Goditje të tilla i kemi parë të shndërruara në gol nga këmbët e Del Pieros apo Ronaldinhos. Por ka edhe lojtarë të tjerë
Copa Libertadores, çfarë gafe e Pato-s (VIDEO) Në ndeshjen e vlefshme për Copa Libertadores mes Corinthians dhe Boca Juniors ish sulmuesi i Milan Alexandre Pato ka qën
Copa Libertadores, goli i pabesueshëm i Riquelme (VIDEO) Edhe pse është 34 vjeç Roman Riquelme vazhdon të jetë një prej futbollistëve më të dashur dhe më spektakolarë në Argjent
Boca Juniors barazon, Milan "qesh" Ka përfunduar në barazim 1-1 finalja e Kupës Libertadores mes Boca Juniors dhe Corinthians e luajtur në stadiumin "Bonbo
Ronaldinho rikthehet në Europë? Rikthim i mundshëm i Ronaldinhos në Europë? Është kjo hipoteza e ngritur orët e fundit nga prestigjozja franceze "L'Equi
Neymar merr çmimin "Lojtari më i mirë i Coppa Libertadores 2011" Asi i Santos, Neymar u vlerësua me çmimin "Lojtari më i Mirë i Copa Libertadores 2011". Sulmuesi 19-vjeçar, i cili së fu
Neymar: Dua të jem më i miri në botë Neyamr pas fitimit me Santosin Kupën Libertadores është larguar drejt Argjentinës për t'iu bashkuar ekipit brazilian dhe
Santosi fiton Kupën Libertadores me dhunë (VIDEO) Skuadra braziliane e Santosit ka fituar në ndeshjen e dytë të kthimit kundrejt Penarol me rezultatin 2-1 pasi në ndeshja
Neymar: Dua të luaj në Ligën e Kampioneve Sulmuesi i Santosit, Neymar është njëri prej futbollistëve më të kërkuar gjatë merkatos verore. Talenti brazilian kërkoh
Shkëputje e denjë për një boksier Mesfushori Gum kërcen me mëri, ndaj Escudero gjatë ndeshjes mes Argentinos Juniors e Fluminense, e vlefshme për kupën Li