999 rezultate për

leyen

Ursula von der Leyen: Rusia të lirojë menjëherë Alexei Navalny Presidenti i Komisionit kërkon lirimin e menjëhershëm të Alexei Navalny, duke kundërshtuar vendimin për burgosjen e tij.
Zbulohet biseda, Ursula von der Leyen telefonon kryeministrin Rama Presidentja e Këshillit Europian Ursula von der Leyen ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me kryeministrin Edi Ra
Presidentja e Komisionit Evropian paralajmëron europianët: Krishtlindjet këtë vit do të jenë ndryshe Me paralajmërime për kohë të vështira presidentja e Komisionit të BE po i përgatit shpirtërisht europianët për kufizime
​Komisioni Evropian mirëpret votimin e Zvicrës për lirinë e lëvizjes me BE Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha sot se refuzimi i Zvicrës për të kufizuar imigracionin e qyte
Samit virtual mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor Samiti BE-Ballkani Perëndimor i parashikuar të mbahej në Zagreb do të zhvillohet më 6 maj 2020 në formën e një videokonf
Bota nën kërcënimin e COVID 19, KE e pranon: E nënvlerësuam situatën Udhëheqësit politikë “e nënvlerësuan” shkallën e rrezikut që paraqet koronavirusi, tha presidentja e Komisionit Evropian
KORONAVIRUSI/ Kufizim 30 ditor udhëtimesh për në BE Gjatë një telekonference me drejtuesit e G7, në një përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, presidentja e K
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Dhuruan 1.15 miliard euro, Presidentja e KE ia bën të qartë Ramës: Do monitorohet çdo gjë! Shqipëria ka arritur të mbledh më shumë se 1.15 miliardë € nga Konferenca e Donatorëve në Bruksel. Presidentja e KE,
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja
Çdo 9 sekonda zbulohet një rast i ri i kancerit në BE Komisioni Evropian do të paraqesë një strategji të re për të luftuar kancerin deri në fund të vitit, tha sot presidentja
Von der Leyen: Të mbajmë premtimet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria dhe Maqedonia e
Caktohet data, kur do të mbahet konferenca e donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen ka deklaruar se më 17 shkurt do të zhvillohet konferenca e donato
Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan "Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor." Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evrop
NEGOCIATAT/ Presidentja e KE-së: Ndjej keqardhje të thellë për Shqipërinë Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusula von der Leyen tha se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje për shty
Merkel-Macron/ Presidenti paralajmëron ‘krizë politike’, ende i pabindur për negociatat Midis temave të ndryshme të takimit të sotëm të kancelares gjermane, Ankela Merkel me Presidentin francez, Emmanuel Macr
Kosova mirëpret zgjedhjen e Ursula von der Leyen si Presidente e KE Liderët e Kosovës e kanë mirëptirut zgjedhjen e politikanes gjermane Ursula von del Leyen në krye të KE-së. kryeministri
Von der Leyen zgjidhet Presidente e Komisionit Europian Ish-ministrja e Mbrojtjes së Gjermanisë, Ursula Von der Leyen është zgjedhur sot nga Parlamenti Europian në postin e Pre
KE mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e sotme Parlamenti Europian po zhvillon votimet për kandidaturën e Ursula von der Leyen. Leyen ka dhënë përgjig
PE letër kandidates për Prisidente te KE: Të mbështesim nëse i thua ‘Po’ negociatave me Shqipërinë Gjermania Ursula von der Leyen është kandidatja për kreun e Komisionit Evropian, por që të emërohet në detyrën e rëndësi