999 rezultate për

levizjen

Tahiri kritikon dukuritë nacionaliste të Serbisë Në ditën e parë të bisedimeve teknike në Bruksel të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian, përfaqësuesit e Kosovës e Serb
Kamionët në kufi ruhen nga policët Kamionët të cilët kanë bllokuar kufirin në Bllacë ruhen nga forcat e policisë. Ftotoja tregon qartë se janë tre policë m
Bën punë bllokada, Maqedonia kërkon zgjidhje Update- Ministria e Tregtisë dhe Industrisë para pak minutash njoftoi se sot, në Prishtinë pritet të zhvillohet një taki
Hiqet ndalesa për lëvizjen e kamionëve Ndalesa për lëvizjen e kamionëve është hequr nga dita e sotme. Nuk vlen më ndryshimi kohor i regjimit të komunikacionit
PDK dhe VV nuk dallojnë kur është në pyetje keqpërdorimi i parasë publike! Në mbledhjen e fundit të KQZ-së, përfaqësuesi i PDK-së e akuzoi Lëvizjen Vetëvendosje! që së bashku me iniciativën tjetë
VV bashkohet me Lëvizjen Popullore të Kosovës Gjatë një konference të mbajtur, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka bërë me dije se janë bashkuar me Lëvizjen Popul
Memli Krasniqi e quan Lëvizjen Vetëvendosje parti fundamentaliste Ministri i Kulturës Memli Krasniqi e ka quajtur Lëvizjen Vetëvendosje parti fundamentaliste, e cila ditëve të fundit u p
VV injoron akuzat e Ramadanit Në Lëvizjen Vetëvendosje nuk e shohin të udhës që të komentojnë deklaratat e deputetit nga radhët e AAK-së, Burim Ramada
12 qershori, Dita Botërore kundër Punës së Fëmijëve Qindra miliona djem dhe vajza në mbarë botën janë të detyruar të punojnë në shkelje të të drejtave themelore të lirisë,
Foto mahnitëse të dallgëve të oqeanit (FOTO-LAJM) Këto foto mahnitëse të dallgëve të oqeanit janë kryer nga 40- vjeçari Pierre Carreau në plazhin Saint Barth, ku Carreau
KSL do të punojë për të drejtat e punëtorëve Puna dhe këmbëngulja për përmirësimin e të drejtave të punëtorëve do të vazhdojë nga ana e Konfederatës së Sindikatave t
VV: Qeveria e korruptuar s'mund t'i sigurojë qytetarëve lëvizjen pa viza në Evropë Deputeja e Lëvizjes Vetëvendosje Alma Lama akuzoi qeverinë sot se nuk ka asnjë shans t’ua mundësojë qytetarëve të lëvizi
FRD, takim me strukturat e qarkut Kukës Nënkryetari i Frymës së Re Demokratike Aleksandër Biberaj dhe sekretari organizativ i FRD Sali Shehu zhvilluan të martën
Kapen me drogë, arrestohen dy vëllezërit Një sasi prej 30 kg mariuanë është sekuestruar nga policia e Gjirokastrës e cila bëri të mundur edhe arrestimin edhe të
Barrikadat në veri nuk paraqesin problem për lëvizjen e lirë Komandanti i KFOR-it Gjeneral Major Volker Halbauer tha sot se barrikadat në veri të vendit nuk paraqesin më problem për
"Në qytet pa makinën time", policia kufizon lëvizjen Në kuadër të 22 shtatorit ditës ndërkombëtare "Në qytet pa makinën time", aktivitete kulturore të organizuara nga Bashki
"Curiosity" kryen me sukses lëvizjen e parë testuese mbi planetin Mars Agjencia amerikane e Hapësirës, NASA publikoi disa imazhe nga Marsi të marra nga roboti "Curiosity", i cili ka kryer me
Bayern-Martinez, larg njëri-tjetrit avi Martinez mbetet një lojtar i Athletic Bilbaos, ashtu si dhe Fernando Llorente pasi Bayerni i Mynihut nuk dëshiron që
Jarinjë, KFOR parandalon kontrabandën Pjesëtarët e kontingjentit polak të KFOR-it kanë bllokuar rrugën alternative nga Rashka në drejtim të Kosovës dhe kanë n
Vangjel Zhapa, njeriu që ringjalli lëvizjen olimpike në botën moderne Shqiptari i harruar që e la me testament amanetin “Koka të më varroset në Athinë, trupi në Shqipëri”. Në prag të Lojë