999 rezultate për

levizjen

Shembjet në aksin Katllanovë-Veles bllokojnë lëvizjen e makinave Për shkak të shembjeve në rrugë është ndërprerë qarkullimi në aksin Makedonski Brod- Shkup ndërsa në njërën korsi po zhv
Moti i keq, Policia e Shtetit: Mos udhëtoni drejt Jugut Emergjencë civile në jug të vendit aty ku dalja nga shtrati e lumenjëve Vjosë, Gjanicë, Osum dhe Drino ka shkaktuar prob
Meta-Hyseni: Shqipëria dhe Kosova të heqin barrierat që pengojnë lëvizjen e lirë Gjatë takimit që zhvilloi sot në Kuvend me Ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni, Kryetari i Kuvend
Memedi: Synimi ynë është bashkimi i opozitës shqiptare Bashkimi i opozitës shqiptare në Maqedoni është objektivi i partisë RDK. Këtë e ka shprehur lideri i kësaj partie, Vesel
Dëbora mbulon rrugët e Prishtinës, vështirësi në lëvizjen e mjeteve (FOTO LAJM) Reshjet e dendura të dëborës gjatë mbrëmjes së djeshme, kanë sjellë një sërë problemesh për qytetarët e Prishtinës. Qyte
Tahiri: Serbia kurrë nuk po bëhet evropiane Kryenegociatorja e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri është shprehur se shqiptarët dhe Kosova kanë hyrë në
Ndërpritet derbi Trepça-Prishtina Ndeshja derbi e javës së 7-të në Raiffeisen Superligë në futboll ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës në stadiumin olimpik “A
Imeri: Ja pse jam me Ziadin Selën (VIDEO) Sot, ështe prononcuar një tjetër person, i cili mbështet Lëvizjen për reforma në PDSH në udhëhequr nga Ziadin Sela. N
Lëvizja për Vizion të Përbashkët uron Vetëvendosjen! Organizata joqeveritare "Lëvizja për Vizion të Përbashkët" me seli në Shkup ka uruar lëvizjen Vetëvendosje për rezultati
Kurti: Me Lëvizjen do të zbutet pabarazia Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me kandiatët Visar Ymeri, Dardan Sejdiu dhe Besnik Bislimi, kan
Problemi Erdoan për komunitetin ndërkombëtar nga Bylent Kenesh* Kryeministri turk Rexhep Tajip Erdoan është rikthyer në agjendën e islamizmit politik qysh prej zgje
Afrim Kasolli ikën nga Vetëvendosje Deputeti Afrim Kasolli ka dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje. Kasolli përmes një njoftimi për media ka bërë të
Në Maqedoni “votojnë” Lëvizjen Vetëvendosje! Në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale patëm shansin të shohim një fletë votimi ku votohej Sali Berisha. Ndërs
Riatdhesohen mbi 50 shqiptarë nga Anglia Mbi 50 shqiptarë të cilët kishin kërkuar azil politik Britania e Madhe janë riatdhesuar sot. Nga Rinasi, ministri i Bre
Foreign Affairs: Përpjekja për t'a bërë Lëvizjen Gylen të heshtë, do të jetë tragjike për mbarë kulturën islame Revista e njohur botërisht për çështjet në lidhje me Marrëdhëniet Ndërkombëtare, Foreign Affairs, i dha hapësirë kësaj h
Komuna e Prishtinës memorandum bashkëpunimi me Lëvizjen "Fol" Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, ka nënshkruar sot një memorandum bashkëpunimi me Lëvizjen "FOL". Ky memo
Erdogan nuk mban përgjegjësi për korrupsionin, sulmon Lëvizjen Gylen Kryeministri turk Rexhep Tayip Erdogan ka nisur një sulm të hapur mbi lëvizjen Gylen, e ndërsa duket se nuk është aspak
Britania përfshihet nga moti i keq (FOTO-LAJM) Britania e Madhe është përfshirë nga moti i keq. Sipas mediave ndërkombëtare të paktën dy pesona kanë gjetur vdekjen ndë
Aksidenti në Elbasan, ndërron jetë në spital 74-vjeçari 74-vjeçari Qemal Çela që u aksidentua një ditë më parë në aksin Elbasan-Peqin nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të mara
Serbia anulon pjesëmarrjen në takimin për lëvizjen e lirë Takimi i parashikuar për sot në kuadër të bisedimeve të grupeve punuese në Bruksel për çështjet e lëvizjes së lirë nuk ë