999 rezultate për

levizjen

Gjermania refuzon kërkesën e Turqisë për institucionet e lidhura me Lëvizjen Gylen Kryeministri i landit të Baden-Wurttembergut në Gjermani, Winfried Kretschmann, i është përgjigjur negativisht kërkesës
Shpend Ahmeti sërish kandidat i VV-së për Prishtinën? Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje dhe nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka deklaruar se në Lëv
Ajo çfarë nuk dini për Lëvizjen "Gylen" Islamologu i universitetit katolik tregon një fytyrë tjetër të lëvizjes “Gylen”, e cila gjendet sot në qendër të furtunë
A do të bashkëpunojë Kadri Veseli me Vetëvendosjen?! Kadri Veseli duket se është bërë zemërgjërë dhe ka vendosur të bashkëpunojë me shumë politikanë nga forca të tjera polit
Fadil Zendeli, thirrje për unifikimin e opozitës shqiptare Kryetari i RDK-së, Fadil Zendeli, ka bërë thirrje për unifikimin e opozitës shqiptare. Gjatë një takimi që realizoi në T
Ja ku renditet Shqipëria për lëvizjen me viza Henley and Partners agjenci botërore e planifikimit të shtetësisë dhe vendbanimeve ka publikuar indeksin vjetor të kuafi
Veseli: Padi për "uzurpuesit" e organeve partiake Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi, i cili u sfidua nga disa anëtarë të kësaj partie dhe më pas sipas tyre u shkarkua si dr
Pamje të frikshme, lumi Fan del nga shtrati (VIDEO) Qindra hektarë tokë janë përmbytur pasditen e sotme në Mirditë pasi uji Fan ka vërshuar me furi. Përveç tokave, edhe
Krasniqi për Albeu.com: Qeveritarët e papërgjegjshëm po ua mohojnë lëvizjen e lirë qytetarëve Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, në një prononcim për Portalin Albeu, ka komentuar Raportin e Këshill
Përshtypjet e një studenti për Lëvizjen Vetëvendosje! Përshëndetje, Jan Pavjo Gjini dhe studioj Teori Politike në Universitetin e Tiranës. Si student desha të ndaj me ju d
Rudina Xhunga bën lëvizjen e radhës, ja tek kush do transferohet Shumë surpriza të reja kishte këtë sezon në "Top Channel", ku emri i Rudina Xhungës ishte më i lakuar, pasi emisioni i s
Ymeri: Isa dyfytyrësh, drejtohet nga SHIK-u Kryetari i Vetëvendosje, Visar Ymeri, i është përgjigjur Isa Mustafës, i cili akuzoi Lëvizjen që ai drejton se është org
Ja shtëpia më e vogël në botë (VIDEO) Edhe pse nga jashtë duket si shtëpia më e vogël në botë, ajo është funksionale si gjithë shtëpitë e tjera dhe i ka të gj
Gjosha: Azilkërkuesit rrezikojnë lëvizjen e lirë në vendet e BE-së Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, në një intervistë për "Top Channel" thotë se pritshmëritë janë për një p
Çako: Masa të rrepta në kufi, jo abuzim me lëvizjen e lirë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako inspektoi nga afër masat e marra nga autoritetet policore për p
Mirënjohje për grupin Elita 5 dhe Lëvizjen EcoGuerilla (FOTO LAJM) Grup i famshëm i rokut Elita 5 dhe Lëvizja EcoGuerilla kanë marrë mirënjohje në Tetovë nga ana e Shoqatës "I-dea" për ak
Ja çfarë thotë Bill Clinton për Lëvizjen "Gylen" (VIDEO) Pas propozimit të presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për të mbyllur shkollat e Lëvizjes "Gylen" ka patur reagime nga
Krijohet një tjetër parti politike shqiptare në Maqedoni? Skenës politike në Maqedoni pritet t'i shtohet edhe një lëvizje politike. Ndër iniciatorët kryesorë të kesaj lëvizje pol
Shtetasit e Kosovës e Maqedonisë kalojnë kufirin me letërnjoftim Qeveria e Kosovës e ka miratuar në parim nismën për marrëveshjen me Maqedoninë përmes së cilës qytetarëve të të dyja ven
Njihuni me 7 gratë që ndryshuan botën Këto 7 Gra lanë një shenjë në botë duke ndryshuar mendimet e njerëzve për dekada, në disa raste edhe shekuj. Ato kanë sh