999 rezultate për

levizjen

Zbulohet pajisja që do u mundësojë lëvizjen personave të paralizuar (VIDEO) Disa shkencëtarë nga Universiteti i Seoul kanë krijuar një dorezë roboti për ti siguruar lëvizjen e dorës personave të p
Ahmeti: Kërcënimet e dhuna nuk na ndalin Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka deklaruar se kërcënimet dhe dhuna nuk i ndalin Lëvizjen Vetëvendosje. “Krejt
Kim Mehmeti-Taravarit: Nuk bashkëpunoj me ata që gënjejnë popullin (FOTO LAJM) Publicisti Kim Mehmeti i është kundërpërgjigjur sekretarit të përgjithshëm të LR-PDSH-së, Arben Taravarit i cili rrëfeu
Hahn fillon takimet në Maqedoni, e nis me Lëvizjen BESA (VIDEO) Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Europian pas mbërritjes së tij në Kuvendin e Maqedonisë, ka filluar takimet me përfa
Taravari tregon për herë të parë për Lëvizjen Besa, e quan Ivanovin "dru kauçuku" (VIDEO) Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari, i cili ishte i ftuar në "Fol Tash" në "Tv Koha", duke folur për aktualitetin po
Mustafa: Deputetët do të vendosin për lëvizjen e lirë ose për izolimin Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka përsëritur edhe një herë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është
Grabitja e 2.7 milionë euro, cilët janë 10 personat që kishin dijeni për lëvizjen e parave? Prokuroria e Tiranës dorëzoi dje në gjykatë kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj gjashtë punonjësve të policis
Podujevë / 40 shtëpi bllokohen nga bora e madhe Rreth 40 shtëpi në fshatin Ballofc të komunës së Podujevës, janë bllokuar nga dëbora e madhe që vazhdon të bjerë edhe gj
Obama bën lëvizjen e fundit para largimit, merr vendimin e pakthyeshëm nga pasardhësi Presidenti në ikje, Barak Obama ka marrë një vendim mjaft të rëndësishëm, i cili sipas ligjeve në fuqi nuk mund të ktheh
PDSH, qëndrime të paqarta për mbështetjen e Besës Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi i kontaktuar nga Alsat ka refuzuar të sqarojë nëse ka hequr dorë nga mbështetja e Lëvizjes B
Thaçi: Deputetët e PDSH mbështesin Lëvizjen BESA Udhëheqësi i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi, në një konferencë para gazetarëve e ka pranuar hum
Avioni i drogës në Ishëm përplas Prokurorinë me Ushtrinë Avioni i drogës i cili u rrëzua në Ishëm ka shkaktuar përplasje qëndrimesh mes Prokurorisë dhe Ushtrisë, pasi Prokuroria
Kokëdhima tregon lëvizjen brenda PS-së: Ja me kë e kam "luftën" Koço Kokëdhima ka premtuar një lëvizje të re brenda së majtës, duke dalë kështu kundër Partisë Socialiste dhe ish-mikut
Tahiri flet për lëvizjen e Kokëdhimës: S’kam kohë për tu marë me llafe pazari Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i ka cilësuar si “llafe pazari” deklaratat e Koço Kokëdhimës për nisjen e një lëviz
Kusari-Lila do të bëhet kryeministrja e ardhshme e Kosovës Kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se në të ardhmen do të jetë në krye të Kosovës. Gjatë emisionit
Pse e sulmon Turqia Lëvizjen Hizmet? Nga Thomas Michel** Shumë vende të botës u tronditën në korrikun e këtij viti nga tentativa e dështuar e grushti
Goli me “stilin e akrepit” kandidat për çmimin "Puskas" (VIDEO) Dmitry Ulyanov vendos kandidaturën e tij për golin më të bukur të vitit. Futbollisti i Avanhard dhuroi spektakël në përb
Tërbohet moti, situatë e rëndë nga Tokio në Teksas Shira të rrëmbyer u përplasën mbi kryeqytetin japonez me mbërritjen e tajfunit “Mindulle”, që solli përmbytje të mëdha,
Prishtina dje në shi, breshër dhe kaos Reshjet e shiut që ranë gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, pothuajse e bllokuan të gjithë qytetin. Kjo për shkak të de
Gjermania refuzon kërkesën e Turqisë për institucionet e lidhura me Lëvizjen Gylen Kryeministri i landit të Baden-Wurttembergut në Gjermani, Winfried Kretschmann, i është përgjigjur negativisht kërkesës