999 rezultate për

leku

Me vrap në plazh! Të mirat e pazëvendësueshme të ujit të kripur Deti na thërret gjithnjë, dhe ndikimi i tij në shëndetin dhe mirëqenien tonë është në shumicën e kohës pjesë e pritshmër
Verbim e kancer, dëmet që shkakton shkakton ekspozimi i lartë në diell I nxehti ka nisur tashmë, e përveç dëshirës për pushime dhe një ngjyrë të bronztë, na vë edhe përballë një sërë rreziqev
Tërmetet nuk ndalen, tre goditje vetëm mbrëmë Tërmetet vijojnë të lëkundin vendin, duke goditur disa zona. IGJEUM ka regjistruar gjatë natës së sotme së paku 3 ter
Vendi preket sërish nga tërmetet (FOTO LAJM) Lëkundje të shumta sizmike kanë karakterizuar ditën e sotme. Sërish epiqendra e tyre ka qenë Gjiri i Lalzit dhe Hamal
Vazhdojnë lëkundjet e tërmetit, sa kanë rënë në 24 orët e fundit në Shqipëri Tërmetet janë bërë një dikur e zakontë në Shqipëri. Prej disa ditësh Shqipëria tronditet nga lëkundje të ndjeshme të
"Sillni tangërllekun e Bllokut në jug dhe pastaj ankoheni për çdo gjë" Nga Edlira Gjoni Shumë mllef për Dhërmiun e për Jugun sot. E ka bërë ashtu klientela e Havanës. Kam një jetë që pu
Pse duhet me patjetër këtë vit të shkoni në plazh Burimi më i mirë i vitaminës D është dielli dhe frekuentimi i plazhit rrit mundësinë për ta thither këtë vitamin në mën
Nuk ndalen tërmetet, 580 lëkundje kanë tronditur Shqipërinë Lëkundjet sizmike kanë vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të diele, duke e çuar në 580 numrin e tyre që nga lëkundja e parë
Mënyra praktike për të shëruar djegien nga dielli Edhe përdoruesit më vigjilent të kremrave kundra diellit harrojnë të riaplikojnë shtresën e dytë ose mbetet një pjesë në
Shqipëria nën ethe, 4 lëkundje tërmeti vetëm sot Lëkundjet vazhdojnë ende të shkundin Shqipërinë. Sot, katër ditë, Shqipëria vazhdon të jetë në ankth nga tërmetet.
Vala e frikshme e tërmeteve, lëkundje të tjera në jug Në vetëm 3 ditë, Shqipëria është prekur nga 520 goditje tërmeti. E gjithë Shqipëria është e rrezikuar nga tërmetet, p
Budallallëku s'ka fund, këto janë fotot më të çuditshme nga Shqipëria (FOTO LAJM) Nga tatuazhet me Enver Hoxhën tek fotot e çuditshme në plazh. Këto janë disa nga fotot më të çuditshme që janë parë ndo
Deri më sot e keni larë gabim fytyrën! Së paku me sa duket, sepse në realitet një gjest shumë banal është bërë ndonjëherë në mënyrë të gabuar, duke irrituar lë
Lëkundje gjatë gjithë natës, 5 goditje tërmeti të regjistruara në Shqipëri Gjatë gjithë natës kanë vazhduar lëkundjet e tokës me epiqendër në Durrës, Gjirin e Lalzit. IGJUEM ka regjistruar së
Sërish tërmet, lëkundet Durrësi dhe Tirana Toka në Durrës nuk po gjen dot qetësi. Pas lëkundjes së fundit të raportuar, asaj të orës 18.36, me manjitudë 3.9, në fs
Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë Lëkundje të tjera të tjera tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Sipas të dhënave, lëkundjet janë n
Priten lëkundje të tjera, mësoni si të mbroheni nga tërmetet Ditën e sotme disa termete tronditët shqiptarët të cilët braktisën me shpejtësi banesa e zyra e dolën në rrugë. Duke
Efekti fantastik i sodës së bukës mbi dyshekun ku flini A e dini që në dyshekun e krevatit tuaj gjenden miliona qeliza të vdekura të lëkurës, pluhur dhe mola?! Nuk ka njeri
Lëkundje e frikshme, tronditet sërish Shqipëria nga tërmeti Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur vendin tonë. Tërmeti i radhës me magnitudë 4.8, u regjistrua 13:24 minuta, i
Ka mijëra tumore mbi lëkurë, por është krenare për trupin e saj (FOTO LAJM) Një grua e mbuluar me mijëra tumore në trupin e saj, po mësohet të pëlqejë pamjen e saj dhe tani është "krenare" ndërsa