999 rezultate për

leku

I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
Ky është rreziku i madh gjatë fluturimeve me avion krahas aksidenteve Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajm
E palëkundur dhe dinjitoze, njihni gruan më të pushtetshme të shqiptarëve (FOTO LAJM) Sigurisht që kombi shqiptar mbart jo vetëm figura të mëdha historike mashkullore që kanë lënë gjurmë të thella, por pady
Probleme me tretjen, kjo është zgjidhja natyrale Kapsllëku është një simptomë, jo një sëmundje dhe ndonjëherë mund të jetë shenjë paralajmëruese për sëmundjet të tilla s
Këto ushqime ju ndihmojnë të merrni ngjyrë gjatë pushimeve Ne vere te gjithë mendojnë të shkojnë ne plazh, të notojnë, te qetësohen dhe patjetër te marrin edhe ngjyrë. Gjatë kësa
Lëkura e limonit bën mrekulli në dhimbjen e krahëve dhe këmbëve tuaja Limonët janë të mbushur me vitamina C, A, B1, B6, magnez, bioflavonoids, pektin, acid folik, fosfor, kalcium dhe kalium,
VIP-et sapo dhanë disa këshilla të pazëvendësueshme për fytyrën Kush më mirë se supermodelet di se si të jetë e bukur që kur hap sytë në mëngjes e deri kur bie për të fjetur? Në kët
Vazhdon "tmerri" për Greqinë, pas zjarreve goditet nga tërmetet Greqia prej ditësh digjet në flakë dhe ende pa dalë nga kjo situatë e rëndë së fundmi raportohet të jetë goditur nga një
Përdore vetëm një herë në ditë dhe lëkura juaj do duket sikur jeni 20 vjeç Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një ilaç që do t`i bëjë rrudhat në lëkurën tuaj më pak të dukshme dhe gjithashtu
Përse rrudhen gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë Disa njerëz i duan banjat e gjata. Sikur të mos kenë obligime, dushi apo banjo e tyre nuk do të mbaroi kurrë. E, një gjë
Shqipëria lëkundet nga tërmeti Një tërmet ka rënë pak minuta më parë. Lëkundjet mësohet se kanë qenë rreth 3.5 ballë të shkallës rihter. Ato janë
Skandal në Rusi, racizmi në këtë klub arrin kulmin Futbolli në Rusi është bërë pjesë e një skandal racist për shkak të ngjyrës së lëkurës së një futbollisti. Ekipi i l
Shqipëria lëkundet 3 herë nga tërmetet gjatë natës Katër lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit tW së premtes. Lëkundja e parë është shënuar në
Pse duhet të filloni dietën me limon të ngrirë Limoni i ngrirë luan një rol plotësues, parandalues dhe kundërveprues ndaj radikaleve të lira, pasi lëkura e tij përmban
Tërmetet nuk ndalen, lëkundet sërish Gjiri i Lalzit Tërmetet vazhdojnë të trondisin Shqipërinë. Prej disa ditësh Shqipëria është tronditur nga tërmete të fuqishme por dhe t
Lëkundje të forta, dy tërmete shkundën Tiranën (FOTO LAJM) Dy tërmete kanë tronditur sërish Tiranën ditën e sotme duke shkaktuar panik. Sipas të dhënave nga European-Mediterra
Shtatë mënyra natyrale për të hequr skuqjen nga dielli Nëse edhe ju jeni viktimë e skuqjes nga dielli duhet të dini se cilat janë produktet natyrale që mund të jua heqin ata.
Tërmetet s'i ndahen Shqipërisë, të tjera tronditje gjatë natës Gjatë natës së kaluar janë ndjerë lëkundje të tjera tërmeti. Ndërkohë që deri para disa ditësh epiqendra ishte Gjiri
Llojet e kancerit të lëkurës janë tre, mësoni simptomat Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
Mos u digjni më, ruani veten nga dielli i verës me këto këshilla Vera erdhi dhe kjo është pikërisht periudha në të cilën rrezet e diellit të godasin pa të lënë t’i vësh re. Nëse ke lëku