999 rezultate për

leku

Shqipëria lëkundet ngë tërmeti Rikthehen lëkundjet e tërmetit në Durrës. Dje pas mesnate është regjistruar një tjetër lëkundje tek Gjiri i Lalzit,
Bëni kujdes! Këto ushqime ju shkaktojnë puçrra Dieta ushqimore luan një rol të rëndësishëm në shfaqjen e puçrrave, edhe pse nuk është vetëm ushqimi shkaktar i tyre. M
Kaq para refuzoi Lazio nga PSG për yllin e klubit PSG ishte shumë pranë firmosjes me serbin e Lazios, Milinkoviç-Saviç. Ditën e djeshme mediat raportuan se përfaqësue
Babai i jep vajzës së tij miliona për këtë arsye mahnitëse (FOTO LAJM) Një baba i ka dhënë vajzës së tij 27 mijë funte si dhuratë për Krishtlindje, pasi ajo ra në peshë dhe lëkura iu deformua
Arsyet pse lëkura e bananes duhet zierë lëng dhe pirë Bananja është një frut me shumë vlera ushqyese. Një pjesë e vlerave të saj ushqyese dhe proteinike ndodhen në lëkurën e
Shqipëria lëkundet sërish nga tërmeti Një goditje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit në vend. IGJEUM raporton se ka regjistruar lëkundj
Çfarë duhet të bëni për të hequr qafe djegiet e shpifura të diellit Edhe përdoruesit më vigjilent të kremrave kundra diellit harrojnë të riaplikojnë shtresën e dytë ose mbetet një pjesë në
Këto njolla të bardha në lëkurë nuk janë akne Ju janë shfaqur disa njolla të bardha ose si të verdha poshtë syve, në hundë ose faqe. Këto njolla, si puçrra, quhen mil
Uji i detit shëron plot 16 sëmundje Deti është një kurë e vërtetë për më shumë se 16 sëmundje. Sjell përfitime dhe lehtësime në rrugët e frymëmarrjes si:
Nëse pini cigare, dilni sa më shumë në diell Dielli zgjat jetën, këtë e konfirmon një studim i fundit suedez i botuar në revistën “Journal of Internal Medicine”, i r
Beyonce desh u rrëzua në skenë, por bëri reagimin epik (VIDEO) Gjatë një koncerti në Nashville këtë të enjte, më 23 gusht, Beyonce na e provoi sërish që vështirë se mbretëresha të rrë
Kjo recetë largon të gjitha pikat e zeza nga fytyra Pikat e zeza shkaktohen nga ushqyerja e dobët, lëkura e yndyrshme, poret e dëmtuara dhe flokët e yndyrshme. Kur iu d
Lëkundet sërish Shqipëria, ja ku ishte epiqendra IGJEUM raporton sot se ka regjistruar një tjetër lëkundje tërmeti pak pas mesnate. Nga të dhënat zyrtare mësohet se t
Nuk ndalen tërmetet në Shqipëri, ku ra tjetri pak më parë Gjatë kësaj vere një numër i madh tërmetesh kanë goditur Shqipërinë. Gjatë natës lëkundje janë ndjerë në Tiranë, ndër
Si t'a dalloni se nishanet tuaja po kthehen në tumore kanceri Të pasurit e shumë nishaneve në lëkurë shihet si një faktor risku për t’u prekur nga sëmundjet malinje të lëkurës. Kjo v
Nuk ndalen tërmetet, lëkundet sërish Tirana Një lëkundje tëremeti është regjistruar pas mesnate në Tiranë. Sipas IGJEUM tërmeti është regjistruar në orën 01:19 p
Si duhet të veproni kur thonjtë e këmbës rriten brenda lëkurës Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo nuk është aspak e kën
Sot Shqipëria është lëkundur nga dy tërmete Shqipëria është goditur sërish sot nga dy tërmete, Njëri në jug e tjetri në juglindje të vendit. Lëkundja e parë m
Katër lëkundje tërmeti në Bulqizë Një verë jo e paqtë kjo e këtij viti. Lëkundjet e tërmetit nuk janë ndaluar, duke u regjistruar goditje të reja thuajse
Tërmetet lëkundin Shqipërinë! Ja sa kanë rënë që nga e shtuna deri sot Plot 42 lëkundje janë regjistruar nga Instituti i Gjeoshkencave që pas tërmetit me magnitudë 5.1 e shkallës rihter të nd