999 rezultate për

leku

Mallkuar ai që mban dy gra, ose ai që martohet me kunatën: Del dokumenti i kishës me 21 mallkimet Në fondin e dokumenteve të krijuara prej Arqipeshkvisë së Shkodrës, bie në sy një tekst ku radhiten 21 mallkime për përd
Greqia lëkundet sërish nga tërmeti (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 3.5 i shkallën Rihter ka lëkundur ditën e djeshme Greqinë. Tërmeti ra rreth orës 12:56 pasdit
Nga se shkaktohen puçrat e bardha në lëkurë dhe si t'i trajtoni ato Ju janë shfaqur disa njolla të bardha ose si të verdha poshtë syve, në hundë ose faqe. Këto njolla, si puçrra, quhen mil
Qëllohet me snajper deputeti, jeleku antiplumb i shpëton jetën (VIDEO) Një deputet është plagosur të mërkurën pasi u qëllua me një snajper në stacionin Lancaster të Los Angelosit. Deputeti
Të famshëm që kanë vuajtur nga vitiligo (FOTO LAJM) Vitiligo është një çrregullim afatgjatë i pigmentit të lëkurës, në të cilën sistemi imunitar shkatërron melanocitet – qe
Tikiri, elefanti 70-vjeçarë kockë e lëkurë i keqtrajtuar Një elefante femër 70-vjeçare, Tikiiri është shfaqur në gjendje aspak të mirë shëndetësore, përkrah 60 elefantëve të tje
5 gabimet që i përsërisni sa herë bëni dush Pak do të mendonin se mund të bënit në mënyrë të pasaktë një gjë të tillë të thjeshtë si dushi, por në të vërtetë ka rre
Elefanti 70-vjeçar nuk shihet me sy, kockë e lëkurë (FOTO LAJM) Një elefante femër 70-vjeçare, Tikiiri është shfaqur në gjendje aspak të mirë shëndetësore, përkrah 60 elefantëve të tje
7 arsye bindëse pse duhet të bëni dush të ftohtë Shumicës nga ne na kruhet lëkura, apo aq shumë kemi nevojë qe të bëjmë në tush, sa që presim me rend deri sa të gjithë t
E kemi ditur gabim, nuk është kosi, disa metoda efikase për djegien nga dielli Nëse deri më dje keni besuar mamanë ose gjyshes që ju lyente shpinën, shpatullat ose këmbët me kos, pa ditur se enzimat
Lëkundet vendi, mësohet epiqendra e tërmetit Një tërmet i fortë është ndjerë pak minuta më parë në veri të vendit. Sipas hartës, tërmeti me magnitude prej 4.2 bal
Veç relaksit dhe argëtimit, ja përfitimet e tjera që merr nga deti Pushimet në det, veç relaksit dhe argëtimit që na ofrojnë na shërbejnë edhe që të përmirësojmë disa probleme që mund të
Mënyra më e mirë për t’i mbrojtur flokët në ditët e nxehta Me ardhjen e muajit Gusht, dhe me korrikun i cili ka qenë muaji më i nxehtë ndonjëherë në tokë, të mbroheni nga dielli ë
Pse disa perime nuk duheti ti qërojmë Frutat dhe perimet janë ushqim i dosmosdoshëm për organizmin. Ato duhet të konsumohen në çdo stinë në mënyra të ndryshme
"Leku shkon te leku", motra e Encës mbush Instagramin me foto në jaht (FOTO LAJM) Enca është ndër këngëtaret më të njohura shqiptare dhe falë suksesit të saj ka arritur të ketë një numër mjaft të madh f
Çfarë ndodh me ne nëse flemë çdo ditë nga 8 orë Një studim ka treguar se fjetja për 8 orë çdo natë nuk është në të vërtetë luks, por më shumë është pjesë esenciale e nj
Të shkrin lëkurën duke detyruar prerjen e gjymtyrit: Rreziku i tmerrshëm që gjendet kudo Gaboheni nëse mendoni se "vëjusha e zezë" është merimanga më e rrezikshme që gjendet në tokën shqiptare. Në fakt, krahas
5 sekrete për nxirje të menjëhershme në plazh Vera erdhi dhe ajo që të gjithë kërkojnë me siguri është një nxirje e shpejtë dhe e qëndrueshme. Po si të nxihemi sa më
A mund ta hamë lëkurën e mangos Lëkura e frutave dhe perimeve vepron si një mbulesë mbrojtëse për ta ruajtur të freskët dhe të butë tulin dhe pjesën e b
Lëkundet sërish Greqia, tërmeti 4.8 ballë tmerron banorët Një tjetër tërmet i fuqishëm ka tronditur ditën e sotme Greqinë, duke shkaktuar sërish panik te qytetarët. Mediet greke