999 rezultate për

leku

Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnit
Dy tërmete të tjera lëkundin vendin Vijojnë lëkundjet e tokës në vend. Pak minuta më parë dy tërmete të tjera kanë tronditur Shqipërinë. Epiqendra ka
Paralajmërimi i sizmiologut: Lëkundjet shoqërohen nga pasgoditje Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një panoramë të tërmetit që goditi sot vendin. IGJEUM
Çfarë është nonenali? Nonenali është një substancë e cila shkakton aromën karakteristike të pleqërisë. Sipas një studimi që është kryer për de
Zbulohet aksidentalisht kura kundër “qerosllëkut” Një grup shkencëtarësh besojnë se kanë zbuluar gabimisht një kurë që zgjidh një herë e përgjithmonë problemin e rënies s
A shkaktojnë akne çokollata dhe yndyra, apo është vetëm një mit Ekzistojnë disa mite lidhur me ndikimin që kanë disa faktorë apo ushqime në lëkurë. Ato që cilësohen si “armiqtë” e lëku
Paguani pak dhe shëndrrisni shumë me këto 5 highlighter Se vera mori fund, s’do të thotë se duhet të ndaloni së shkëlqyeri. Pse të ndaloni kur highlighter-at e mëposhtëm janë k
Mos i "shtrydhni" pikat e bardha rreth syve, eleminoini ato me këtë mënyrë të thjeshtë Pikat e bardha të cilat mund të shfaqen në gjithë fytyrën formohen duke e mbyllur keratinën nën sipërfaqe të lëkurës dhe
Tërmet në Gjirokastër, lëkundjet ndjehen dhe në Himarë e Sarandë Disa lëkundje termeti janë ndjerë në qytetin e Gjirokastres para pak minuta rreth orës 19:48, të cilat kane zgjatur për
Ruani lëkurën e bananes, ky truk do i bëjë dhëmbët tuaja akull të bardhë Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e
Këto gafa një dermatologe nuk i bën kurrë me lëkurën e saj, mos i bëj as ti Nëse dermatologët nuk i bëjnë këto gjëra në lëkurë e tyre me siguri e ka një arsye. Nëse ato nuk i bëjnë është, sepse d
Leku letër, Vildane Zeneli blen të njëjtën gjë dy herë për këtë arsye (FOTO LAJM) Vildane Zeneli është një ndër modelet më seksi në Shqipëri dhe Kosovë. Ajo është shumë aktive në rrjetet e saj sociale d
Si të parandaloni rrudhat poshtë syve Zakonisht tek të gjithë njerëzit, si te femrat dhe te meshkujt, rrudhat e para që shfaqen janë në fytyrë dhe kryesisht n
Efektet surprizuese të sodës së bukës për flokët, lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm Pjesa më e madhe e njerëzve në ditët e sotme, nuk i marrin edhe aq shumë në konsideratë vlerat e sodës së bukës. Megjith
Çfarë duhet të dini për trendin e "tullacllëkut", të famshmet shqiptare që guxuan (FOTO LAJM) Vite më parë, Demi Moore rruajti kokën për rolin e saj në “G.I Jane” dhe asokohe u konsiderua një revolucion. Po kësh
Shkenca shpik vaginën me lëkurë peshku, mjeku në Brazil realizoi ndërhyrjen Një arritje e re e shkencës dhe e mjekësisë cilesohet ajo qe ka ndodhur ne Cali të Kolumbisë. Mjeket atje kanë arritur t
Njihuni me modelen, të cilën ngjyra e lëkurës e shndërroi në një yll të rrjeteve sociale (FOTO LAJM) Sot, ajo e quan veten “Hyjnia Melanin”, por vite më parë, atëherë kur Khoudia Diop nuk ishte e famshme, 19-vjeçarja përb
Ju kujtohet Aleku i filmit "Bidai", aktori sot është fiksimi i vajzave dhe do çuditeni (FOTO LAJM) Mendoj se shumica prej jush e keni ndjekur telenovelën më të suksesshme turke “Bidai” dhe mendoj se kurioz të shihni Ale
Maska me mjaltë, më e mira për çdo lloj fytyre Maska që ju sugjerojmë në Neps.al, kombinon mjaltin dhe shafranin ndër të tjerash. Kjo e bën që të jetë më e përshtatshm
4 arsye të rëndësishme pse duhet ta aplikoni lëngun e domates mbi lëkurën tuaj Lëngu i domates është shumë herë më efektiv dhe i dobishëm sesa mund të keni menduar. Prandaj sa herë keni domate të