999 rezultate për

leku

Çfarë "jete" kishte avioni i ri i "Air Albania" para se të vishte "lëkurën" e "Migjenit" (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prezantoi sot avionin tjetër të kompanisë "Air Albania" duke e njoftuar si një sukses të madh, ndë
Panik pas tërmetit në Turqi, regjistrohen 22 lëkundje të tjera (FOTO LAJM) Turqia është goditur dje nga një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë me epiqendër në Detin e Marmara. Për pasojë 8 persona ja
"Kockë e lëkurë": Ngordh në moshën 70 vjeçare elefanti që kaloi jetën si skllav (FOTO LAJM) Ka ngordhur në moshën 70 vjeçare elefanti femër Tikiiri, e cila u detyrua të parakalonte në një festë budiste, pavarësis
6 lëkundje tërmetesh gjatë orëve të mëngjesit në Shqipëri, sa ballë dhe ku ishte epiqendra Të paktën 6 lëkundje tërmetesh janë regjistruar nga Igjeum në orët e para të mëngjesit të sotëm,me epiqendra të ndryshme
Vendi nuk gjen qetësi nga tërmetet, ku ishte epiqenda dhe sa ballë Një tjetër lekundje termeti eshte regjisruar ne oret e para te mengjesit te sotem ne vend. Instituti i Gjeoshkencave,
300 lëkundje në 2 ditë, 110 të lënduar dhe qindra banesa të dëmtuara (FOTO LAJM) Ditën e shtunë rreth orë 17:04 të pasdites vendi ynë u trondit nga një tërmet i fuqishëm që kapi 5.8 ballë. Ndërkohë gj
E njohim si modele, por çfarë pune bënte Kejvina para se të bëhej e famshme (FOTO LAJM) Së fundmi bukuroshja, Kejvina Kthella ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit”. Në një intervistë me prezant
Sizmologu Ormeni pas njoftimeve të rreme për termet: I ftoj qytetaret të jene të qetë Sizmologu i njohur Rrapo Ormeni në një lidhje telefonike me "News 24" ka folur rreth një lajmi të shpërndarë në rrjetet
Lëkundet sërish toka, tjetër tërmet në Tiranë Një tërmet tjetër rëlativisht i fortë ka rënë pak më parë në Shqipëri duke tronditur Tiranën, Durrësin dhe rrethinat.
Pas Shqipërisë, tërmeti "shkund" shtetin fqinj Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme. Lëkundjet
Tërmeti dëmtoi burgjet, shtohen masat për rrezikun e arratisjeve Lëkundjet e forta të tërmetit kanë shkundur edhe themelet e burgjeve, për këtë arsye ninistrja e Drejtësisë Etilda Gjona
Paralajmëron sizmiologu grek: Kujdes tërmetet e tjera, dëmet e një më të vogli mund të jenë shkatërrues Gazetari i Top Channel Aleksandër Marku ka realizuar një intervistë me sizmiologun grek, Akis Tselentis, i cili u citua
Dhjetra lëkundje tërmetesh, Greqia mbështet Shqipërinë Ministria e Jashtme greke ka shprehur me një mesazh të saj në tëitter mbështetjen dhe solidaritetin e saj ndaj popullit
Sudimi: Tatuazhet i dëmtojnë futbollistët, ndikojnë ndjeshëm në performancën e tyre Moda e tatuazheve në futbollin modern është diçka e cila praktikohet në masë dhe përllogaritet që rreth 50% e lojtarëve
Më i fuqishmi i 30 viteve të fundit, flet sizmiologu: Janë ndjerë mbi 300 lëkundje Sizmiologu Rrapo Ormeni në një intervsitë për Fax News ka folur lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme
Sërish lëkundje tërmeti në Durrës Raportohet se një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë para pak minutash në Durrës. Ndërkohë që pak orë më parë sërish ë
Sërish panik në Durrës, tërmeti lëkund qytetin Një tjetër lëkundje është ndjerë në vendin tonë ku sërish e ka pasur epiqendrën në Durrës. Kjo lëkundje ishte me magn
Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnit
Dy tërmete të tjera lëkundin vendin Vijojnë lëkundjet e tokës në vend. Pak minuta më parë dy tërmete të tjera kanë tronditur Shqipërinë. Epiqendra ka
Paralajmërimi i sizmiologut: Lëkundjet shoqërohen nga pasgoditje Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një panoramë të tërmetit që goditi sot vendin. IGJEUM