999 rezultate për

leku

Tërmeti sërish lëkund Greqinë, banorët në panik Dy lëkundje, në harkun e 7 minutave, janë regjistruar në ishullin grek të Zantes, e goditur në 26 tetor nga një tërmet m
10 tërmete shkundin Greqinë, lëkundjet ndihen në disa shtete Greqia duke se nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Sipas Shërbimit Sizmiologjik të Greqisë, gjatë natës së shk
Pamje të frikshme, çahet toka pas 3 tërmeteve në Greqi (FOTO LAJM) Në harkun kohor të një ore, tre tërmete të fuqishëm goditën detin Jon ku zona mw e prekur ishte Greqia. Epiqendra is
HOROSKOPI/ Priten lëkundje në jetë, shenjat që duhet të ruhen Ky është horoskopi për ditën e martë, 23 tetor 2018. Dashi Marrja e një roli drejtues do ju vijë natyrshëm, për sh
Shkundet Shqipëria, ku ranë tërmetet e njëpasnjëshme Shqipëria është lëkundur nga disa tërmete të njëpasnjëshme ditën e sotme. Në mesditë ka pasur dy lëkundje në Korçë
5 llojet e puçrave në lëkurë që nuk duhet t'i prekni kurrë me dorë Sa herë shikoni daljen e një puçrre në lëkurë me vrap tentojnë atë ta ngacmojnë dhe shtrydhim si për të shpëtuar prej sa
Nëse doni një lëkurë të shëndetshme, bëni kujdes se çfarë hani Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
Nuk ndalen lëkundjet, një tjetër tërmet godet Shqipërinë Nje tjeter termet eshte shenuar sot, ne oret e para te mengjesit. IGJEUM raporton se ka regjistruar nje goditje term
Ta marrim vesh njëherë e mirë, a është lëkura e mollës e shëndetshme? Molla është shumë e shëndetshme për organizmin e njeriut. Ajo lufton bakteret dhe ndihmon në përmirësimin e metabolizmit
Leku i drogës shkatërron kursin e këmbimit, shikoni sa ka rënë euro (FOTO LAJM) Euro ka vijuar të humbasë pikë përkundrejt monedhës vendase edhe gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së
E tmerrshme, pse nuk duhet të përdorni sfungjer për t’u larë Ne të gjithë pothuajse përdorim sfungjerin e dushit për t’u larë. Na pëlqen dhe na duket sikur me të lahemi më mirë dhe
Si të shmangni ashpërsimin e lëkurës gjatë vjeshtës Ekzema mund të jetë jashtëzakonisht irrituese dhe e dhimbshme për njerëzit që vuajnë nga kjo gjendje e lëkurës. Ndërsa h
Shqipëria lëkundet për së dyti, kjo ishte epiqendra e tërmetit (FOTO LAJM) Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
Shqipëria e mesme lëkundet nga tërmeti Shqipëria është lëkundur ditën e sotme nga një tjetër lëkundje sizmike. Epiqendra e tërmetit ka qënë në Lalz të Durr
Me lëkurën e bananes, mund të bëni shumë më shumë sesa kishit menduar Mund të tingëllojë e çuditshme, por është tërësisht efektive. Bananet janë një frut i bukur, që mund të bëjë të ndihen
Lëkurët e patateve, një mrekulli për kolesterolin dhe zemrën Për personat që vuajnë nga diabeti, problemet me zemrën, niveli i lartë i kolesterolit në gjak rekomandohen gatime apo u
A e dinit se kapsllëku mund të jetë vdekjeprurës Kapsllëku rrit rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të veshkave, paralajmërojnë shkencëtarët. Personat që vuajnë nga kjo
Barcelona bën ndryshime, kjo është "lëkura" e re e klubit FC Barcelona ka vendosur që për sezonin e ri 2019-2020 të bëjë një ndryshim për sa i përket, logos së ekipit. Megjit
Mos i injoroni, këto janë 3 llojet e kancerit të lëkurës Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
Ka ndërruar 5 "lëkurë", e vërteta tronditëse e avionit të Air Albania që Rama e përdor si charter personal (FOTO LAJM) Kompania Air Albania, e cila nuk ka ende një licencë aktive në Shqipëri dhe nuk shet ende bileta me emrin e saj, është d