999 rezultate për

leipzig

Më në fund Inter paraqet ofertën e parë Inter po mendon për të ardhmen dhe ka për qëllim Naby Keita. Mesfushori 22-vjeçar ganez RB Leipzig. Gjermanëve po ref
Liverpool nuk ka ndërmennd të heqë dorë nga ndjekja e lojtarit Liverpool refuzon të heqë dorë nga ndjekja e Naby Keita pavarësisht se është njoftuar zyrtarisht nga Red Bull Leipzig se
Hidhet shorti i Bundesligës, Bayerni e nis ndaj Leverkusenit Bayerni i Mynihut do të startojë mbrojtjen e titullit kampionë më 18 gusht përballë Bayern Leverkusenit. Bavarezët e mb
Arsenal sfidon Milanin për Emil Forsberg Milan ka shprehur interesin e saj për të pasur në gjirin e saj Emil Forsberg. Lojtari i RB Leipzig dhuroi një sezon
Bayerni përmbysje shokuese, mund në fund Leipzingun (VIDEO) Leipzig ka humbur vetëm në fund derbin e çmendur ndaj Bayernit të Munihut me rezultatin 5-4. Befasia e vitit në kam
Ndalet Leipzing, Bayerni siguron titullin nëse fiton me Wolfsburg Surpriza e këtij sezoni në Bundesligë, Leipzig, nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në shtëpi kundër ekipit të Ing
Bayerni kërkon yllin e rivalëve të Leipzig Naby Keita po zhvillon një sezon fantastik me Leipzig, nuk ka kaluar pa i rënë në sy vëzhguesve së Bayern Munich. Loj
Salzburg ose Leipzig, një prej tyre përjashtohet nga Championsi Leipzig ose Salzburg rrezikojnë të mos marrin pjesë në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, e shkaku është “Red B
Bayerni fitore me vuajtje, Leipzig i shkakton humbjen e parë Hoffeinhemit (VIDEO) Bayerni vijon rrugën e fitoreve në Bundesligë, ndërkohë që Leipzig i ka shkaktuar disfatën e parë për këtë sezon skuadrë
Leipzig surprizon edhe Barcelonën Leipzig nuk është vetëm një surprizë në fushë, aq sa e mbërritur nga Bundesliga 2, tani po konkurron Bajernin e Mynihut,
Bayern mposht Leipzigin, kryeson i vetëm në Bundesliga (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar fitore në ndeshen e fundit për vitin 2016, pasi në Allianz Arena ka mposhtur Leipzigin 3:0.
4 yjet e Leipzigut që i kanë futur frikën në palcë Bayernit (FOTO LAJM) Bundesliga sonte në mbrëmje sjell një super ndeshje, teksa përballë do të jetë Bayerni me surprizën më të bukur të sezon
Ancelotti: Paraja nuk është gjithçka në futboll Carlo Ancelotti ka shumë vite që ka drejtuar shumë ekipe të mëdha, ka fituar shumë dhe ka një eksperiencë të jashtëzakon
Lepzig fiton dhe merr kreun për 24 orë (VIDEO) Leipzig rikthehet në krye të Bundesligës të paktën për një ditë derisa të luajë Bayerni. Pasi pësoi humbjen e parë javën
Bayern "shuplakë" Wolfsburgut, Leipzig pëson humbjen e parë (VIDEO) Java e 14-ët në Bundesligë dhuron rezultate të befasishme. Bayerni i Mynihut rimerr kreun pasi ka fituar thellë 5-0 ndaj
4 yjet që po dërgojnë Leipzigun në majën e Bundesligës (FOTO) E kush do ta kishte menduar se një tjetër skuadër do të bënte mrekullinë si Leicetser në sezonin e fundit. Ju duket e pa
Leipzigu arratiset ndaj Bayernit, Abrashi 90 minuta pozitive (VIDEO) Leipzingu është surpriza më e bukur e këtij sezoni në Europë. Skuadra e sapo ngjitur në këtë sezon në Bundesligë po bën
Bayerni fitore e lehtë ndaj Augsburg, nuk gabon as Leipzig (VIDEO) Bayerni i Mynihut dhe Leipzig vijojnë rrugëtimin me fitore, duke mbetur të pa mposhtura edhe këtë fundjavës. Bavarezët k
Ju prezantojmë "hirushen" e Bundesligës, Leipzig të formuar në vitin 2009 Skuadrën e Leipzig, ndoshta nuk e keni dëgjuar më parë, por për momentin janë në vendin e dytë në Bundesligë me vetëm 2
Ndodh në Austri, lojtari luan me fanellën e kundërshtarit (FOTO) Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Austri, ku skuadra e Salzburgut mposhti ekipin e Lipaja në kualifikimet e Ligës së