999 rezultate për

leipzig

Milan vihet pas talentit të Leipzigut Sipas MilanNeës, agjentët e Rossonerëve kanë qëndruar të enjten në Gjermani për ta parë nga afër Upamecanon ndaj Zenitit
Napoli fiton ndaj Leipzigut, por eliminohet nga Eurpa League (VIDEO) Napoli ka arritur të fitojë me shifrat 2-0 ndaj gjermanëve të Leipzig, por pa arritur të kualifikuar më tej në UEFA Euro
Napoli shënon edhe golin e dytë ndaj Leipzigut (VIDEO) Napoli ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Leipzigut në "Red Bull Arena". Autori i golit është anësori italian, Lorenz
Napoli kalon në avantazh ndaj Leipzigut (VIDEO) Napoli ka kaluar në avantazh ndaj Leipzigut në "Red Bull Arena". Goli është shënuar nga mesfushori polak, Piotr Ziel
Arsenali e gatshme të paguaj 50 milionë paund për Timo Werner Arsenali është futur në garë për sulmuesin gjerman, Timo Werner. Klubi londinez është e gatshme të ofrojë 50 milionë
Arsenal dërgoi vëzhgues për yje në ndeshjen Napoli -Leipzig Sipas Calciomercato.it, vëzhgues të Arsenalit ishi të pranishëm në ndeshjen midis Napolit dhe Leipzig. Ata kanë shkuar n
Sarri i trishtuar me humbjen ndaj Leipzig, shpreson mos ketë pasoja Maurizio Sarri u shfaq më tepër se i zhgënjyer pas humbjes 1-3 me Leipzigun në përballjen e parë të fazës së 1/16 të Eru
Leipzig përmbysë Napolin e Hysajt, shumë pranë kualifikimit (VIDEO) Leipzigu ka triumfuar sonte ndaj Napolt të Hysajt në "San Paolo", ndeshje e vlefshme për kualifikimet e UEFA E uropa Lea
Leipzigu shënon golin e avantazhit ndaj Napolit (VIDEO) Leipzigu ka bërë çmendurinë në "San Paolo", duke shënuar edhe golin e dytë ndaj Napolit. Ai që shënoi ishte sulmuesi
Leipzigu barazon rezultatin ndaj Napolit (VIDEO) Leipzigu i është kundërpërgjigjur Napolit duke shënuar golin e barazimit në "San Paolo". Ai që ka shënuar golin ësht
Napoli kalon në avantazh ndaj Leipzigut (VIDEO) Napoli ka kaluar në avantazh ndaj Leipzigut në "Sao Paolo". Goli është shënuar nga mesfushori algjerian, Adam Ounas
Flet Drejtori Sportiv i Leipzigut për Werner: Ai ka kontratë deri në 2020, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar Timo Werner ka hedhur poshtë një ofertë për vazhdimin e kontratës me klubin e RB Leipzig, sipas raporteve të fundit nga
Timo Werner refuzon kontratën e re të Leipzigut, dëshiron një skuadër më të madhe Timo Werner nuk dëshiron të nënshkruajë një kontratë të re me skuadrën, RB Leipzig Sulmuesi gjerman i RB Leipzig, Tim
Klubi gjerman tallet keq me Jurgen Klopp Liverpooli mund ta ketë arritur tashmë marrëveshjen për transferimin e Naby Keitas, por klubi nga Bundesliga, RB Leipzig
Leipzig i përgjigjet Liverpoolit për transferimin e Keitas në janar Faqja zyrtare e Leipzigut ka deklaruar se mesfushori energjik Naby Keita nuk do t’i bashkohet Liverpoolit gjatë janarit
Trajneri i Leipzigut mërzit tifozët e Liverpoolit për mesfushorin Naby Keita Trajneri i skuadrës gjermane Leipzig, Ralph Hasenhuttl, ka hedhur poshtë sugjerimet se mesfushori Naby Keita, mund t’i b
Lewandowski kërkon nga ekipi i tij të mos shfokusohet nga festat Bayernin do të udhëtojë drejt Stuttgartit, para se Bayerni të mbyllë vitin ndaj Dortmundit në Kupën e Gjermanisë katër d
Presidenti i Leipzigut flet për të ardhmen e Werner Nuk është më sekret që Timo Werner është në qendër të merkatos së Europës, ku Real Madrid, Arsenal, Chelsea apo Bayerni
Bayern mposht përsëri Leipzigun dhe merr kryesimin (VIDEO) Bayern Munich ka mundur me shifrat e pastra 2-0 Leipzigun në "Allianz Arena" në xhiron e 10-të në kampionatin gjerman.
Formacionet zyrtare: Bayern Munich V Leipzig Bayern Munich dhe Lipzig ndeshen përsëri po në "Allianz Arena" për xhiron e 10-të në Bundesliga. Kampionët e gjermani