999 rezultate për

legjislacion

Stabilizim Asocimi, delegacioni Kosovës në Bruksel Një delegacion ekspertësh të çështjeve sociale, të punës dhe punësimit si dhe të sferës së legjislacionit e të pensionev
Rusia akuza ndaj SHBA "Legjislacioni i propozuar nga senatorët amerikanë për vdekjen në burg të Sergei Magnickit do të dëmtojë raportet mes Sh
Shqipëria hapa para në fushën e menaxhimit të ujërave Ministri i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit të Ujrave Fatmir Mediu u shpreh gjatë konferencës ndërkombëtare të ministr
Biznes Albania kërkon përafrimin legjislacionit shqiptar me BE Në një takim mes presidentit të Shoqatës Biznes Albania Luan Bregasi dhe ambasadorit të BE në Tiranë, Ettore Sequi ësht
Ligji i Mbetjeve, Mediu: Sipas Direktivës Europiane Në prezantimin e projektit “Forcimi i kapaciteteve të MMPAU për hartimin e ligjeve dhe zbatimin e legjislacionit kombëta
Berisha-Totozani: Prioritet, legjislacioni për të drejtat e njeriut Kryeministri Berisha priti sot në takim Avokatin e ri të Popullit, Igli Totozani.Kryeministri Berisha i uroi zotit Totoz
Topalli-Kusari diskutuan për përafrimin e legjislacionit Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja për Tregti dhe Industri të Kosovës, Mimoza Kusari Lila u takua sot në Tiranë me krye
Legjislacionit te Kosoves i shtohen edhe 4 ligje te reja Kuvendi i Kosovës në vazhdimin e seancës së nisur të enjten, sot ka miratuar në lexim t&e
KE: Te miratohet legjislacioni i plote kunder diskiminimit Komisioni Evropian kundër Racizmit dhe Intolerancës (ECRI) publikoi sot raportin e ri mbi Shqipërinë
Keshilli i Legjislacionit: OK kerkeses per shkarkimin e Topallit Këshilli i Legjislacionit ka miratuar kërkesën për shkarkimin e Topallit, me 5 vota “pro”