999 rezultate për

legjislacion

Çitaku e Gjosha nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar sot marrëveshjen për “Për krijimin e Komisionit Teknik për përkthimin e legjislacio
SHBA miraton legjislacion për Ukrainën me vlerë 1 mld $ Komiteti i Punëve të Jashtme i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kaluar mbrëmjen
Plotësohet legjislacioni në Afganistan për të drejtat e femrave Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, sot ka kërkuar të bëhen disa ndryshime në legjislacionin e propozuar pak ditë m
KiE, asistencë për përafrimin e legjislacionit shqiptar me atë evropian Bashkëpunimi me Këshillin e Evropës do të vijojë të ofrojë asistencë me qëllim përafrimin e legjislacionit dhe instituci
Totozani: Të legalizohen martesat gej Avokati i Popullit Igli Totozani u shpreh sot se Shqipëria duhet të diskutojë dhe të miratojë lejimin e martesave gej.
PE voton legjislacionin e ri për duhanin Ligjvënësit evropianë votojnë sot legjislacionin e ri gjithpërfshirës për industrinë e duhanit. Në të parashikohen rregu
Rama në forumin e liderëve botërorë: Europa, destinacioni brenda nesh Prespektiva europiane e vendeve të Europës Juglindore ka qenë në fokus të fjalës së mbajtur nga kryeministri, Edi Rama,
Komuniteti rom, Totozani propozon ndërhyrje në legjislacion Avokati i Popullit vijon zhvillimin e takimeve për të gjetur një zgjidhje definitive për komunitetin rom. Totozani u shp
Partitë politike nuk respeltojnë legjislacionin për financimin Instituti Demokratik i Kosovës dhe Transparency International publikuan sot një raport në lidhje me financimin e partive
Komisioni për Legjislacion, argat i Qeverisë!? Ngutja e disa anëtarëve të komisionit për ta çuar përpara axhendën e Qeverisë në lidhje me Projektiligjin për Amnisti ka
Mediu propozon asistencën e BE për legjislacionin e pronës Kryetari i Partise Republikane, zoti Fatmir mediu, zhvilloi nje takim ne qytetin e Librazhdit, ku u prezantuan edhe kand
Bexheti: Të prëgatitet analiza për harmonizimin të legjislacionit Harmonizimi i legjislacionit kombëtar me atë të Bashkimit Evropian, kryesisht në fushën e gjyqësore të profileve penale
Indi, ligji për përdhunuesit ashpërsohet Ligji për përdhunuesit është ashpërsuar më tej, madje deri në dënimin më vdekje. India së fundmi ka miratuar një legjisl
Ndryshimi i legjislacionit për armët, nis shqyrtimi i propozimeve Zv.presidenti Joe Biden ka mbledhur grupin e punës për shqyrtimin dhe propozimin e ndryshimeve të nevojshme në legjislac
Shqipëria po përafron legjislacionin mjedisor me standartete e BE-së Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu ndodhet në Katar për të ndjekur punimet e konference mbi ndryshimet klimatike, që po m
Këshilli i Legjislacionit mblidhet sot për shqyrtimin e nismave të PS-së Partia Demokratike nuk ka pritur kohën dy javore që kërkoi në komisionin e ligjeve për të shqyrtuar nismat e Partisë Soc
Imuniteti, mblidhet Këshilli i Legjislacionit Këshilli për Legjislacionin dhe Komisioni i Ligjeve, mblidhen sot në orën 17:00 për të diskutuar në lidhje me draftin e
Imuniteti, mblidhet Këshilli i Legjislacionit Këshilli i legjislacionit nis sot nga puna, me diskutimin e nismës së maxhorancës për heqjen e imunitetit. Votimi në sea
KDI: Kuvendi po shkel rregolloren Instituti Demokratik i Kosovës në raportin e monitorimit të Kuvendit për muajin maj ka evidentuar shumë parregullsi dhe
A po kalojmë? Ministria e Integrimeve pranoi të premten përgjigjet e të gjitha institucioneve për pyetësorin që Brukseli dërgoi kohë m