999 rezultate për

legjislacion

Meta konsultohet me ekspertë, ka katër kërkesa për Qeverinë Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka takuar pedagogë dhe drejtues shkencorë të shumtë për tu konsultuar lidhur me situ
Qeveria nuk e mban fjalën për themelimin e ushtrisë Qeveria ka shkelur afatet që i kishte vënë vetë për procedimin në Kuvend të një ligji me të cilin Kosova do të bëhej me
Gjoba kompanive që paguajnë burrat më shumë se gratë Një ligj i ri që e bën të paligjshëm pagimin e burrave më shumë se gratë, ka hyrë në fuqi në Islandë. Legjislacioni, i c
Ministria e Financave dhe e Integrimit japin dritën e gjelbër për FKS-në Ministria e Financave dhe e Integrimit Evropian kanë dhënë dritën e gjelbër për Projektligjin për Forcën e Sigurisë së K
AI: Legjislacioni i ri për dhunën në Rusi rrezikon femrat Organizata “Amnesty International” ka dalë kundër legjislacionit të ri në Rusi, me të cilin dekriminalizohen disa forma
Lojrat e Fatit, publikohen rregullat e reja pas ndryshimit të legjislacionit Miratimi i ligjit të ri “Për lojërat e fatit në Republikën e Shqipërisë” ka nxjerrë udhëzime të reja nga ministri i Fina
Rusi: Protestë kundër legjislacionit të ri antiterror Disa qindra njerëz kanë protestuar mbrëmë në një park në Moskë. Arsyeja e protestës ka qënë lobimi kundër legjislacion
Hyseni: Të ndryshohet legjislacioni për evitimin e aksidenteve Ministri i Punëve të Brendshne të Kosovës, Skender Hyseni ka thënë se se gjendja në komunikacion nuk është ashtu si duhe
Albulena Haxhiu kthehet sërish në Komisionin për Legjislacion Deputetja nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu i është kthyer udhëheqjes së komisionit parlamentar për Legjislacio
Zemaj: Më 7 mars Kosova në zgjedhje të jashtëzakonshme (VIDEO) Deputeti i LDK-së, gjithashtu anëtar i Komisionit për Legjislacion, Mandate dhe Imunitete, Armend Zemaj, ka thënë se, nu
Moszbatimi i legjislacionit, monitorimin e bënë Kosova dhe KE-ja Marrëveshja e Stabilizim Asociimit parashikon përafrimin e legjislacionin në sektorë përkatës me atë të Bashkimit Evropi
Progres- Raporti i KE: Duhen rezultate të prekshme në drejtësi Komisioni Europian ka publikuar progres-raportin për Shqipërinë për përmbushjen e pesë prioriteteve kyçe, ku theksi vihe
Vazhdojnë përpjekjet për të gjetur një zgjidhje mbi legjislacionin zgjedhor Dje pas dështimit për të arritur marrëveshje mbi legjislacionin zgjedhor, edhe pse u realizuan edhe takime bilaterale me
Gjosha: Përafrim legjislacionit me atë të BE-së Me anë të një deklarate për mediat dhënë mesditën e sotme, ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, deklaroi se qeveria sh
Dule: Nuk ka legjislacion bashkëkohor për të drejtat e minoriteteve Dule ka nënvizuar sot faktin se nuk ka legjislacion bashkëkohor për të drejtat e minoriteteve. Në një tryezë të organizu
Pirro Dhima: Reforma, në kundërshtim me legjislacionin europian Deputeti himariot i PASOK-ut në parlamentin grek Pirro Dhima, me anë të një mesazhi të publikuar në rrjetin social të “F
IP kontroll subjekteve në zonat turistike Inspektorati Shtetëror i Punës është angazhuar në evidentimin dhe kontrollin e subjekteve, që ushtrojnë aktivitetin e t
Meta kërkon bashkëpunim për integrimin Anëtarësimi në BE nuk është një qëllim në vetvete, por një instrument për të sjellë më shumë prosperitet e mundësi të re
Përfundon drafti i parë për hartimin e Planit Kombëtar për Integrimin Qeveria shqiptare ka përfunduar draftin e parë për hartimin e Planit Kombëtar për Integrimin e vendit në Bashkimin Europ
HRW kërkon anulimin e legjislacionit të ri në Kazakistan Organizata Human Right Watch, përmes një deklarate të lëshuar sot i ka bërë thirrje qeverisë së Kazakistanit që ta anulo