999 rezultate për

league

Real Madrid në krizë, rrezikon rënje drastike Nuk ka pasur asnjë klub më të suksesshëm se sa Real Madrid pasi ata sezonin e fundit kanë fituar për të trembëdhjetën he
Elis Bakaj shënon gol fantastik në Europa League (VIDEO) Elis Bakaj vazhdon të tregojë se Shakhtjor Soligorsk ka bërë mirë që ka investuar për të afruar në skuadër sulmuesin shq
Kamer Qaka feston si titullar triumfin e Steauas në Europa League Ka përfunduar ndeshja midis Steauas së Bucurestit dhe Rudarit të Slovenisë me fitoren e rumunëve. Nga minuta e parë në k
Gafa të pafalshme! Portieri Karius gjen rival (VIDEO) Loris Karius është kthyer në shembull të dështimit pas gafave të vazhdueshme që nisën në finalen e Champions League e va
Kukësi drejt ëndrrës për të kapur grupet, sot përballet me Qarabag Skuadra e Kukësit ditën e sotme ka një përballje historike kundër klubit të Qarabag. Synimi i madh i skuadrës veriore
Sulmuesi shqiptar i shënon gol grekëve në UEFA Champions League Albian Ajeti, vëllai i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare Arlind Ajeti, shënoi një gol me peshë në sfidën e turit të dyt
Pirlo: Ronaldo mund të ndihmoj Juventusin të fitoj Champions Leaguen Andrea Pirlo beson se Cristiano Ronaldo do të bëjë diferencën tek Juventusi në Champions League. "Cristiano Ronaldo m
Shifra të "çmendura", këto janë shpenzimet e klubeve në merkato Premier League njihet për shpenzimet e mëdha kur bëhet fjala për merkato dhe gjithmonë janë të parët ata që hidhen në kë
10 lojtarët që kanë humbur finalen e Championsit dhe të Botërorit në të njëjtin vit (FOTO LAJM) Një nga njerëzit më të pafat të këtij sezoni, pa dyshim që është Dejan Lovren. Mbrojtësi kroat, humbi finalen e Cham
Shpërblehen Kukësi dhe Laçi, Evropa i pasuron Suksesi i Kukësit me kluaifikimin për në raundin e dytë eliminator të Champions League është një sukses sa sportiv aq ed
Skandal seksual, "ylli" i Premier Leagues paguan para për të shpëtuar Mediat britanikesë fundmi kanë publikuar një skandal seksual ku në të është përfshirë një futbollist i njohur i Premier
Humbet përsëri, Partizani jashtë Europa Leagues Partizani i thotë lamtumirë Europa Leagues duke u mposhtur përsëri nga Maribori. “Demat e Kuq” u mposhtën ndeshjen e
Barazim i çmendur në "Elbasan Arena", Luftëtari eliminohet nga Europa League Luftëtari është eliminuar nga turi i parë i Europa Leagues. Ventspolis ka barazuar 3-3 në “Elbasan Arena” dhe në këtë
Prishtina i jep fund aventurës në Europa League Prishtina është eliminuar në rundin e dytë kualifikues të Europa Leagues pasi u mposht nga Fola Esch pas penalltive në s
Zbulohet shuma që Laçi do të marrë për kalimin në turin e dytë të Europa Leagues Laçi u kualifikua në turin e dytë të Europa Leagues pasi në minutat e fundit mposhti 1-0 skuadrën e Anorthosis. Një f
Ky është kundërshtari i Laçit në turin e dytë të Europa Leagues Laçi do të luajë në turin e dytë eliminator të Ligës së Europës kundër klubit të madh norvegjez. Ashtu siç ishte par
Kualifikim historik, Laçi kalon në turin e dytë të Europa Leagues Laçi arriti një kualifikim historik sot ndaj Anorthosis. Ashtu siç bëri në verën e vitit 2015, kur ndaj sllovenëve të Ru
Laçi në avantazh, shumë afër kalimit në turin e dytë të Europa Leagues Laçi ka kaluar në avantazh përballë qipriotëve të Anorthosis. Kurbinasit janë shumë pranë kualifikimit për në fazën t
Luan ndeshjen e kthimit në Europa League, trajneri i Prishtinës kapet mat në bastore (FOTO LAJM) Prishtina sot luan ndeshjen e kthimit në Europa League kundër ESCH Fola. Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa tri orë pa
Tre skuadra shqiptare zbresin sot në fushë për Europa League Mbrëmjen e sotme, është rradha e tre ekipeve shqiptare për të zbritur në fushë për ndeshjet e kthimit të vlefshmë për E