999 rezultate për

league

Komplet i çmendur, momenti kur Muo largohet nga konferenca pas humbjes së djeshme (VIDEO) Manchester United u mund mbrëmë 0-3 nga Tottenham në “Old Trafford”, duke përkeqësuar akoma edhe më shumë situatën te “d
Manchester United, 774 milion stërlina për "asgjë" Që nga viti 2013 Manchseter Uited nuk ka fituar më asgjë në Premier League, megjithëse kanë qënë ndër më aktivit në mer
Gjithçka mbetet e barabartë në Premier League (FOTO LAJM) Pjesa e parë e 4 ndeshjeve në Premier League i ka lënë shifrat të barabarta. Perveç takimit mes Arsenal-WestHam ku j
Vendi ku u shpik futbollit, i "pushtuar" nga miliarderët e huaj Anglia njihet si shpikësja e sportit më popullorë në Europë dhe më gjerë, futbollit. Kjo lojë tashmë është kthyer në
Shifër marramendëse, kjo është oferta për blerjen e Liverpool Klubi i Liverpool, vijon të mbetet një nga skuadrat më të forta në Premier League por jo vetëm, pasi sezonin e kaluar ar
Europa League/ Shkëndija mban shpresat gjallë në "frymën e fundit", Berisha dhe Gjimshiti "ngecin" nga stoli Faza e “play off”-eve të Europa League ka dhuruar rezultate surprizë, në pjesën më të madhe, ndërkohë që disa prej prete
Në Gjermani zbulohen përballjet e Champions League Kampionatet sapo kanë filluar në Europë, por kjo nuk i ka penguar futbolldashësit në Gjermani që të bëjnë disa parashiki
“Ronaldo nuk e bën Juve-n të fitojë Championsin" Ish-lojtari i Bayern dhe Inter, Lothar Matthaus thotë se Champions League nuk është një kompeticion aq i thjeshtë sa mun
"Bombë" nga presidenti i Napolit, Liverpool dhe Roma të përjashtohen nga Champions-i Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis kohët e fundit është bërë pretagonist në faqet e para të mediave sportive me
Konfirmohet kundërshtari, ja me kë ndeshet Shkëndija për një biletë në grupet e Europa League Shkëndija u eliminua nga turi i tretë i Ligës së Kampioneve, por aventura europiane nuk ka përfunduar ende. Tetovarët
Europa League/ Arbitri shqiptar po gjykon Sevillan Arbitrimi shqiptar vitet e fundit ka ecur përpara. Enea jorgji është një ndër arbitrat më të mirë shqiptar dhe këtë e ka
"Balotelli transferohet në Premier League" Sipas asaj që raporton “L’Equipe”, sulmuesi Mario Balotelli do të transferohet në Preamier League, pranë klubit të West
Modriç te Interi? Kjo është lëvizja që bën trajneri i Realit Mbrëmjen e sotme Real Madrid do të përballet me Atletico Madridin për Superkupën e Europës. Në këtë ndeshje Atletico
Kjo është pamja e re e topit të Champions League (FOTO LAJM) Champions League është një nga kompeticionet më të ndjekura të futbollit dhe çdo ndryshim në lidhje me të është i rëndës
Zidane, pas Real Madridit kalon te gjigantët e Premier Leagues Zinedine Zidane pati një largim të befasishëm nga skuadra e Real Madridit dhe kjo erdhi në një moment ku karriera e tij
Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet nga UEFA Champions League Edhe në ndeshjen e dytë Shkëndija është mposhtur përsëri nga Salzburgu në "Philip II Arena", ndeshje e vlefshme për turi
Champions League/ Ish-sulmuesi i Milan godet kundërshtarin dhe largohet me të kuq (VIDEO) Ish-sulmuesi i Milan, Luis Adriano është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen që ekipi i tij Spartaku i Moskës po zhvi
Arbitrat shqiptarë në turin e tretë të Europa Leagues, gjykojnë skuadrën spanjolle Tre arbitra shqiptarë do të arbitrojnë për herë të parë në fazën e tretë kualifikuese (me formatin aktual) të Ligës së E
Pas transferimit të fundit, Interi i tremben të gjithë me këtë formacion Interi ka bërë edhe transferiminin shtatë në merkaton e verës ku ka zyrtarizuar Keita Balde nga Monaco. Zikaltërit ka
Allegri: Juventus është i detyruar të fitojë Champions Leaguen Masimiliano Allegri duket shumë i lumtur me skuadrën e Juventus dhe ka deklaruar se këtë sezon ata do të kërkojnë me pat