999 rezultate për

league

Çështja Hazard, merren vesh Reali dhe Chelsea, kjo do të jetë shumë që do të paguhet për belgun Eden Hazard ka vendosur të bashkohet me Real Madrid pasi klubi spanjoll ka pranuar të paguajë 100 milionë euro plus shte
Portugali-Zvicër, formacionet zyrtare: Luhet për një vend në finalen e Nations League (FOTO LAJM) Portugalia e Cristiano Ronaldos dhe Zvicra do shqiptarëve do të luftojë për një vend në finale të turneut inaugurues të
Interi në sulm për Granit Xhakën Granit Xhaka mund të vazhdojë karrierën e tij në Serie A. Mesfushori me origjinë shqiptare sapo mbylli sezonin e tretë m
Pa vënë dorë 30 vite, stadiumi i Napolit ndryshon ngjyrë (FOTO LAJM) Pas gati 30 vitesh, stadiumi i skuadrës së Napolit "San Paolo" ka pësuar një transformim total. Bëhet fjalë për rinovim
Holanda befason Van Dijk dhe Wijnaldum pas triumfit në Champions League (VIDEO) Nuk ka pushim për futbollistët e Liverpoolit. Shumica prej tyre pas triumit në Champions League ndaj Tottenhamit, janë b
Magjistari Origi, me 3 goditje në Champions League shënoi 3 gola Divock Origi arriti të lë gjurmë edhe në finalen e Ligës së Kampionëve me Liverpoolin. Ai shënoi golin e dytë në fito
Finalja e Champions League, Tottenham-Liverpool: Formacionet zyrtare Jemi vetëm pak çastë para fillimit të ndeshjes më të rëndësishme të këtij sezoni pikërisht finalja e UEFA Champions Leag
Befason Klopp: Liverpool nuk është favorit në finale Jurgen Klopp beson se Liverpooli nuk është favorit në finalen e Champions Leagues përballë Tottenhamit. Sipas strateg
Diego Milito parashikon fituesin e Champions League (FOTO LAJM) Legjenda e Inter dhe e Argjentinës, Diego Milito ka parashikuar se kush mund të jetë fituesi i finalës së nesërme të Lig
Tifozët anglezë "pushtojnë" Spanjën, 100 mijë britanikë në Madrid për finalen e Champions League Nesër në mbrëmje do të luhet finalja e shumë pritur mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, e cila do të zhvillohet në stadiumi
Mund të jetë shqiptari i parë që fiton dy Champions League, Shaqiri flet para finales Xherdan Shaqiri thotë se dëshiron të kontribuojë në finalen e së shtunës së Ligës së Kampionëve për Jurgen Kloppin, të c
Cancelo ëndërron të luajë në Premier League Manchester City është i gatshëm të ofrojë plot 60 milion euro për t’i rrëmbyer Juventusit, Joao Cancelon, shkruan Albeu.
Tifozi i Liverpoolit blen veturë 50 € për të udhëtuar në finalen e Champions League (FOTO LAJM) Një yll i Youtube nga Anglia do të bëjë një udhëtim të pazakontë drejt finales së Champions League mes Liverpool dhe Tot
Giroud: Nuk doja të festoja kur shënova Olivier Giroud zhvilloi një ndeshje shumë të mirë kundër ish- skuadrës së tij në finalen e Europa League. Sulmuesi f
Chelsea ngre lart trofeun e Europa League (FOTO & VIDEO) Chelsea e ka fituar Ligën e Evropës për herë të dytë në histori të klubit, pasi e mundi bindshëm 4:1 rivalin londinez, A
Pedro: Hazard lojtari më i mirë në botë Ylli i Chelsea-t, Pedro, ka komentuar fitoren e Europa League nga Chelsea i tij në një intervistë të dhënë për "BT Sport
Feston Chelsea por edhe Lyon, francezët janë në Champions (VIDEO) Olimpic Lyon është kualifikuar në fazën e grupeve të Champions League. Skuadra legjendare franceze po priste me ankth sf
Giroud: Europa League ishte objektivi i dytë Për Olivier Giroud kjo ishte një ndeshje e veçantë ndaj ish-ekipit. Pas ndeshjes, kjo është deklarata e tij. "Ishte
Chelsea fiton Europa League, fundos Arsenalin në 25 minuta (VIDEO) Finalja e Europa League mes dy skuadrave londineze dhuroi jo pak spektakël. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin e bara
Xhaka shumë pranë një super goli në finalen e Europa League (VIDEO) Granit Xhaka ka qenë shumë pranë golit hapes në finale të Ligës së Evropës mes Chelseat dhe Arsenalit, e cila po zhvillo