999 rezultate për

league

Teuta fiton minimalisht, por eleminohet nga Europa League Teuta i ka dhënë lamtumirën Europa Leagues, duke u eliminuar me rezultat të përgjithshëm 3-1. Teuta është skuadra e p
Partizani i jep lamtumirën Champions-it në Baku (VIDEO) Partizani i ka dhënë lamtumirë UEFA Champions League. Kampionët e Shqipërisë janë mposhtur 2-0 nga Qarabag në "Dalga
Lamtumirë Juventus, Mandzukic transferohet në Premier League "The Telegraph" raporton se sulmuesii Juventusit, po kërkohet nga Everton në Premierligë, përcjell lajmi.net. Ish anë
Dani Alves drejt Premier League Dani Alves është një nga futbollistët më të kërkuar të momentit në Europë. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, ai ka tregu
EUROPA LEAGUE/ Kukësi turpërohet në Hungari, kualifikimi mbetet ëndërr (VIDEO) Skuadra e Kukësit është mposhtur me rezultatin 3-0 nga Debrecen në takimin e parë të zhvilluar në Hungari, të vlefshëm p
Balotelli rikthehet në Premier League? Klubi lodinez kërkon sulmuesin Mario Balotelli mund të rikthehet të luajë sërish në Premier League. Mirror bën të ditur se West Ham po kërkon përforcim
Njihuni me 10 blerjet më të shtrenjta të Premier League (FOTO LAJM) Premier League përvec se është kampionati më i fortë në botë, tashmë mban vendin e parë si kampionati që shpezon më shum
De Ligt te Juventus, Bonucci drejt Premier League Leonardo Bonucci mund të përfundoj te Manchester City menjëherë pas ardhjes së De Ligt në Alianz Arena. Pep Guardiola
Njihuni me 26 lojtarët më të paguar të Premier League Marcus Rashord është bërë ndër lojtarët me pagën më të lartë në Ligën Angleze. Më 1 korrik ai e vazhdoi kontratën ed
Një vit pushim në merkato, Tottenham zyrtarizon blerjen e talentit anglez (VIDEO) Tottenham Hotspur njoftoi blerjen e kartonit të Jack Clarke nga Leeds United. Sulmuesi i krahut të djathtë kaloi tek
Arsenali godet në merkato, pranë yllit të Premier League Skuadra e Arsenalit është afër transferimit të sulmuesit Wilfried Zaha. Londinezët kanë ofruar 45 milionë euro për të
DETAJET/ Pse u përjashtua Milani nga Europa League Milani nuk do të marrë pjesë në edicionin 2019/2020 të Europa League. Komisioni i arbitrazhit sportiv në Lozanë ka ma
Telashe për Milanin, Caballos kërkohet edhe nga gjigantët e Premier League Edhe pse Dani Ceballos po shkëlqen me Spanjën në kampionatin Europian të 21-vjeçarëve, mesfushori nuk është në planet e
E bujshme, Kukësi ndaj Romës nëse eliminon Debrecenin Përballje luksi për Kukësin në rast se arrin të eliminojë hungarezët e Debrecen. Në shortin e hedhur e turit të dy
Milani kërkon marrëveshje me UEFA-n për të qëndruar jashtë Europa League Milani mund të mos luaj në Europa League në sezonin e ardhshëm edhe pse kanë arritur të sigurojnë pjesëmarrjen. Siç r
Shorti i Europa League/ Kukësi sfidon skuadrën e madhe hungareze Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Europës, ku 3 skuadrat e Superiores, K
Ylli i Premier League poston foto me babain vite më parë (FOTO LAJM) Paul Pogba e pa postuar një fotografi shumë të vjetër kur ishte shumë i vogël pranë babait të vet dhe një fotografi aktu
3 skuadra "big" të Premier League duan Thomas Strakoshën Thomas Strakosha i shumëdëshiruar në Premier League. Janë të paktën tre ekipe angleze që synojnë të marrin shërbimet e p
Juventus arrin marrëveshjen me Chelsea-n, Sarri zyrtarizohet sot Maurizio Sarri më pranë se kurrë Juventusit. Mediat angleze njoftojnë se klubi i Chelseas ka arritur mbrëmjen e së enjte
Hidhet shorti i Premier League, hapet me superfidën Manchester United-Chelsea Është hedhur sot shorti për sezonin 2019/2020 në Premier League dhe starti është "bombë", me supersfidën Manchester Unit