999 rezultate për

league

Plas te Napoli, tifozët me banderola duan largimin e Ancelottit De Laurentis (FOTO LAJM) Tifozët e Napolit kanë dalë më banderola kundër De Laurentins dhe Ancelottit ku kërkojnë një projekt të vërtetë nga klub
Ekipi i njohur anglez rikthehet pas 3 vitesh në Premier League (VIDEO) Norwich ka mundur 2-1 Blackburn Rovers në "Carrow Road" dhe ka siguruar kthimin në Premier League. "Kanarinat" kaluan
Humbja e parë në shtëpinë e re, Pochettino zbulon shkakun Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino, ia ka vënë fajin ndeshjes që skuadra e tij do të luajë ndaj Ajax në Champions
Liverpool fiton me lehtësi përballë Huddersfield dhe rimerr kreun (VIDEO) Liverpool-Huddersfield, ndeshja që ka hapur javën e 36-të të Premier League, nuk ka pasur histori. "Të Kuqtë" kanë marrë
PSG dhe mallkimi Champions, francezët humbin Neymar për gjysmën e fazës së grupeve Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, është skualifikuar për tri ndeshje në Champions League për fjalët fyese të përdorura
Ky është formacioni i më i mirë i vitit në Premier League Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit në Angli. Pogba është lojta
Nuk pranon të jetë zëvendësues, ylli i PSG drejt Premier League Mbrojtësi anësor i PSG Thomas Munier është i pakënaqur nën drejtimin e trajnerit Thomas Tuchel. "Nuk jam i lumtur, se
Virgil van Dijk lojtari i vitit në Premier League Virgil van Dijk është shpallur Futbollisti i Vitit 2019 nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë, duke e mposhtur sulmu
U eleminua nga Europa League, De Laurentis merr vendimin për të ardhmen e Ancelottit Nuk ka dyshim për Carlo Ancelottin. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është i kënaqur me punën e teknikut dhe
Lippi: Mungesa e Chiellinit i kushtoi Juventusit eleminimin nga Champions Marcello Lippi, ish-trajner i Italisë, Juventusit dhe Interit është rikthyer të analizojë edhe një herë atë eliminim dra
Gasperini: Milan? Jemi në të njëjtin nivel, ne ëndërrojmë Champions League Fitorja e Atalantës 2-1 përballë Napolit e ka bërë akoma edhe më drithëruese garën kualifikuese për në Champions League
Nuk kanë fund telashet për Chelsea-n, talenti 18-vjeçar mbyll sezonin Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme sezoni për Callum Hudson-Odoi. Sulmuesi 18-vjeçar i Chelsea-t ndaj Burnley
Aston Villa po dhuron spektakël në Champioship sikurse Liverpool dhe City në Premier League Nuk po mahnitin vetëm Manchester City e Liverpool në Angli, me serinë e gjatë të fitoreve në kampionat, sepse Aston Vill
Jurgen Klopp injoron Barcelonën: Fokusin e kemi në Premier League Jurgen Klopp është zotuar t’i injorojë siç thotë, broçkullat në lidhje me përballjen gjysmëfinale të Liverpoolit kundër
Ylli United befason duke marë përgjegjësitë: Une isha lojtari më i dobët Nemanja Matic mendon se ai ishte problemi më i madh i Manchester United gjatë disfatës 4-0 ndaj Everton në Goodison Park
Sot ora 17:00 Cardiff-Liverpool, "The Reds" gati të rimarrin kreun 7 fitoret radhazi mes Premier League dhe Champions League janë një tregues i qartë i formës së shkëlqyer që po kalon Liv
Guardiola del nga vetja, ironizon gazetarët Në përfundim të ndeshjes së fituar nga Manchester City ndaj Tottenham me rezultatin 1-0, e vlefshme për Premier League,
CR7 shkruan historinë dhe zbulon të ardhmen (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka thyer heshtjen e nisur pas eliminimit në Champions League kundër Ajax-it me rastin e titullit të ti
Manchester City kërkon hakmarrjen ndaj Tottenhamit Në Premier League kryendeshja e sotme do jetë ajo mes Manchester City-Totteham. Ekipi i Guardiolas kërkon të hakmerre
Legjenda e Barcelonës: Është e pamundur të përshkruash Messin Legjenda e Barcelonës, Rivaldo deklaroi se Lionel Messi meriton të fitojë që tani trofeun e tij të gjashtë të “Topit të