999 rezultate për

league

Dy gjigandët anglezë hidhen në sulm për mesfushorin e Portos (VIDEO) Dy skuadrat angleze, Manchester United dhe Arsenal janë hedhur në sulm për mesfushorin e Portos, Danilo. "Djajtë e K
Manchester City i rikthehet fitoreve në Premier League (VIDEO) Manchester City ka fituar bindshëm sot ndaj skuadrës së Rafa Benitez, Newcastle United me shifrat 3-1, ndeshje kjo e vle
Slimani ka gati lamtumirën jo vetëm nga Leicester por dhe nga Premierë League Islam Slimani mund të nisë një aventurë të re larg Premier League. Sulmuesi është shumë pranë largimit nga skuadra e
Kryeson Premier League, këto janë skuadrat që përfitojnë më shumë nga të drejtat televizive (FOTO LAJM) Premier League është një ndër ligat më të forta dhe që përfiton më shumë nga të drejtat televizive, duke lënë mbrapa lig
Tifozët e Realit e presin, Neymar u premton: Do shihemi Neymar është i lidhur ngusht me një kalim tek Reali i Madridit. Por kjo nukmjafton për brazilianin i cili së fundmi para
Një mundësi e artë, Arena Kombëtare mund të presë këtë finale kupe “Arena Kombëtare” është një nga 9 kandidaturat zyrtare për zhvillimin e Superkupës së Europës për vitin 2020. Është vetë
Kroos: Tani duhet të kualifikohemi në Champions League për sezonin e ardhshëm Mesfushori gjerman Toni Kroos ka thënë se tani synim i Real Madridit duhet të jetë kualifikimi në UEFA Champions League
Candreva i shkel syrin Premier Leagues Candreva ka folur me elozhe për kampionatin anglez, në të cilin do të donte të luante. “Më pëlqen shumë Liga Premier,
Premier League vlerëson trajnerin dhe sulmuesin e muajit dhjetor Muaji dhjetor ka qenë i hatashëm në Ligën Premier, duke sjell shumë ndeshje interesante dhe rezultate të paparashikueshm
Mungon vetëm zyrtarizimi, por Arsenali po bëhet gati për Ançelottin Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. T
Lojtarët që kanë luajtur në Premier League duke mos e gjetur rrugën e rrjetës (FOTO LAJM) Disa futbollistë kanë pasur mundësinë të luajnë në Premierligë, por nuk kanë arritur të sënojnë asnjë gol edhe pse do të
Figo: Reali duhet të përforcohet nëse duhet të fitojë Champions Leaguen Luis Figo beson se Real Madrid do të tentojë të përforcohet gjatë merkatos së janarit, në mënyrë që të tentojë mbrojtjen
FA zgjedh lojtarin e muajit dhjetër në Premier League Federata angleze e futbollit ka zgjedhur yllin e Liverpoolit, Mohamed Salah si më të mirin e muajit dhjetor të vitit 201
Zbuloni kush janë lojtarët që sulmohen më shumë me ndërhyrje të ashpra në Premierë League Jack Wilsher është lojtari që ka pësuar më shumë faulle në kampionatin anglez. Cristal Palasit ishte ekipi i cili de
Sulmuesit që kanë gabuar më së shumti në Premier League këtë sezon (FOTO LAJM) Alvaro Morata u kritikua shumë në ndeshjen ndaj Arsenalit për rastet e shumta që humbi përpara portës, që d.m.th nëse ai
Nations League, ja me kë do të përballet Shqipëria dhe Kosova Afrohet Nations League, turneu më i ri i UEFA-s. Pasi janë përcaktuar ligat ku do të luajnë skuadrat dhe vazot në të cil
Mazzarri rikthehet në punë si trajner, falë fitores së mbrëmshme të Juventusit Tashmë është zyrtare. Walter Mazzarri është trajneri i ri i Torinos. Vetëm pak orë pasi shkarkoi nga detyra serbin S
Aguerro shtyn Kanen të transferohet tek Real Madrid Sulmuesi i Manchester Cityt, Kun Aguero ka dhënë një intervistë për mikrofonat e El Larguero të Cadena Ser në të cilën k
Londra bëhet gati, derbi i javës Arsenal - Chelsea luhet sonte Premier League nuk rresht së ofruari përplasje të mëdha dhe këtë të mërkurë vjen me derbin e Londrës Arsenal – Chelsea,
Manchester City nuk gabon këtë herë, dhe i rikthehet fitoreve në Premier League (VIDEO) Manchester City i është rikthyer fitoreve në Premier League, duke mposhtur Watfordin me rezultat 3-1, ndeshje kjo e vlef