999 rezultate për

league

Muric në ekipin e vitit U-21 në Premier League (FOTO LAJM) Portieri i Kosovës, Arijanet Muric, është përzgjedhur në ekipin më të mirë U21 në Premier Ligë, nga "Goal". Talenti k
Skuadra e sapo ngjitur në Premier League financohet nga familja Bin Laden? Një lajm bombë vjen nga prestigjozja "Daily Mail" ku hedh akuza të forta në drejtim të skuadrës së sapo ngjitur në Premi
Gareth Bale largohet nga Reali, në ndeshjen ndaj Betis i jep lamtumirën tifozëve Gareth Bale e mbyll me Realin e Madrdit pas 6 vitesh kur iu bashku verën e viti 2013 nga Tottenhami. Ai dëshiron të j
Lichtsteiner shumë pranë largimit nga Arsenali Aventura e Stephan Lichtsteiner tek Arsenali mund të mbyllet vetëm pas një sezoni. Mbrojtësi zviceran nuk ka luajtur
Guardiola mposht sërish Klopp, shpllet trajneri i sezonit në Premier League Pep Guardiola është zgjedhur trajneri më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier League pasi arriti ta mbrojë me sukses titu
Gjyqtari i Premier League feston si i tërbuar fitoren e skuadrës (VIDEO) Gjyqtari i Premierligës, Mike Dean është parë nga kamerat televizive duke festuar fitoren e Tranmere Rovers në fitoren n
E BUJSHME/ City rrezikon vendin në Champions Manchester City u shpall kampione e Anglisë një ditë më parë, por ka diçka që shqetëson anglezët. "New York Times" rapor
Ndeshjet e fundit rezervojnë humbje për United, barazim për Chelsea dhe fitore për Arsenalin (VIDEO) I ka ardhur fundi sezonit 2018/19 në Premierligë, me Manchester Cityn që fitoi titullin e kampionit për herë të dytë me
Atalanta hirushja e Seria A, Gasperini: Po jetojmë një ëndërr Trajneri i Atalantës, Gasperini, ka folur për SkySport pas ndeshjes së fituar 2-1 përballë Genoas. Strategu 61-vjeçar fo
Zidane: 4 trofetë e Realit në Champions janë të paçmueshëm Trajneri francez, Zinedin Zidane, do të ketë një punë shumë të vështirë gjatë merkatos së verës, pasi do t’i duhet të ri
Zyrtare: David Luiz rinovon me Chelsea David Luiz ka vazhduar kontratën me Chelsean, që do ta mbajë atë në “Stamford Bridge” deri në vitin 2021. Braziliani
Mesfushori i Arsenal nuk do të jetë në finalen e Europa League për arsye sigurie Arsenal me meritë të plotë arriti të siguronte kualifikimin në finalen e Europa League, ku të këtë përballë një tjetër
Finalja në Premier League, Klopp merr lajmin e madh Liverpool ka marrë një lajm të mirë në prag të përballjes ndaj Wolves në javën e fundit të Premier Leagues. Jurgen Kl
Maurizo Sarri ironizon Serina A, Premier League në një nivel tjetër Maurizio Sarri ka siguruar finalen e parë në karrierën e tij, atë të Europa league-s, pas suksesit që arriti Chelsea nda
Yaya Toure i jep karrierës madhështore në futboll Yaya Toure do tërhiqet në fund të sezonit. Afrikani do ti thotë lamtumirë pas një karrierë të pasur në futboll. Sot
Wolves, skuadra surprizë që ka mposhtur 4 finalistët e Europës Për herë të parë në historinë e futbollit 4 skuadra angleze shkojnë në Ligën e Kampioneve dhe në Europa League. Kësht
Anglia pushton Europën, derbi londinez Chelsea-Arsenal në finale të Europa League (VIDEO) Në "Stamford Bridge" u luajt dje gjysmëfinalja e kthimit e Europa League mes Chelseat dhe Eintracht Frankfurt. Blutë
Arsenali shkatërron Valencian, pret biletën për në finale Arsenal është kualifikuar për në finalen e Europa League e cila do të luhet më 29 maj në stadiumin Olimpik të Bakut në A
Sot, Chelsea e Arsenali për të kompletuar mrekullinë angleze Sot në mbërmje do të mesohet çifti finalist i Europa League. Në këtë kompenticon shihen favoritë për të shkuar në fina
Sarri ironizon Romën: Qëndroj te Chelsea Maurizio Sarri ka deklaruar dhe një hërë se dëshira e tij është që të drejtojë Romën. Për italianin ka pasur interes