999 rezultate për

league

Humbja e parë në shtëpinë e re, Pochettino zbulon shkakun Trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino, ia ka vënë fajin ndeshjes që skuadra e tij do të luajë ndaj Ajax në Champions
Liverpool fiton me lehtësi përballë Huddersfield dhe rimerr kreun (VIDEO) Liverpool-Huddersfield, ndeshja që ka hapur javën e 36-të të Premier League, nuk ka pasur histori. "Të Kuqtë" kanë marrë
PSG dhe mallkimi Champions, francezët humbin Neymar për gjysmën e fazës së grupeve Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, është skualifikuar për tri ndeshje në Champions League për fjalët fyese të përdorura
Ky është formacioni i më i mirë i vitit në Premier League Shoqata e Futbollistëve Profesionistë (PFA) ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit në Angli. Pogba është lojta
Nuk pranon të jetë zëvendësues, ylli i PSG drejt Premier League Mbrojtësi anësor i PSG Thomas Munier është i pakënaqur nën drejtimin e trajnerit Thomas Tuchel. "Nuk jam i lumtur, se
Virgil van Dijk lojtari i vitit në Premier League Virgil van Dijk është shpallur Futbollisti i Vitit 2019 nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë, duke e mposhtur sulmu
U eleminua nga Europa League, De Laurentis merr vendimin për të ardhmen e Ancelottit Nuk ka dyshim për Carlo Ancelottin. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, është i kënaqur me punën e teknikut dhe
Lippi: Mungesa e Chiellinit i kushtoi Juventusit eleminimin nga Champions Marcello Lippi, ish-trajner i Italisë, Juventusit dhe Interit është rikthyer të analizojë edhe një herë atë eliminim dra
Gasperini: Milan? Jemi në të njëjtin nivel, ne ëndërrojmë Champions League Fitorja e Atalantës 2-1 përballë Napolit e ka bërë akoma edhe më drithëruese garën kualifikuese për në Champions League
Nuk kanë fund telashet për Chelsea-n, talenti 18-vjeçar mbyll sezonin Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme sezoni për Callum Hudson-Odoi. Sulmuesi 18-vjeçar i Chelsea-t ndaj Burnley
Aston Villa po dhuron spektakël në Champioship sikurse Liverpool dhe City në Premier League Nuk po mahnitin vetëm Manchester City e Liverpool në Angli, me serinë e gjatë të fitoreve në kampionat, sepse Aston Vill
Jurgen Klopp injoron Barcelonën: Fokusin e kemi në Premier League Jurgen Klopp është zotuar t’i injorojë siç thotë, broçkullat në lidhje me përballjen gjysmëfinale të Liverpoolit kundër
Ylli United befason duke marë përgjegjësitë: Une isha lojtari më i dobët Nemanja Matic mendon se ai ishte problemi më i madh i Manchester United gjatë disfatës 4-0 ndaj Everton në Goodison Park
Sot ora 17:00 Cardiff-Liverpool, "The Reds" gati të rimarrin kreun 7 fitoret radhazi mes Premier League dhe Champions League janë një tregues i qartë i formës së shkëlqyer që po kalon Liv
Guardiola del nga vetja, ironizon gazetarët Në përfundim të ndeshjes së fituar nga Manchester City ndaj Tottenham me rezultatin 1-0, e vlefshme për Premier League,
CR7 shkruan historinë dhe zbulon të ardhmen (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka thyer heshtjen e nisur pas eliminimit në Champions League kundër Ajax-it me rastin e titullit të ti
Manchester City kërkon hakmarrjen ndaj Tottenhamit Në Premier League kryendeshja e sotme do jetë ajo mes Manchester City-Totteham. Ekipi i Guardiolas kërkon të hakmerre
Legjenda e Barcelonës: Është e pamundur të përshkruash Messin Legjenda e Barcelonës, Rivaldo deklaroi se Lionel Messi meriton të fitojë që tani trofeun e tij të gjashtë të “Topit të
Rrezikojnë të dënohen në fund të sezonit, Pogba dhe De Gea kërkojnë rritje rroge David de Gea dhe Paul Pogba kërkojnë rritje stratosferike të pagës, teksa i frikësohen penalitetit në rast se Manchester
Anglia "pushton" Europën, 4 skuadra në gjysmëfinale Futbolli anglez në dekadën e fundit është rritur ndjeshëm. Jo më kot Premier League cilësohet si një kampionatet më të f