league

Humbet përsëri, Shkëndija eliminohet nga UEFA Champions League Edhe në ndeshjen e dytë Shkëndija është mposhtur përsëri nga Salzburgu në "Philip II Arena", ndeshje e vlefshme për turi
Champions League/ Ish-sulmuesi i Milan godet kundërshtarin dhe largohet me të kuq (VIDEO) Ish-sulmuesi i Milan, Luis Adriano është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen që ekipi i tij Spartaku i Moskës po zhvi
Arbitrat shqiptarë në turin e tretë të Europa Leagues, gjykojnë skuadrën spanjolle Tre arbitra shqiptarë do të arbitrojnë për herë të parë në fazën e tretë kualifikuese (me formatin aktual) të Ligës së E
Pas transferimit të fundit, Interi i tremben të gjithë me këtë formacion Interi ka bërë edhe transferiminin shtatë në merkaton e verës ku ka zyrtarizuar Keita Balde nga Monaco. Zikaltërit ka
Allegri: Juventus është i detyruar të fitojë Champions Leaguen Masimiliano Allegri duket shumë i lumtur me skuadrën e Juventus dhe ka deklaruar se këtë sezon ata do të kërkojnë me pat
Arsenali gjunjëzohet, City i Guardiolës e nis me fitore Premier Leaguen (VIDEO) Manchester City ka marrë një fitore shumë të vështirë në transfertë ndaj Arsenalit me shifrat 0-2 në "Emirates Stadium".
Shaqiri debuton me Liverpoolin në Premier League Xherdan Shaqiri ka debutuar me Liverpoolin në Premier League për sezonin 2018/19. Sulmuesi me origjinë kosovare ësht
Vetëm minuta e tretë, shënohet goli i parë në Premier League (VIDEO) Kanë mjaftuar vetëm tri minuta lojë dhe Poul Pogba ka shënaur golin e parë të Premier League për sezonin 2018/19 kundër
Klubet e Premier Leagues që kanë shpenzuar më shumë në merkaton e transferimeve (FOTO LAJM) Premier League ka mbyllur merkaton sot në orën 18:00, me klubet angleze që kanë shpenzuar rreth 1.3 miliardë euro, ose r
Klubi londinez bëhet i pari në Premier League që nuk transferon asnjë lojtar në merkaton e verës Shumë skuadra janë bërë pjesë e kësaj merkatoje verore, por duket se skuadra e Totenhem ka çdo gjë në rregull. Ekipi
Zyrtare: Mbyllet merkatoja e transferimeve në Premier League Ora 18:00 ka qenë orari i fundit ku klubet mund të depozitonin kontratat për të nënshkruar me lojtarë të rinj. Këtë v
Turpërohet Shkëndija, mposhtet 3-0 nga Salzburgu Salzburg ka mposhtur me rezultatin e përgjithshëm 3-0 skuadrën e Shkëndijes në "Red Bull Arena", ndeshje e vlefshme për
Scholes: Manchester United nuk është favorit për të fituar Premier Leaguen Legjenda e Manchester untied, Paul Scholes nuk beson se ish klubi i tij ka kualitetit për të sfiduar Manchester Cityn ap
Mbyllen pjesët e para në Champions league, 2 ndeshje 7 gola. Shkëndija... Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve që luhen për raundin e tretë të Champions League. PAOK i Selanikut po fiton m
Zyrtare: Klubi i Premier League bën blerjen më të shtrenjtë në histori Bournemouth ka marrë mesfushorin e Levante, Jefferson Lerma, për 30 milionë euro, shifra më e madhe e shpenzuar ndonjëhe
Pas Premier Leagues, Facebook do të transmetojë falas edhe Serie A Teknologjia duket se sa vjen edhe futet më shumë në botën e futbollit, pasi çdo ditë po krijohen metoda të reja. Ris
Kukësi dorëzon listën për ndeshjen ndaj Torpedos në Europa League Në prag të ndeshjes së parë për turin e tretë eliminator në Europa League, ndaj Torpedo Kutaisit, ekipi i Kukësit ka dor
Real Madrid gati 200 milion euro për yllin e Premier Leagues Gjiganti spanjol, Real Madrid mesa duket nuk do të lë merkaton e verës të kaloj pa ndonjë tranferim "bombe". Sipas me
Ja kur mbyllet merkato në të gjitha ligat Për dallim nga vitet e kaluara këtë herë ka disa ndryshime lidhur me datën kur mbyllet merkato verore. Klubet e Premi
Liverpool rrezikon “grupin e ferrit” në Champions League Janë nënkampionët e Europës në fuqi, por renditja shumë poshtë në klasifikimin e klubeve të UEFA-s rrezikon ta përfshijë