999 rezultate për

ldk-aak-nisma

LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Haradinaj: Nuk vazhdohet më kështu Ramush Haradinaj vazhdon të këmbëngulë në të tijën se blloku e ka shumicën dhe se PDK-ja duhet të hapë rrugë. “Zotëri
VLAN mblidhet nesër para orës 10 Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka konfirmuar se deputetët e bllokut LDK-AAK-Nisma dhe ata të Vetëvendosjes do të mblid
Ramush Haradinaj thotë se kryeministër do jetë vetë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se takimet e përbashkëta me liderët e tjerë partiakë nuk janë funksional
Blloku: Më mirë krizë politike se zgjedhje të jashtëzakonshme Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje është kundër mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme, edhe nëse
A po e humb blloku durimin? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa vazhdon të mos jetë kryetar i Kuvendit, pavarësisht faktit se një gjë e tillë i është pre
Nënshkruhet marrëveshja politike LDK-AAK-NISMA-VV Sapo është nënshkruar marrëveshja LDK-AAK-NISMA me Lëvizjen Vetëvendosje. Marrëveshja është një pakt politik, që këto
Selimi: PDK-ja të shkojë në opozitë Anëtari i Kryesisë të Nismës për Kosovën, Fitim Selimi është shprehur se nëse vërtetë ka demokraci blloku LDK-AAK-NISMA
Trimërohet PDK-ja e Thaçit Partia Demokratike e Kosovës "nuk i frikësohet" aspak bllokut LDK-AAK-NISMA. Kjo parti është e gatshme të mbajë edhe
Vetëvendosje nuk bën koalicion me bllokun Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të insitstojë në pranimin e kushteve të saj, që të mund të bëhet pjesë e koalicionit LDK-AA
Haradinaj: Nuk negociojmë me Thaçin Lideri AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga ana e bllokut LDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, duke iu referuar aktg
A do të bëhet Vetëvendosje pjesë e bllokut? Sot, në orën 15.00, në zyrat e LDK-së në ndërtesat e Kuvendit të Kosovës, do të takohen përfaqësues të koalicionit LDK-A
Blloku në qeveri me serbët? Tri partitë në koalicion, LDK-AAK-NISMA, janë të bindura se e kanë shumicën parlamentare, edhe pa Lëvizjen Vetëvendosje.
Blloku thotë se ka shumicën edhe pa VV-në Përfaqësuesit e bllokut LDK-AAK-Nisma thonë se e përfaqësojnë shumicën shqiptare për qeverinë por blloku kërkon zgjerimi
Maloku: LDK-AAK-NISMA të konvertuar në inatçor aktiv Pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit në Kosovë, janë bërë më shumë se dy muaj që kur vendi ka hyrë
Për Ahmetin s'ka asgjë të keqe nëse shkohet në zgjedhje të parakoshme Nëse koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma do t’i pranonte kushtet e Vetëvendosjes, Kosova do të kishte qeveri dhe instit
Vetevendosje joins LDK-AAK-NISMA LDK-AAK-NISMA say that they are ready to govern with Vetevendosje. Ahmet Isufi from Alliance for Kosovo Future (AAK) and
VV dhe LDK-AAK-Nisma, takimi pas vendimit të Gjykatës Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje konfirmojnë se nuk janë takuar me ata të bllokut LDK-AAK-Nisma që prej 17 korrikut, kur
Vetëvendosje: Nuk i lëshojmë parimet tona Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur poshtë informacionet që janë publikuar në disa media, sipas të cilave blloku LDK-AAK-NISM