999 rezultate për

lala

Humbën 9 anëtarë, familja Lala zhvendoset në banesën e re Familja Lala nga Këneta e Durrësit e cila humbi 9 anëtarë të familjes është bërë me banesë të re. Kryeministri Edi R
Rëndohet tragjedia, ndërron jetë një tjetër pjesëtare e familjes Lala Një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë në spital. Viktima është Fiqerete Lala. Kjo humbje e çon në 9 num
I mbijetoi tërmetit shktërrues, Aureli ka një dhuratë speciale për kryemnistrin (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama vizitoi dje në spitalin e Traumës dy fëmijët e mbijetuar nga tërmeti që goditi vendin tonë. Ram
Mediat e huaja shkruajnë për familjen Lala: Shpresa vdes e fundit (FOTO LAJM) Tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit ka tërhequr vëmendjen e gjithë mediave botërore. "Daily Mail" i ka kushtuar një a
Lot e dhimbje, ceremonia e lamtumirës për 9 shpirtrat e humbur të familjes Lala Në Pallatin e Kulturës në Durrës, dhimbja ka pllakosur cdo cep. Sot familjarët përcjellin në banesën e fundit anëtarë
Të afërmit u japin lamtumirën 8 anëtarëve të familjes Lala, lot dhe dhimbje (FOTO LAJM) 8 anëtarët e familjes Lala do të përcillen sot në banesën e fundit. Homazhet po zhvillohen në pallatin e Kulturës në Dur
I mbijetuari i vetëm, niset për mjekim të specializuar në Itali 17-vjeçari Lala Familja Lala, që jetonte në një banesë në zonën e ish-Kënetës në Durrës është më e goditura në qytetin bregdetar si paso
Kolonat si kunja shkrepseje: Kjo është banesa e familjes Lala, ku dhanë shpirt 8 anëtarë Kjo ishte banesa katër katëshe e familjes Lala, në ish-Kënetë të Durrësit, ku tërmeti 6.4 i mëngjesit të 26 nëntorit e r
Në ditë festash u gjunjëzuam në zi, 7 familjet që u shuan nga tërmeti Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit u kthye në një tragjedi për Shqipërinë. Në ditë që duhet të festonte, vendi u gjunjë
Shkon në 8 numri i viktimave brenda familjes, nxirret trupi i pajetë i Ilir Lalës Një lajm i trishtë vjen sërish nga Durrësi ku raportohet se sapo është nxjerrë i pajetë nga rrënojat trupi i Ilir Lalës,
Operacionet e kërkim shpëtimit drejt përfundimit, këto janë 50 viktimat e 26 nëntorit Ka përfunduar operacioni i kërkim shpëtimit në Durrës, ku janë nxjerrë të pajetë Ilir Lala në Kënetë të Durrësit si dhe
2 ende në kërkim, arrin në 48 numri i të vdekurve nga tërmeti fatal Tërmeti fatal i 26 nëntorit ka shkaktuar vdekjen e 48 personave. Ndërkohë janë edhe 2 njerëz që po kërkohen nën rrëno
Iu shua familja nën rrënoja, kryefamiljari Lala nuk largohet nga banesa e shkatërruar Gazetari i ABC News, Juxhin Mustafaraj, i ftuar në emisionin “Historia ime”, ka treguar historinë e kryefamiljarit Lala,
Ende nën rrënoja! Konfirmohen 46 viktima nga tërmeti Ministria e Mbrojtjes raporton se deri më tani janë konfirmuar nga Policia e Shtetit 46 viktima nga tërmeti 6.4 ballë Ri
Tragjedia në familjen Lala, nga 9 shtetas shpëton vetëm djali 17-vjeçar Familja Lala është familja më e prekur në tërmeti shkatërrues i cili ka marrë 7 jetë, një është ende nën rrënoja ndërsa
Nxirren 4 kufomat, gjenden të përqafuar nën rrënoja nëna dhe tre fëmijët 45 persona të vdekur, 750 të plagosur dhe 47 të shpëtuar! Ky është bilanci tragjik i tërmetit të së martës në Shqipvri..
Nxirret i pajetë një anëtar i familjes Lala Viktima e 42-të e tëretit tragjik është një anëtar i familjes Lala. Në zonën e Kënetës në Durrës vijon ende kërkimi,
EMRAT/ 40 viktima nga tërmeti që shkundi nga themelet Durrësin e Thumanën Vazhdon të rëndohet bilanci me personat e pajetë të nxjerrë nga rrënojat. Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me e
Nxirret një tjetër trup i pajetë në Durrës, shkon në 40 numri i viktimave Ka shkuar në 40 numri i përsonave që kanë humbur jetën nga tërmeti që tronditi Shqipërinë. Është konfirmuar edhe vikt
MM: 31 viktima në Durrës e Thumane pas tërmetit të një dite më parë Vazhdon rëndohet bilanci i viktimave si pasojë e tërmetit që shkundi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit. Nga të dhëna