999 rezultate për

lajmeve

Spikerat tremben nga tërmeti (VIDEO-FOTO) Një tërmet i magnitudës 4.4 të shkallës Rihter goditi mëngjesin e të hënës Los Angelesin. Instituti sizmiologjik i Kalif
Kim Jong-Un i lumtur nën shoqërinë e vajzave (FOTO-LAJM) Agjencia shtetërore e lajmeve në Korenë e Veriut ka publikuar sot disa foto ku Kim Jong-Un paraqitet i lumtur dhe në sho
Gafa e BBC, ngatërron kalin me prostitutat Të shumta kanë qenë reagimet në rrjetet sociale lidgur me gabimin BBC gjatë edicionit të lajmeve të së premtes së shkuar
Al-Assad nuk largohet Presidenti Bashar al-Assad minoi që pa nisur shanset për arritjen e një kompromisi në Konferencën e Paqes së Gjenevës, p
21 të vdekur e disa të plagosur nga një aksident në Filipine Moti i keq dhe shpejtësia kanë shkaktuar rënien e një autobusi me pasagjerë nga një mbikalim. Në këtë aksident të rëndë
Putin mbyll agjensinë prestigjoze të lajmeve "RIA Novosti" Liria e medias në Rusi nuk është aspak e garantuar. Paraditen e sotme Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, urdhëroi për
Trumcaku viziton studiot e lajmeve në BBC Një trumcak duke fluturuar brenda studiove të transmetimit të "BBC". Kjo gjë ka ndodhur gjatë momentit kur prezantuesja
Spikerja jep lajmet, gazetarja rrëzohet në studio (VIDEO-FOTO) Spikerja e lajmeve Jessica Garate e pëlqen punën e saj pasi puna në televizion të jep kënaqësi por edhe të papritura. Te
Ja çfarë ndodh pas studiove të lajmeve në BBC (FOTO-LAJM) Shumica prej nesh është ndodhur në situata të pakëndshme por kur ato publikohen në media na bën të ndihemi pak në siklet
Meteorologia serbe jep parashikimin e motit (VIDEO) Meteorologia serbe, Lidija Markoviç nuk e kishte vënë re se gazetarja kishte bërë lidhje direkte me të për parashikimin
"O ma po i bien telefonit" (VIDEO) Kjo spikere lajmesh ka një telefonatë urgjente ndaj vajza e saj i sjell telefonin edhe pse ajo është duke dhënë lajmet.
Përgjakje, shkatërrim dhe rrënoja në Egjipt (FOTO-VIDEO) Fotot dhe video e mësipërme tregojnë momente nga ngjarjet në Egjipt pasi ai është pushtuar nga protestat, të cilat po sh
AKIP merr çmimin “Kampion i ACT Now!” Përfaqësuesit e Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP), janë vlerësuar nga Ambasada Amerikane me çmimin “Kampion i
Gazetarja përlotet gjatë lajmeve (VIDEO) Olga Tremi, moderatorja e njohur e lajmeve në televizionin grek MEGA është përlotur gjatë transmetimit të lajmeve, pas n
47 të vdekur nga djegia e një autobusi në Kinë Një zjarr i qëllimshëm mendohet të ketë rënë në një autobus që udhëtonte në Kinën juglindore. Si pasojë e zjarrit plot 4
Rumania do të shqyrtojë qëndrimin për Kosovën Nesër takohet kryeministri i Rumanisë, Vikctor Ponta me shefin e diplomacisë Titus Corlatean për të diskutuar rreth marr
Duhej të ishte emisioni i lajmeve por? (VIDEO) Shikuesit e televizioneve janë gjithmonë të interesuar për emisionin e lajmeve pasi shikojnë zhvillimet që kanë ndodhur
Putin dhe Nikolic takohen Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic dhe zëvendëskryeministri, Aleksandar Vucic do të vizitojnë Rusinë të mërkurën dhe
CIA arreston Abramovich? Zëdhënësi Roman Abramovich ka përgënjeshtruar lajmin mbi arrestimin e padronit të Chelsea nga ana e FBI-së. Lajmi është
Agjencia e lajmeve iraniane mbulon dekoltenë e Zonjës së Parë (FOTO-LAJM) Një agjenci lajmesh në Iran ka mbuluar dekoltenë e Zonjës së Parë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar, në mënyrë që