999 rezultate për

lajmeve

E “tradhton” tavolina, prezantuesja tregon më shumë seç duhet (VIDEO) Prezantuesja italiane e lajmeve prej disa ditësh është kthyer në hitin e internetin për shkak të një gafe dhe pakujdesie
Agjencia e lajmeve zgjedh fotot e saj më të pazakonta nga 2016 (FOTO LAJM) Çdo foto ka një histori që flet më shumë se një mijë fjalë. Për këtë arsye ju njohim me disa nga fotot më të shpërnd
Facebook lehtëson raportimin e lajmeve të pavërteta Facebook ka njoftuar se do të bëjë disa ndryshime për të shqyrtuar problemin e lajmeve të pavërteta. Kompania ka dekl
Gjermania do të gjobisë 500 mijë euro “Facebook-un” nëse s’heq lajmet e rreme Kryetari i Partisë Social Demokrate në Gjermani Thomas Oppermann ka thënë se rrjetet sociale si Facebook do të gjobiten
Beteja propagandistike e Moskës në Ballkan Mediat shtetërore ruse si Sputnjik dhe RT po zgjerojnë ndikimin në pjesët e banuara me serbë në Ballkan, shkruan agjenci
Sllovenia mund të jetë vendi i takimit të parë Trump-Putin Kryeministri i Sllovenisë, Miro Cerar paralajmëroi për Agjencinë e lajmeve “Associated Press” se vendi i tij mund të jet
Gazetari i lajmeve të rremë në Facebook: Falë meje fitoi Trump, dhe ndihem keq për këtë Paul Horner, sipërmarrës 38-vjeçar i një perandorie të lajmeve të rreme në Facebook, e ka nxjerrë jetesën duke shpërndar
KE sot publikon raportin për Maqedoninë Komisioni Evropian publikon sot raportet e reja për ecurinë e vendet kandidate për anëtarësimin në Bashkimin Europian.
Vritet gardiani, arratisen 174 të burgosur në Haiti (VIDEO) Të paktën 174 të dënuar dolën nga burgu i Arcahaie në veri të Haitit, pas vrasjes së një gardiani e vjedhjes së armëve.
Mentor Kikia: Ja si qëndron e vërteta e shkarkimit nga "Top Channel" Pas lajmit të përhapur në kohë reale se Mentor Kikia është shkarkuar nga detyra e kryeredaktorit të edicionit të lajmeve
"Sa më shumë mbillet kanabis, aq më shumë heshtin ambasadorët" Tashmë kultivimi i hashashit në Shqiperi ka marrë përmasa të tilla saqë nuk përben më lajm. Çudia qëndron në faktin se s
80 viktima dhe 231 të plagosur nga shpërthimi në Kabul (FOTO LAJM) Të paktën 80 persona janë vrarë dhe më shumë se 231 të tjerë janë lënduar pas një shpërthimi në një protestë në kryeqyte
Ja momenti i shpërthimit në Aeroportin e Stambollit (VIDEO) Mbrëmjen e sotme një sulm terrorist ka ndodhur në aeroportin Ataturk në Stamboll teksa është shoqëruar edhe me 28 viktim
Microsoft synon të blejë Yahoo-në Ekzekutivët e Microsoft janë në bisedime me investitorët e Yahoo për një blerje të mundshme të kompanisë së internetit s
AI: Të arrestuarit nga grupi i Kumanovës janë rrahur në burgje (FOTO) Organizata Amnesty International (AI) së fundmi ka publikuar një raport lidhur me gjendjen e të drejtave të njeriut në v
Facebook së shpejti agjencia më e madhe e lajmeve Facebook është rrjeti më i njohur dhe më i përdorur social, i cili shpesh përdoret dhe si një mënyrë e mirë për informim
Kuriozitete: Të vërtetat që na habisin-2 (FOTO LAJM) Vazhdojmë me serinë e foto lajmeve me titull “Të vërtetat që na habisin”, ku do të lexoni kuriozitete nga më të ndryshme
Sadije Berisha: Statuset nuk janë për Arminën Sadije Berisha është kthyer në një emër shumë të dashur për mediat rozë, ndërsa gjithmonë shënjestrohen "kunjat" me anë
Spikerja e lajmeve në “Tv Zjarr” tërheq vëmëndjen e "Daily Mail" (FOTO LAJM) Dhënia e lajmeve me dekoltenë e hapur shkaktoi jo pak polemika në mbarë opinionin publik, por kjo se ndali aspak gazetar
Analisti Neziri përkufizon partitë shqiptare në Maqedoni (FOTO LAJM) Analisti Xhelal Neziri ka gjetur kohë për ti bërë një përkufizim të shpejtë partive politike shqiptare në Maqedoni, por