999 rezultate për

lajmeve

Vrasja e katërfishtë në Gllumovë, kërcënohet me jetë drejtori i Zhurnal! Një tragjedi ka ndodhur në komunën e Sarajit, ku të vrarë kanë ngelur tre persona si dhe vrasësi i cili raportohet se ki
Vritet themeluesi i agjencisë së lajmeve të ISIS Themeluesi i agjencisë së lajmeve të grupit militant "Shtetit Islamik" është vrarë së bashku me të bijën, gjatë një sul
Shikoni çfarë i ndodh prezantueses gjatë edicionit të lajmeve (VIDEO) Një prezantuese teksa ishte duke dhënë emisionin e lajmeve, befas i ndodh një surprizë që kurrë nuk e kishte menduar.
Mbyllet televizioni ku punonte, folësja e lajmeve shpërthen në lot (VIDEO) Një spikere lajmesh në Izrael nuk i mbajti dot lotët kur dha lajmin se televizioni ku ajo punonte do të mbyllej. Geul
Tensionohet fushata për presidencialet franceze Pas një debati televiziv me një brutalitet të pazakontë, fushata presidenciale franceze po prek fundin në një klimë të t
Adoleshenti qëllohet për vdekje gjatë "nënës së të gjitha protestave" në Venezuelë Një student është qëlluar për vdekje në kryeqytetin e Venezuelës, Caracas gjatë një proteste anti-qeveritare të quajtur
Rrëzohet një tjetër helikopter ushtarak, 12 të vdekur Helikopteri ushtarak saudit “Sikorski UH-60 Black howk” është rrëzuar të martën në Jemen. Si pasojë e incidentit kanë
ISIS zgjedh liderin e ri Këshilli i të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” ka emëruar Abu Hafsah al-Mosuli, si Kalifin e ardhshëm të grupit terroris
Kush janë spikeret më të bukura në televizionet shqiptare (FOTO LAJM) Të jesh në rolin e spikeres së lajmeve do të thotë të kujdesesh shumë edhe për imazhin që përcjell çdo ditë në edicionet
Si ju përgjigjet Marina Fara lajmeve rreth fejesës së saj (FOTO LAJM) Ditët e fundit kanë shpërthyer në media lajmet rreth fejesës së vajzës së Eli Frës, Marinës, rreth të fejuarit të saj dh
Ambasada e SHBA-ve në Shkup përgjigjet rreth lajmeve për hetime ndaj saj Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup ka qenë e sulmuar nga mediat proqeveritare për përzierje në çështj
Arrestimi i 4 grabitësve të bankës bën jehonë edhe në mediat e huaja Aksioni I djeshëm i policisë së Shtetit për kapjen e autorëvë të 2 grabitjeve prana Qafë Kasharit ka pasur një jehonë jo
Përmbyset autobusi, 28 viktima në Tajvan (FOTO LAJM) Një autobus është përmbysur këtë të hënë në Taivan, duke shkaktuar të paktën 28 të vdekur. Incidenti tragjik ka ndodh
Arrestohen tetë të dyshuar për terrorizëm në Austri (VIDEO) Tetë persona janë arrestuar sot nga policia austriake gjatë bastisjeve të kryera në Vjenë dhe Grac në kuadër të hetimit
“Vaksinë psikologjike” kundër lajmeve false online Ekspertët e teknologjisë kanë vendosur të aplikojnë një “vaksinë psikologjike” mendjet tona me doza të vogla në mënyrë
Trump refuzon pyetjen e gazetarit të CNN: Organizata juaj e lajmeve është e tmerrshme! (VIDEO) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbajtur mbrëmjen e së mërkurës konferencën e parë për sht
Itali/ Një 21-vjeçar shqiptar qëllohet me armë në fytyrë Në Bollate të Milanos rreth orës 22:00 të mbrëmjes një 21 vjeçar nga Shqipëria është plagosur me armë zjarri pranë një k
Ky është lokali ku ndodhi sulmi terrorist në Stamboll Objekti që shikoni në foto është lokali “Reina” në të cilin mbrëmë pas mesnatës një person i armatosur dhe i veshur si b
Pallaska “sulmon” Shpend Ahmetin: Porositës i lajmeve shpifëse Juristi dhe analisti, Dastid Pallaska, ka lëshuar akuza të rënda ndaj kryetrarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti
Tragjedia në Detin e Zi/ Njerëz të famshëm po udhëtonin drejt Sirisë për natën e Vitit të Ri Një avion ushtarak rus me 91 persona në bord është rrëzuar në Detin e Zi, njofton BBC. Avioni u zhduk nga radari 20 m