999 rezultate për

lahuta

Studentët e Filologjikut: “Lahuta e Malcis” është shkruar nga Ismail Kadare Pak ditë pas përfundimit të eventit më të rëndësishëm të Librit në Shqipëri, Panairit “Tirana 2019”, të rinjtë shqiptarë
A do ta padisin shqiptarët UNESCO-n për vendimin skandaloz? Me një Lahutë të vjetër në dorë dhe lotët që i binin teksa luante atë, Jonuz Delaj nuk po mund ta pranonte vendimin e UN
Lahuta e malësorit Ka më tepër se një dekadë tashmë që flitet e përflitet barbaria ndaj pyjeve në pjesën veriore dhe verilindore të ven