999 rezultate për

kuvendit

Javën e ardhshme tre seanca të Kuvendit, nuk është demarkacioni Kryesia e Kuvendit ka vendosur që vazhdimi i seancave plenare të mbajtura më 8, 9 shkurt dhe 1 mars, me pikat e papërfun
Haliti i ndërpret fjalën deputetes së VV: Mos bëni thirrje për luftë Deputetja Pacolli gjatë fjalimit të saj në seancën e jashtëzakonshme për përjashtimin e Kosovës nga EQAR ka folur se si
Kuvendi i Maqedonisë do të ketë Dhomën e Grave Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë do të hapet Dhoma e Grave sipas shembullit të Parlamentit suedez. Kryetari i K
Grida e tund sallën e Kuvendit pak ditë pas skandalit seksual (VIDEO) Grida Duka ka folur për herë të parë në Kuvend pas skandalit seksual ku u përfol emri i saj dhe deputetit tjetër të PD-s
Mblidhet Kryesia e Kuvendit Kryesia e Kuvendit do të mblidhet sot nga ora 13:00. Kjo mbledhje do të ndodhë pas kërkesës së 40 deputetëve ku kërkohet
Jença për vizitë zyrtare në Maqedoni Ndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Çështje Politike, Miroslav Jença, sot do të qëndrojë
Kuvend, zhbllokimi i ligjit, me marrëveshje politike Rrugëdalja nga bllokimi i punimeve në Parlament, posaçërisht zhbllokimi i miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve p
Konjufca: Veseli tha se për pikë të qefit ja ndali fjalën Frashër Krasniqit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Kraniqi, mori fjalën në Kuvend, por atë ia mori menjëherë kryeparlamentari Kad
Veseli-Frashërit: Ulu, nuk do flasësh sa të jem unë ketu Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Kraniqi, mori fjalën në Kuvend, por atë ia mori menjëherë kryeparlamentari Kad
Deputetët s'i votojnë rekomandimet e LDK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë votuar rekomandimet e propozuara nga LDK në lidhje me interpelancën e kryeminis
Ligji i gjuhëve, VMRO nuk i tërheq 35 mijë amendamentet VMRO-DPMNE-ja nuk lëshon pe dhe nuk tërheq 35 mijë amendamentet ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas liderit
Aeroporti i Vlorës kalon pa firmën e presidentit, 3 muaj afat për kontratën Pas publikimit të sotëm në Fletoren Zyrtare, ku veç firmës së Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, mungon dekreti i Presid
Milaimi fajëson Kadri Veselin për dështimin e seancës Disa deputetët të Kuvendit të Kosovës që ndodhen në vizitë zyrtare në Mal të Zi tashmë janë rrugës duke u kthyer, ndërko
Xhaferi pret zgjidhje për 35.000 amendamentet e VMRO-DPMNE-së Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi pret që në ditët e ardhshme të gjendet zgjidhje për mbi 35
Deputeti i PDK-së u flet për patriotizëm VV-së, harron hektarët që humbin me Demarkacionin Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa, ka thënë së deputetët e Vetëvendosjes nuk kanë pasur vullnet për bisedime me kryetarin e
Rreth pesë qytetarë protestojnë para Kuvendit për të kaluar Demarkacioni Tashmë ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Por jashtë kuvendit ka qy
Pa filluar mirë seanca për demarkacion, Veseli jep pauzë Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për të ratifikuar marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.
Fillon seanca për demarkacionin, Konjufca ka një fjalë për Haradinajn Ka filluar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për të ratifikuar marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi.
Shkup, mijëra protestues kundër ndryshimit të emrit Para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë në Shkup po protestohet kundër ndryshimit të emrit, të shtetit dhe identitetit
Protestë para Kuvendit në Shkup kundër ndryshimit të emrit (VIDEO) Para Kuvendit në Shkup po protestohet kundër ndryshimit të emrit, të shtetit dhe identitetit të kombit. Protestuesit