999 rezultate për

kuvendit

Miratimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve, flet Ilija Dimovski Në një intervistë për gazetën “Vecer”, përcjell Fol deputeti nga VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, foli për miratimin e Ligjit
Ligji i gjuhëve, fuqizimi edhe pa firmën e Presidentit Ligji për përdorimin e gjuhëve do të mund të hyjë në fuqi edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov. Ekspertët vle
Ndërsa kolegët i filozofojnë në Kuvend, Labi ka hallin e muskujve Deputetit të Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri duket se nuk po i bën përshtypje seanca plenare e Kuvendit. Derisa k
Frashëri ia thotë të zezat por këtë herë Veseli nuk ia ndal fjalën Frashër Krasniqi, deputeti i Grupit të Pavarur të Deputetëve, që kanë dalë nga Vetëvendosje, ka vazhduar fjalën që para
Sot Haradinaj jep llogari para deputetëve të Vetëvendosjes Interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me
Seanca e nesërme e Kuvendit me 13 pika, ndër to edhe interpelanca e rastit Dehari Nesër ditë e premte në orën 10:00 në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë plenare. Në 13 pika të rendit të ditës, d
Përfundon seanca e Kuvendit të Kosovës Deputeti i LDK-së Arben Gashi ka kërkuar që të hiqet nga rendi i ditës pika mbi debatin parlamentar sipas kërkesës të në
Muhiq, Sela dhe Gashi kërkojnë nga Kuvendi publikimin e inçizimeve të votimit Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë, Ferid Muhiq, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi kanë kërkuar nga shërbimet e Kuvendit që të
Shifra të çmendura, a e dini sa shpenzohet brenda Kuvendit të Shqipërisë? Në Kuvendin e Shqipërisë mblidhen njerëzit më të paguar dhe më të pasur në vend. Por a e dini sa shpenzohet për Kuven
Sot mblidhet kryesia, vendos për demarkacionin Kryesia e Kuvendit mblidhet sot në orën 17:00 për të caktuar edhe zyrtarisht seancën e Demarkacionit. Seanca e Demark
Xhaferi nuk do e padis Gruevskin për sjelljen e tij Kryeparlamentari Talat Xhaferi nuk komenton njoftimet e VMRO-DPMNE-së për padi penale kundër tij, pas miratimit të ligji
Të pakënaqurit fillojnë luftën, kërkojnë 420 mijë euro nga Vetëvendosje Dymbëdhjetë deputetët e dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje, që tanimë kanë krijuar Grupin e Ri parlamentar, po i kërkojn
Ndërpritet Kuvendi, shkak mungesa e Ramës Kryeministri Edi Rama ka munguar në sallën e Kuvendit ku do të diskutohet skema e ndihmës ekonomike. Kreu i grupit pa
Georgievski: Betejën për Maqedoninë e kemi humbur Ish-lideri i VMRO-DPMNE-së dhe ish-Kryeministri Ljubço Georgievski shprehet se beteja është humbur, kur bëhet fjalë për
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, miraton ndarjen e VV Me kërkesë të deputetëve të dorëhequr nga Vetëvendosje, Kryesia e Kuvendit pritet të mblidhet sot në ora 18:00 në një mb
Momenti kur Gruevski tenton të godasë Xhaferin (VIDEO) Deputetët e VMRO-DPMNE-së, të shoqëruar nga ish kryetari, Nikolla Gruevski bllokuan foltoren e Kuvendit të Maqedonisë në
Rritet numri i protestuesve para Kuvendit (VIDEO) Dhjetëra protestues janë duke qëndruar para objektit të Kuvendit dhe është duke u diskutuar për Ligjin për Përdorimin e
Dimovski: Ligji për gjuhët në ditën e UÇK-së është provokim Deputeti i Ilija Dimovski nga foltorja e Kuvendit ka kritikuar deputetët e LSDM-së se pse e lënë Talat Xhaferin që të ca
Si po tentohet të zgjidhet guvernatori pa monitorimin e Ambasadës Britanike Guvernatori i Republikës së Kosovës do të zgjidhet pa "lejën" e Ambasadës së Britanisë së Madhe, në kundërshtim me Memor
Filloi seanca e Kuvendit, pritet të votohet ligji për gjuhët (VIDEO) Ka nisur seanca e Kuvendit ku po diskutohet për Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve. Pak minuta më parë kryeparlamentari Tal