999 rezultate për

kuvendit

Kryesia e Kuvendit mblidhet nëser për kërkesën e dëbimit të mësuesëve Kryesia e Kuvendit njofton se nesër mban në orën 10:00 mbledhjen, ku pritet të caktohet mbajtja e seancës për deportimin
Në këtë ditë LDK kërkon seancën për debimin e mësuesëve Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbështetur edhe nga Grupi Parlamentar i VV dhe i GDP, e ka dorëzuar
Veton Surroi me letër deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës nga Veton Surroi - Të nderuar zonja dhe zotërinj deputetë, Po ju shkruaj me shqetësimin e krijuar me rastin e arr
Deputetët nuk miratojnë propozimin e Veselit për heqje të pagave Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli propozon që t’u hiqen pagat deputetëve që nuk kanë qenë në seancë. Por propozimi i V
Përplasen 4 makina, njëra përfundon në oborrin e Kuvendit në Shkup Aksident zinxhiror ku janë përfshirë 4 automjete ka ndodhur sonte në bulevardin para Kuvendit të Maqedonisë. Si rezul
Prokuroria zbardh kërkesën për deputetët e arrestuar Prokuroria kërkoi paraburgim për shtatë deputetët e arrestuar të Vetëvendosjes. Deputetët Arbërie Nagavci, Drita Mil
Policia e Kosovës: Arrestuam tre aktivistë të Vetëvendosjes Xhamat mbrapa objektit të Kuvendit të Kosovës, sërish janë thyer, të martën, me gurë nga disa aktivistë të Lëvizjes Vetë
Policia e Kosovës: Shtatë deputetët i kemi në qendrën e paraburgimit Policia e Kosovës, ka dhënë detaje për arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes, të cilët dje kanë hedhur gaz lotsjellës
Policia e Kosovës: Arrestuam pesë deputetë Referuar situatës dhe rrethanave të krijuara pas pengimit të mbajtjes së seancës parlamentare, duke hedhur për herën e t
Ndodh edhe kjo, policia arreston gabimisht deputeten Haxhiu Janë nxjerrë me forcë nga hapësirat e Kuvendit të Kosovvs deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje pasi hodhën gaz lotsjellës n
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, diskutohet si të veprohet me deputetët që gjuajtën gaz Në këto momente është mbledhur Kryesia e Kuvendit. Ata po diskutojnë se si të veprojnë me deputetët që kanë gjuajtur gaz
Deputeti Sali Zyba përleshet me sigurimin e kuvendit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, pas hedhjes së gazit lotsjellës, janë përplasur me sigurimin e Kuvendit të Kosovës. S
Delawie hyn në sallën e kuvendit, a po rrezikohet nga gazi lotsjellës? Ambasadori Delawie, pasi reagoi ashpër ndaj gazit lotsjellës të hedhur në Kuvend, i ka shkruar në zyrë kryeparlamentarit
Këta deputetë hodhën gazin lotsjellës (FOTO LAJM) Në Kuvendin e Kosovës është gjuajtur gaz lotsjellës. Dyshohet se gazi është gjuajtur nga Xhelal Svecla dhe Fitore Pacoll
Apeli ia numëron kërkesat Kalludrës për rastin e aktivistëve Gjykata e Apelit në vendimin e saj me të cilin ka kthyer në rigjykim rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes, e ka porosit
Këta janë mysafirët që i shkuan sot Veselit në zyrë Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pret sot në takim ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe shefen e Z
Shefi i deputetëve serbë nuk hyri në seancë, ulet si kapadai në hollin e Kuvendit Deputetët e Listë Serbe nuk po marrin pjesë në seancën e sotme që ka filluar pak pas orës 16:00. Në këtë seancë po disku
Këta deputetë braktisin sallën e kuvendit Deputetët e krahut të Visar Ymerit kanë dal nga seanca e Kuvendit të Kosovës, ku po zhvillohet debati për demarkacionin
Limaj i bindur: Sot kalon demarkacioni Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është optimist se Demarkacioni me Malin e Zi do të kalojë sot. Ai beson se
​Thaçit dhe Haradinajt u kërkohet llogari për bisedimet në Bruksel Instituti Demokratik të Kosovës (KDI), në bashkëpunim me Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategji