999 rezultate për

kuvendit

Policia e Kosovës: Arrestuam pesë deputetë Referuar situatës dhe rrethanave të krijuara pas pengimit të mbajtjes së seancës parlamentare, duke hedhur për herën e t
Ndodh edhe kjo, policia arreston gabimisht deputeten Haxhiu Janë nxjerrë me forcë nga hapësirat e Kuvendit të Kosovvs deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje pasi hodhën gaz lotsjellës n
Mblidhet Kryesia e Kuvendit, diskutohet si të veprohet me deputetët që gjuajtën gaz Në këto momente është mbledhur Kryesia e Kuvendit. Ata po diskutojnë se si të veprojnë me deputetët që kanë gjuajtur gaz
Deputeti Sali Zyba përleshet me sigurimin e kuvendit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, pas hedhjes së gazit lotsjellës, janë përplasur me sigurimin e Kuvendit të Kosovës. S
Delawie hyn në sallën e kuvendit, a po rrezikohet nga gazi lotsjellës? Ambasadori Delawie, pasi reagoi ashpër ndaj gazit lotsjellës të hedhur në Kuvend, i ka shkruar në zyrë kryeparlamentarit
Këta deputetë hodhën gazin lotsjellës (FOTO LAJM) Në Kuvendin e Kosovës është gjuajtur gaz lotsjellës. Dyshohet se gazi është gjuajtur nga Xhelal Svecla dhe Fitore Pacoll
Apeli ia numëron kërkesat Kalludrës për rastin e aktivistëve Gjykata e Apelit në vendimin e saj me të cilin ka kthyer në rigjykim rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes, e ka porosit
Këta janë mysafirët që i shkuan sot Veselit në zyrë Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pret sot në takim ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian dhe shefen e Z
Shefi i deputetëve serbë nuk hyri në seancë, ulet si kapadai në hollin e Kuvendit Deputetët e Listë Serbe nuk po marrin pjesë në seancën e sotme që ka filluar pak pas orës 16:00. Në këtë seancë po disku
Këta deputetë braktisin sallën e kuvendit Deputetët e krahut të Visar Ymerit kanë dal nga seanca e Kuvendit të Kosovës, ku po zhvillohet debati për demarkacionin
Limaj i bindur: Sot kalon demarkacioni Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është optimist se Demarkacioni me Malin e Zi do të kalojë sot. Ai beson se
​Thaçit dhe Haradinajt u kërkohet llogari për bisedimet në Bruksel Instituti Demokratik të Kosovës (KDI), në bashkëpunim me Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategji
Miratimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve, flet Ilija Dimovski Në një intervistë për gazetën “Vecer”, përcjell Fol deputeti nga VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, foli për miratimin e Ligjit
Ligji i gjuhëve, fuqizimi edhe pa firmën e Presidentit Ligji për përdorimin e gjuhëve do të mund të hyjë në fuqi edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov. Ekspertët vle
Ndërsa kolegët i filozofojnë në Kuvend, Labi ka hallin e muskujve Deputetit të Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri duket se nuk po i bën përshtypje seanca plenare e Kuvendit. Derisa k
Frashëri ia thotë të zezat por këtë herë Veseli nuk ia ndal fjalën Frashër Krasniqi, deputeti i Grupit të Pavarur të Deputetëve, që kanë dalë nga Vetëvendosje, ka vazhduar fjalën që para
Sot Haradinaj jep llogari para deputetëve të Vetëvendosjes Interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me
Seanca e nesërme e Kuvendit me 13 pika, ndër to edhe interpelanca e rastit Dehari Nesër ditë e premte në orën 10:00 në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë plenare. Në 13 pika të rendit të ditës, d
Përfundon seanca e Kuvendit të Kosovës Deputeti i LDK-së Arben Gashi ka kërkuar që të hiqet nga rendi i ditës pika mbi debatin parlamentar sipas kërkesës të në
Muhiq, Sela dhe Gashi kërkojnë nga Kuvendi publikimin e inçizimeve të votimit Deputetët e Kuvendit të Maqedonisë, Ferid Muhiq, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi kanë kërkuar nga shërbimet e Kuvendit që të