999 rezultate për

kuvendi

Takohen Albin Kurti dhe Isa Mustafa: Kush do ta marrë kryeministrin? Në këto çaste, një takim po mbahet me dy liderëve të këtyre partive, në një nga restorantet e kryeqytetit. Mediat nuk
Gjykata Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit të Shqipërisë Këshilli i Emërimeve në Drejtës ka vendosur t’i kërkojë Kuvendit të Shqipërisë dhe Presidentit të Republikës që të shpal
Merret vendimi: Kuvendi i Kosovës shpërndahet në 22 gusht Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur sot 22 gushtin si datë për shpërbërje të Kuvendit të Kosovës. Pas kësaj do të
E FUNDIT/ Nis mbledhja, pritet shpërndarja e Parlamentit të Kosovës Ka nisur pak më parë mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, në të cilën pritet të caktohet edhe seanca e jashtëzako
Kuvendi i LDK "aprovon" Isa Mustafën Lideri aktual i LDK’së, Isa Mustafa e ka kaluar pragun për t’u bërë pjesë e garës për Shef të Partisë. Ai ka marrë besim
Veseli përgatitet për shpërndarjen e Kuvendit të hënën (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe PDK-së, Kadri Veseli e ka thirrur Kryesinë e Kuvendit për të hënën dhe në agjendë të
Të hënën shpërndahet Kuvendi, Veseli jep "llogari" tek Kosnett Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka ftuar në takim ambasadorin e SHBA-vë, Philip Kosnett. Indeksonline
Thaçi kërkon urgjentisht kandidatin për kryeministër Pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Presidenti Hashi
Ledri Vula në Kuvendin e Kosovës, ka një njoftim për qytetarët (VIDEO) Reperi i njohur, Ledri Vula, ka shfrytëzuar foltoren e Kuvendit të Republikës së Kosovës për t’i thënë diçka fansave.
Çfarë pritet të ndodhë me deputetët nëse shpërndahet Kuvendi Kryeministri Ramush Haradinaj rreth dy javë më parë dha dorëheqjen ka dhënë dorëheqjen nga posti por ende nuk kandonjë l
Kosova në zgjedhje të parakohshme me 8 shtator Pas dorëheqjes së Kryeministrit Ramush Haradinaj, Kosova pritet të shkojë në zgjedhjet e jashtëzakonshme. Mësohet së p
Kryetari i Kuvendit të Kosovës: Zgjedhjet janë të pashmangshme Kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, në një konferencë para gazetarëve tha se e pranon vendimin e k
Në seancën e fundit plenare Kuvendi miraton 2 koncesionet 328 milion euro Në seancën e fundit parlamentare Kuvendi ka miratuar dy kontratat koncesionare për rrugët Orikum – Llogara dhe Milot – B
Ashpërsohen dënimet, Kuvendi miraton ndryshime në kodin penal Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duhe
Deklaratë e fortë e nënkryetarit të Kuvendit: Brenda vitit goditen "peshqit" e mëdhenj Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi i ftuar në studionin e emisionit ’45 Minuta’ në Report Tv u shpreh se me ngritjen
Masat, Rama gati për spastrimin e fundit në administratë Administrata publike do t’i nënshtrohet shtatë ndryshimeve të rëndësishme gjatë gjysmës së dytë të vitit 2019. Kështu pa
Ndryshimi, tani deputeti mund të arrestohet direkt pa kaluar nga Kuvendi Partia Socialiste u tërhoq nga propozimi për të ndryshuar rregulloren e Kuvendit që bënte të detyrueshme nga ana e Proku
Ngrihet Komisioni për shkarkimin e Metës Me votat jo vetëm të socialistëve por edhe të deputetëve të djathtë, është vendosur ngritja e komisionit hetimor parlame
Kuvendi vendos të hënën shkarkimin e Metës Të hënën e 8 korrikut, në orën 17:00 Kuvendi do të mbajë seancë të posaçme me të vetmin rend dite, ngritjen e komisionit
Vendimi i Gjykatës, kërkohet që Ramush Haradinaj të drejtojë udhëheqë me Serbinë Në një konferencë të mbajtur nga KDI, u tha se aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese lidhur me kushtetutshmërinë e Ligjit pë